Devletten aldığı emekli maaşıyla Türkiye'ye akıl vermişti! Tepkiler dinmiyor

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze sistemlerini satın almasını eleştiren ve Türkiye'ye akıl verme hadsizliğinde bulunan eski ABD Büyükelçisi Namık Tan'a tepkiler dinmiyor.

23 Mart 2019 Cumartesi 13:06
Devletten aldığı emekli maaşıyla Türkiye'ye akıl vermişti! Tepkiler dinmiyor

Türkiye'nin ABD eski Büyükelçisi Namık Tan'ın skandal açıklamalarına, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca tarafından verilen "Türkiye'yi değil, Amerika'yı ikaz edin" cevabının ardından sosyal medyada tepkiler dinmiyor.

Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri eski Büyükelçisi Namık Tan, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füzelerini almasına ilişkin açıklamalarda bulunarak. "F-35 teslimatı askıya alınabilir. Dış politikada bin düşünüp, bir adım atmak gereklidir. sözünü bugünlerde hatırda tutmamızda yarar var" sözleriyle aklınca Türkiye'yi uyarmıştı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan jet yanıt: ABD'yi ikaz edin!!!

Namık Tan'ın Türkiye'ye yönelik bu uyarılarına Beştepe'den jet yanıt geldi. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, Twitter hesabından Tan'a tepki gösterdi.

Karaca paylaşımında, "Sn. Büyükelçi Namık TAN, bildiğim kadarı ile siz Türk Büyükelçisisiniz. Emekli Maaşınızı da Türkiye Cumhuriyetinden, Türk Milletinden alıyorsunuz. Türkiye'yi değil. Amerika'yı ikaz edin!!!" diye yazdı.

Sosyal medya kullanıcıları da sert tepki gösterdi

Namık Tan’ın bu haddini aşan açıklamalarına sadece Beştepe’den değil, sosyal medya kullanan vatandaşlardan büyük tepkiler geldi. Fehmi Çiftçi adlı Twitter kullanıcısı, “Tek sorun s400ler mi? Yani s400leri almasak her şey normalleşecek mi? ABD YPG ye desteği kesecek mi misal? Fırat’ın Doğusuna operasyona katılmayacak mı? Vs vs vs. “Eğer tehditle vazgeçersek yarın yine tehditle Rusya’dan Nükleer santral malzemeleri alma, doğalgaz alma demez mi?” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Amerikan ağzıyla konuşan…

Olcay Kılıç isimli kullanıcı ise Namık Tan'ın bu açıklamalarına karşılık, “Amerikan ağzıyla konuşan eski bir Türk büyükelçisi!! Utanç verici.” ifadelerini kullandı. 

"Türkiye'yi ABD'nin eyaleti yaptınız"

Bir başka Twitter kullanıcısı ise, Namık Tan'ın hadsiz açıklamalarına karşılık olarak, "Yıllardır öyle diye diye Türkiye'yi ABD'nin eyaleti yaptınz Bir kere de kafa tutun be" cevabını verdi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mart 2019 Cumartesi 13:06

