Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesinden flaş 'Nureddin Yıldız' açıklaması: Medya cımbızlayıp...

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Güler, Nureddin Yıldız'a yapılan iftiraları gözler önüne serdi ve medyanın Yıldız'ın sözlerinin cımbızladığını ifade etti.

14 Mart 2018 Çarşamba 21:14
Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesinden flaş 'Nureddin Yıldız' açıklaması: Medya cımbızlayıp...

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Güler, Nureddin Yıldız'ın sözlerinin medya tarafından çarpıtıldığını vurgulayarak meslekdaşlarına uyarılarda bulundu. Güler videonun orjinalini izlediğini ve Yıldız'ın kadına darbın vuku bulmaması için adeta çırpındığını belirtti.

İşte Güler'in o açıklaması 

Değerli meslekdaşlarım, malum olduğu üzere bir metnin veya konuşmanın doğru anlaşılması her şeyden önce onun ön yargılardan uzak objektif, adil ve siyak-sibak göz önünde bulundurularak okunmasına ve dinlenmesine bağlıdır. Nureddin Yıldız’ın ilgili konuşmasının orijinal hali internette mevcut. Ben şahsen iki defa dinledim, medyanın cımbızlayıp çarpıtarak servis ettiği kasetin “la asle leh, batıl” olduğunu gördüm. Çünkü hoca, eşler arasında darbın vuku bulmaması için adeta çırpınıyor. Orijinal kaseti dinlemeden doğru ve sağlıklı bir değerlendirme yapmak mümkün değil. Aksi halde haksız eleştirilerle zulüm ve linç kampanyasına ortak olma riski var. Galiba bu tür fitne zamanlarında akla gelen selef tecrübelerinden birisi, Basralı tâbiî âlim Muhammed İbn Sîrîn’in şu uyarısı olmalıdır: “Şayet kardeşinin kötülüklerini ortaya döküp de onun iyilik ve güzelliklerini görmez isen, ona zulmetmiş olursun!”. Selam, hürmet ve Rabbimden tevfik niyazı ile.

Nurettin Yıldız'a destek git gide artıyor!

Murat Bardakçı'dan Nureddin Yıldız'a destek!

İslam'a karşı tek millet oldular! Nureddin Yıldız üzerinden İslam'a yüklenmeye devam ediyorlar!

Nevzat Çiçek: Nurettin Yıldız ile konuştum ve...

Nurettin Yıldız kararına tepkiler çığ gibi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyanet'e çıkışıyor ama Fetva Hattı'nı bu İslam düşmanı medya kapattırmadı mı?

'Uçkur medyası' tecavüzler artsın istiyor!

