• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diktatör görmek isteyen kendi tarihine baksın

Halktan aldığı büyük destekle yıllardır millete hizmet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “diktatör” diyen atanmış İtalya Başbakanı Mario Draghi’ye tepki gösteren milletvekilleri, “İtalya diktatör görmek istiyorsa tarihine baksın” dediler. Diğer yandan aynı İtalyanlar defalarca darbeci Sisi ile görüşmüştü.

Yeniakit Publisher
2021-04-10 09:36:00 -
Diktatör görmek isteyen kendi tarihine baksın

Halktan aldığı büyük destekle yıllardır millete hizmet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan rahatsızlığına siyasiler arasına bir yenisi daha eklendi. İtalya Başbakanı Mario Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “diktatör” ifadelerini kullanmasına tepkiler yükselirken Yeni Akit’e konuşan AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, “İtalya diktatör görmek istiyorsa tarihine baksın” dediler.

Tarih size en güzel aynadır

Konuya ilişkin Akit’e değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, şunları dile getirdi: “Atanmış Başbakan Draghi, anlaşılan küstah ve hadsiz olduğu kadar devlet adamlığı adabından ve tarih bilgisinden de yoksun. Diplomaside yeri olmayan bu çirkin ithamın muhatabının kimler olduğunu, faşizm, diktatör ve sömürgecilikle kimlerin anıldığını tarih kaydetmiştir. Oysaki çok değil yakın tarihe baksa, diktatörün kim olduğunu, Libya’da, Etiyopya’da, Somali’de ve daha birçok yerdeki katliamların kimin yaptığını görecek. Bu tamamen iki yüzlülük. ‘Tarih, size en güzel aynadır Draghi’ diyoruz. Asıl dertleri Doğu Akdeniz’de, masada, sahada her platformda haklarını arayan bir Türkiye’nin varlığından duyulan rahatsızlıktır. Sayın Erdoğan, milletin teveccühünü almış, 19 yılda 15 seçim kazanmış bir Cumhurbaşkanı. Mazlumun umudu olmuş, her yerde hakkı haykırmaktan, zulümleri sahiplerinin yüzüne vurmaktan geri durmayan bir lider. Erdoğan, Türkiye’nin, milletin vazgeçilmezidir. Dün geceden bu yana milletimizin verdiği tepki bunu bir kez daha göstermiştir. Böyle sorumsuz, hadsiz siyasiler, prim yapayım derken en büyük zararı kendi ülkelerine veriyor. Türkiye-İtalya dostluğuna ve müttefikliğine zarar veren bu çirkin sözün kimseye faydası yok.”

İtalyan tam trajikomik!

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel de İtalyan’a tepkisini şu sözlerle aktardı: “Avrupa, bakıldığında kendinden daha demokratik hiçbir kimseyi tanımıyor. Ama demokratik yollarla seçilmiş ve yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hiçbir dayanak olmadan diktatör denilmesi kabul edilemez. Bizim kültürümüzde ‘diktatör’ diye bir şey yok. Özellikle AK Parti her zaman milletin iradesini, herkesten fazla saygı göstermiş Türkiye’de de bütün darbe ve muhtıra girişimlerine en dik durmuş partidir. Cumhurbaşkanımız millet iradesine saygılı bir lider olarak böyle bir ifadeyi hak etmiyor. Bu ifadeyi kendilerine iade ediyoruz. Özellikle İtalya’nın bu ifadeyi kullanması trajikomik. Dönüp kendi tarihlerine baksınlar.”
Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rabia Zafer

Millet Vekilleri Çok Doğru Söylūyorlar Aynen Öyle Kendi Tarihlerine Baksınlar Şerefsizler.
 • Yanıtla

Can

Bizim de Evren Gürsel de vardi yeni tarihimizde ve menderes i alasagi eden darbeci albayi da rahmetle aniyorsunuz iste her yil. Italyan da oy toplamaya calisiyor siyasi cikar icin bunun sasilacak nesi var. Mansetlerde nazi merkel ve beyinsiz macron hakaretleri cikara gelince kac defa okumadik mi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23