Diyanet son noktayı koydu! ‘Onur Yürüyüşü’ sapkınlıktır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, her yıl haziran ayında LGBTİ üyesi bireylerin düzenlediği Onur Yürüyüşü ile ilgili açıklamalar yaptı.

02 Temmuz 2019 Salı 14:05
Diyanet son noktayı koydu! ‘Onur Yürüyüşü’ sapkınlıktır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, diyanetin Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Konya'da bir otelde düzenlenen 'İslam’a Karşı Küresel Meydan Okumalar Bağlamında Yeni Stratejiler' konferansına katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yurt dışı temsilciliklerde görevli ataşeler ve din görevlilerinin katıldığı konferansta konuşan Prof. Dr. Ali Erbaş, İslamofobi’nin İslam düşmanlığı bir proje olduğunu belirtti. Prof. Dr. Erbaş, şöyle konuştu:

''Bir İslam düşmanlığı projesi olan İslamofobi, ardında kirli çıkar ilişkileri ve ırkçılık barındıran ciddi bir insan hakları sorunudur. İslam’ı, şiddet ve terörü besleyen bir ideolojiden ibaret göstererek bunu suni bir korku ile dünya kamuoyunda yaymak için çalışan hain ve karanlık bir projedir. Birçok Avrupa ülkesinde siyasi partilerin oy almak için İslamofobi’ye dayalı propagandalar üzerinden seçim kampanyaları yürüttükleri ve terör örgütlerinin karanlık yüzüyle aydınlık bir dini bağdaştırmaya çalıştıkları da dikkat çekmektedir. Dolayısıyla İslamofobi ile mücadele konusunda Müslümanların alternatif söylemlerini, çalışma planlarını oluşturmaları, İslamofobi endüstrisinin kirli yüzünü ifşa etmeleri ve bütün dünyada yaygınlaştırmaları gerekmektedir."

‘Terör örgütleri İslamafobi'ye malzeme üretiyor’

FETÖ, DAEŞ, Boko Haram, Eş-Şebap gibi terör örgütlerin İslamafobi'yi desteklediğini ifade eden Prof. Dr. Ali Erbaş, ''Derin hesapların, küresel güç savaşlarının, kirli çıkar ilişkilerinin neticesi olarak kurulan ve desteklenen ve hepsi birer proje olan terör örgütleri, yaptıkları insanlık dışı uygulamalarla İslamofobi endüstrisine malzeme üretmektedir. FETÖ, DAEŞ, Boko Haram, Eş-Şebab gibi terör örgütlerinin arkasında hangi kirli çıkar ilişkilerinin olduğu apaçık ortadadır'' diye konuştu.

'Yaradılışa aykırı bir sapkınlıktır'

Prof. Dr. Erbaş, LGBTİ üyeleri ve onları destekleyenler tarafından her yıl haziran ayı sonlarında yapılan Onur Yürüyüşü'ne değinerek eleştiride bulundu. Anne ve baba olmayı devreden çıkaran anlayışın yaradılışa aykırı bir davranış olduğunu ifade eden Erbaş, şöyle konuştu:

''Dünyanın çeşitli yerlerinde şimdi ülkemizde de yavaş yavaş olmaya başladı, zaman zaman bazı kavramlar, organizasyonlar, cinsiyet eşitliği gibi sloganlar adı altında birtakım sapkınlıkların gündeme getirildiğini ve yaygara yapıldığını görmekteyiz. Aileyi tahrip eden, insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan söz konusu propagandanın, özgürlük, onur gibi kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonu ve aldatmacadır. Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır ve tarih boyunca bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş, hem de lanetlenmiştir. Bu manada çocuklarımızı, ümmetin ve tüm insanlığın çocuklarını evrensel değerlerdir bunlar. Annelik ve babalıktan vazgeçen cinslerin birbiriyle evlenmelerine varıncaya kadar ileri götüren bu işi bütün insanlığın meselesidir, sadece Müslümanların meselesi değil. Bu yüzden çocuklarımızı, gençlerimizi sapkın anlayışlara karşı eğitmek, bilinçlendirmek ve korumak hepimizin vazifesidir.''

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 02 Temmuz 2019 Salı 14:05

YORUM YAZ

 • 2 ay önce
 • abdrhmnabdrhmn2 ay önce
  ibnelik ne onuru ,ibnelik onur değil hastalıktır. bakırköye psikıyatri servisine gitsinler tıpa taktırsınlar arkalarına iyi gelir iyileşirler
 • Abdillah Abdillah 2 ay önce
  ALLÂH'ın lâneti Lut kavminin ve onları destekleyenlerinüzerine olsun..Unutmayın Ölüm var Ölüm ,ondan sonra ebedi hayat ya CEHENNEM yada CENNETDevlet bu gibi organizasyonları acilen yasaklamı..
 • takiitakii2 ay önce
  HOCAM TÜRKİYEYİ YIPRAKMAK İÇİN YAPILAN TİYATROLARDAN BİRİSİ MÜSLÜMAN OLAN BULAŞMAZ ZATEN DE BULAŞMIYOR
 • FerdiFerdi2 ay önce
  Hayvanlar bile bunlardan üstündür. Allah akıl fikir ile düşündürsün.
 • samisami2 ay önce
  Anca boş boş konuşun...kimsede demiyor..hükümet bu yasayı neden çıkardı,bizim ne inancımıza ne örfümüze nede aile yapımıza uygun olmayan bu yasayı neden hala kaldırmamakta ısrarlı bunu sorgulayan yok.
 • LATİFLATİF2 ay önce
  Kimin yürüyüş yapacağına diyanet işleri mi karar verecek? Diyanet önce milyarlarca liralık bütçeyle topluma ne hizmet yapmış onun hesabını versin?
 • hasan_41hasan_412 ay önce
  Hocam günaydın!! bu açıklamayı yapmak için neden bu kadar bekledin, yeni mi aklınız başınıza geldi. gündemi çok geriden ve zamansız takip ediyorsunuz.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  bir arabaya binip son hız aralarına mı dalalım bunu mu istiyolar
 • Rasim DUMANRasim DUMAN2 ay önce
  Diyanet Isleri Baskanimiza cok tesekkur ediyorum. Din gorevlilerimizin bu konu uzerinde ciddiyetle ve onemle durmalarini tavsiye ve temenni ediyorum. Keza, Milli Egitim, Kultur ve Turizm, Aile Bakanliklarimizin da bu konuda cok ciddi programlar yapmalarini tavsiye ediyorum. Karsimizda cok ciddi bir tehlike var; herkes elini tasin altina koysun, "azip sapmislarin" yaygaralarini da kimse kaale almasin !
 • AbdullahAbdullah2 ay önce
 • BahoBaho2 ay önce
  Helal be, sonunda bunları dile getirecek bir diyanet işleri başkanı çıktı
 • anıl doğru anıl doğru 2 ay önce
  Hadi oradan ! Sapkın olan sizin fikriniz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019