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 21:14

YORUM YAZ

 • abdullahabdullah9 ay önce
  Devekuşu lüzumlu bir kuştur. Sıkıştımı kafasını toprağa gömer. Böylece düşmanlarından kurtulduğunu zanneder. Oysa tüm çıplaklığıyla gövde ortadadır. Müslüman deve kuşu değildir. Kafasını ..... gömmek yerine halkın içinde halk gibi yaşamalıdır. Memleketin meselesi ile ilgili fikir paylaşımında bulunmalıdır. Korkaklık ve acziyet Müslümana ait bir vasıf değildir. Nurettin Yıldız Hoca imanlı ve ihlaslı vede sorumluluk sahibi biri olarak vazifesini yerine getiriyor. Allah(cc) ondan razı ve memnun olsun inşallah. " İzzet ancak Allah'ın yanında olmakla olur.Kim izzeti Allahın yanından başka bir yerde ararsa Allah Azze ve Celle onu zillete düşürür." Selam hidayete tabi olanlara.
 • HAŞMETHAŞMET9 ay önce
  nureddin yıldız hocanın kesip attığı bir tırnağını binlerce laikçi yobaz mürtedlere değişmem.acı olan bu laikçi yobazlara inanan sözde müslümanların olmasıdır herkes sevdiğiyle beraberdir
 • tuncay akyoltuncay akyol9 ay önce
  Zekeriya hocam allah sizden razı olsun. ve diyanetteki hocalara,proflara adı din adamı olan herkese sizin gibi hakkı söylemeyi nasip etsin.diyanet ve ilahiyatlar, para ve makam korkusuyla değil allahın rızasına uygun allahtan korkandin adamı yetiştirsin inşaallah.
 • hasan ozmenhasan ozmen9 ay önce
  rahmetlı Erbakan hocayı cumlenın basından sonundan kırparak ınfaz etmıslerdı"Kanlı mı olacak kansız mı" bunu yapanlar muhalıflerdıne ve dındara karsı olanlardı Nurettın hocaya gelınce onun tartısmasını baslatan deyım yerınde ıse ıpını ceken de dındar dedıgımız guvendıgımız ınandıgımız reıs ıdı bunları ne ıle nasıl acıklayacagız demekkı ınsanlar bazan ne gorunduklerı gıbı ne de oldukları gıbı gorunemıyorlar malesef
 • ömer farukömer faruk9 ay önce
  Haktan yana olmak zorundayız.https://www.change.org/p/nureddin-y%C4%B1ld%C4%B1z-hocaefendi-i%C3%A7in-100-000-imza?recruiter=60102424&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition
 • yaşar köseyaşar köse9 ay önce
  Amaç dindar insanları r tayyip erdoğandan soğutmak....yıldız da bunların maskarası....cımbızlandı falan......A kameraya çekmeyin diyen medya maymunlarının durumuna düştü yazık...Hoca dediğin medya meraklısı olmaz...Mahmut efendi Esat Coşan gibi efendilerden fetva almak lazım.....Çömezlerden değil....
 • MahmutMahmut9 ay önce
  Nurettin hocamız İhsan hocamız ın öyle demiyeceğini adı gibi biliyorlarda imansızların hesabına böyle geliyor. Yoksa onlar çok yi biliyorlar.
 • MahmutMahmut9 ay önce
  Nurettin hocamız İhsan hocamız ın öyle demiyeceğini adı gibi biliyorlarda imansızların hesabına böyle geliyor. Yoksa onlar çok yi biliyorlar.
 • MahmutMahmut9 ay önce
  Hay Allah razı olsun hocam. Nihayet diyanetten birilerinin sesini duyduk şükür.
 • mahmud erolmahmud erol9 ay önce
  Devletin başı gaza gelmiş demek ki bunu fırsat bilenler hemen destek yarışına girdi ve bir kişinin üzerinden asıl ulaşılması gereken noktaya hareket başlatılmış oldu yan et devreye üniversiteler devreye bakalım bu devreler dayana bilecek mi yoksa devreleri yakacaklar mı. Nedir bu politikacıların islama olan alıp veremedikleri acaba. erken ötme olayı bu toplumda ne yazık ki çok. algı operasyonu yapanlar hep başarılı olmasada bu son olay şunu netleştiriyor din işleri ve devlet işleri islâmî tekrar yorumlanması gibi söylevlere işin bağlanması sağladı sanki bütün kötülükler islamla bu topluma yayılıyor toplumda uyuşturu alkol kumar artı adamlar hemen cuma hutbesinde müslümanlar yapmayın der gibi hutbe okutuyorlar. bir yozlaşma algısı oluşturuluyor. neden kimse sekülerizm, kemalizmi,mevcud sistemin uygulanışın yanlışlıklarını eksiklerini ve yıllardır müslümanlara uygulanan zulmü ortaya koymaz ve konuşmaz da islama saldırır tek care Hali daha demokrasi der. Bu şeriatı uygulanmayan bir peygamberin kutlu nebi gününü kutlamak birşey kazandırmamız. uyanın bu içtiğin çorba değil ki lahaşa lahaşa
 • FecrFecr9 ay önce
  Şerrin içinden hayır çıkaran Allaha hamd olsun. Nureddin Yıldızın ilmi Allahın izni ile pas ve kir tutmuş kalplere uzanacaktır bundan gayrı.
 • HalitHalit9 ay önce
  Er veya geç adalet tecelli eder elhamdülillah başka söze ne hacet
 • YUSUF GÜNDEN YUSUF GÜNDEN 9 ay önce
  AĞZINIZA SAĞLIK HOCAM. RABBİMİZ HAKKI HAK OLARAK GÖRÜP, HAKKA İTTİBA EDENLERDEN EYLESİN. DİYANET CAMİAMIZDAN DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE BEYÂNÂTLAR BEKLİYORUZ.
 • YUSUF GÜNDEN YUSUF GÜNDEN 9 ay önce
  AĞZINIZA SAĞLIK HOCAM.RABBİMİZ, HAKKI HAK OLARAK GÖRÜP,HAKKA İTTİBA' EDENLERDEN EYLESİN.DİYANET CAMİAMIZDAN DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE BEYÂNÂTLAR BEKLİYORUZ.
 • mehmetmehmet9 ay önce
  Kardeşim burda ben hükümeti sucluyorum .kardeşim din düşmanı kişiler bu dine saldırınca niçin hakimler savcılar göreveicap etmiyorlar bu şerefsizler hakında derhan agır şekilde cezalar uygulasınlar bakalım birdaha dindarlara kuduz köpekler gibi saldırabilirlerim şerefsiz köpekler lütfen yasal yolarla bunlar artık susturulsunki öyle kanunlar yapılsunki şerefsizlik yapanlar belasını bulsun birdaha köpek gibi saldırmasınlar olurmu...
 • HaticeHatice9 ay önce
  Evet ahlaksiz medya nurettin hocanin konusmalarini hep cimbizladilar ne demek istedigini anlamadan dinlemeden hocaya hakaret ediyorlar sahip cikmaliyiz sonra kul hakkina gireriz
 • ÜmmetÜmmet9 ay önce
  S. AAllah razı olsun sayın hocamızdan. Bu İslam alimin değil her müslümanın görevidir, mümin kardeşinin hatalarını yüzüne vurmaz, insan içinde nasihat etmez, hüsnü zan ile bakar, isimlerle değil olgularla konuşur,Selametle.
 • Ahmet balkanoğluAhmet balkanoğlu9 ay önce
  Hele şükür birileri bir şey anlıyor artık.
 • AliAli9 ay önce
  Allah doğruların yardımcısıdır.
 • Alp Alp 9 ay önce
  Din adamlarımıza uzatılan her el İSLAMA UZATILMIŞTIR. Asla izin verilmemeli. Bedelini millet öder.
 • BozoğluBozoğlu9 ay önce
  Yazıklarolsun Ahmethakana ve nurettın hocayı linç etmeye çalışanlara
 • nn9 ay önce
  ÇOK DOGRUBİR DAVRANIŞ VE TESPİT BUNU NEDEN GECİKTİRİR İKİ SEFER OKUMAK İÇİN HAFTALARCA Mİ GEÇMESİ GEREKHOCAYI PİTPULLARİN ONU EATACAKSİN İFTİRAYA MARUZÇAMURA BULAYIP İTİBARSIZLAŞTIRMAYAGÖZ YUMULACK SONRADANYILLARCA SUÇSUZ YATANMAHKUM GİBİ GARİP GARİP ÇIKIP GİDECEK HALBUKİ KİHALKINGÖZÜNDE İFTİRAYLA İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARIZATEN BU İDİ NEREDEYDİ İZ ONU ANLATIN BANA BİZ ZATEN BİLİYORİDİK NEDEN KÖR DAVRANIYORSUNUZONU ANLATIN
 • veli yalcinveli yalcin9 ay önce
  Açıklama günler sonra cılız bir şekilde geldi...Şimdi bu açıklamalarıo fitneci cumhuriyetti grup, diyanet erdoğana kafa tuttu diye yayınlarlar. Çarşafa dolanırsınız. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.Erdoğan Liderimizdir, Ama işin aslını bilmeden Yıldız Hocaya haksızlık etmiştir. Bu açıklamar ile dolaylı olarak sıyrılamaz öylece. Dindarlar olarak içimiz yanıyor. Özür bekliyoruz, iadei itibar bekliyoruz.
 • AdnanAdnan9 ay önce
  Günaydın

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018