YORUM YAZ

 • Zamer EsenZamer Esen1 ay önce
  Bence Bu Namık Tan'ın kökeni bir araştırılmalı. Tahmin olarak söylüyorum bu kişi büyük ihtimalle bir Yahudi dönmesi veya Yahudi ya da siyonist olabilir. Yaptığı ifadelerden ben bunu anlıyorum.
 • lalelilaleli1 ay önce
  kapçık ağız ne zırvalıyon kancıklar gibi ülkeni satma hainn
 • dostdost1 ay önce
  olur cnm başka emrin varmıydı sana sorcek lan ampirikuku ne yapçanı  sanki türkiye için çalıştın yav.ak ne yapılması lazım sa yapılır seyn kafanı yorma devekuşu
 • sidikli aametsidikli aamet1 ay önce
  herifin emekli maaşına da göz diktin lan eşikya? berbaer mi çalıştın? senin gibi rant hırsızılığı yapmamış ya!
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  insanı korkuları esir alırmış.
 • avbavb1 ay önce
  kancıklar gibi yaşayacağına herifler gibi öl.
 • emekliemekli1 ay önce
  bizim aynı zamanda hem rus hem abdhava savunma füzelerine ihtiyacımız var nedeni bu şekilde giderse nato dan çıkacağız rus veya çin hava savunma füzeleri gerek ancak unutmayalımki tarihte en fazla savaştığımız ülke ruslardır rusa da güvenmek çok zor bu nedenlede abd füzelerine ihtiyaç varki hiç bir ülkenin hava savunma füzeleri kendi uçaklarına çalışmaz rusun kini ab ve abd israile abd ninki rus a suriyeye irana kullanırız mecbur kalındığında
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 1 ay önce
  Baktığımız filimlere ne kadar yakınlığı var hayret. Sanki bu insanların beyni değişmiş, yıkanmış gibi. Buişleri ciddiye almak gerekir. Aslında devlet bu işlere para harcayıp araştırma yapması gerekir.
 • DogruDogru1 ay önce
  Bu adam eskiden beri ABD nin adamidir günaydindin yeni mi uyandiniz o amerikaya Türkiye ilgili rapor verenlerden birirfi ayni Gül ve Davutoglu Alican gibi
 • ahmedahmed1 ay önce
  ANKARANIN PEK ÇOK YERİNDE altgeçitlerde şöyle yazar: a.o.ç... yani bir kısım insanlar bunu atatürk orman çifliği şeklinde tercüme ederler se de farklı rivayet ve tercümelerde mevcuttur.
 • YDYD1 ay önce
  Evet, bu büyük elçilerle çalıştık reisin dediği gibi millete üstten bakan monşer zihniyetli aynı zamanda da batılı güçlerin sözcüleri gibiler ve bulundukları ülkeyle hiçbir alakaları olmayan, Türkiye'nin menfaatini düşünmeyen tipler! Dışişleri böyleleri ile ağzına kadar dolu! Devlet bu hariciyeyle nereye kadar gider bilmiyorum? Hariciyenin yapısına ne zaman el atılacak?
 • Orhan alcOrhan alc1 ay önce
  Korkaklar tarih yazamazlar
 • mustafamustafa1 ay önce
  RAHNETLİ ÖZAL'IN DEDİĞİ GİBİ BU ÜLKE SICAK KUŞAKTA O YÜZDEN İÇİNDEN SATILMIŞ ELEMAN ÇOK ÇIKAR. İŞİMİZ ÇOK ZOR DEMİŞTİ. İŞTE BU ŞEREFSİZDE O SATILIKLARDAN BİRİ.
 • adı lazım değil adı lazım değil 1 ay önce
  fethöö bulaşığı seziyorum bu herifte
 • sessiz çoğunluksessiz çoğunluk1 ay önce
  MONŞER.....
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Bunlar minder ABD bin yalakası olmuş bunlar çok korkuyorsanız adını aldığın Yahudilerin uşağı olmuş o ülkeye defol git
 • hasanhasan1 ay önce
  İçimizdeki yeniçeriler. Adamları saglam devşirmişler.Sadece adı türkçe. Geri kalan herşeyleri gavur.
 • Zenci Musa Zenci Musa 1 ay önce
  Dışişleri, zamanında en fazla monşer, masonun olduğu bakanlık idi. Bu onlardan biri mi acaba? Söylediklerine bakınca bu soru geldi aklıma....!
 • Akit ci YahyaAkit ci Yahya1 ay önce
  bizim beka sorunumuz yok diyen gafillere duyurulur. birakin disariyi icerideki hainleroldugu icin dahi beka sorunu var bu ülkenin.her köse basindan bir alçak ve bir hain fiskiriyor maalesef.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Bunu ancak fetöcü bir zihniyet söyler, ülkesinin meselelerini yıllarca anlayamayan yada kasıtlı olarak böyle düşünen emperyal güdümlü bu kafalar ,daha çok bu ülkenin ekmeğini yediği bu eli ısırır, heyhat !...
 • hamdohamdo1 ay önce
  Yanlız adam boş ve gereksiz yere ah.ahdemiyor. Ha bu tony cony kovboy aşığı gibi içimiz de nice hain ve gavur aşıkları var.işin daha kötü ve vahim tarafı ise böyle ş. siz lerin kamuda önemli mevkilere gelmesi.
 • receprecep1 ay önce
  abd de kaldığı sürece sam amcası kapısında yağlı kemiği bol vermiş anlaşılan
 • ŞüpeciŞüpeci1 ay önce
  Bu beyinsiz mandacıyı kim büyükelçi yaptıysa gidin onu tutuklayın hemen
 • MEHMET DEMIRCIMEHMET DEMIRCI1 ay önce
  sayın tarihi geçmiş büyükelçi, senin ananı amerikalı'mı düzdü diye sorarlar sana? sen o düzülmenin meyvesimisin derler sana, senin gibi anası belli olup babası belli olmayanların babası amerika imiş gibi konuşanların bu memleketde yeri yok , konuşmaya da hakkı yok. anlamadınsa kafanı duvara vura vura anlatırlar sana....
 • HarunHarun1 ay önce
  Kimin çocuğu olduğu belli olmayınca saçmalıyor
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Tūrkiye, İçin S- 400 ler Çok Önemli. Almayalım da, Hava Savunmamız Olmasın mı?Yunanistan I, Neden Uyarmamışlar?O da, Nato Ūyesi Değil mi?Tabi Amaç Başka. Kesinlikle Biran Önce Fūzeler Yerlerine Konuşlanmalıdır. Ondan Sonra Çok Daha İyilerini Kendimiz Yapmalıyız.
 • Osman ÖzkanOsman Özkan1 ay önce
  bukışının bu açıklamaları vatana ihanet iş başındaki hükmetı içeriden vurma ve ülke menfaatleri yerine yabancı güçlerin menfaatlerini savunma eylemi olduğundan bu kişinin derhal tutuklanarak tüm mal varlığınaemekli maaş ve ücretlerine el konularak mahkemeye çıkartılmalı ve derhal vatandaşlıktan çıkartılmalıdır.
 • Ali BULUT Ali BULUT 1 ay önce
  Bu ve bunun gibi hainlerin ve amerikanın açık konuşma ve tehditlerinin sebebi Türk halkının ülkeyi esaretten kurtarmak için uğraşan liderinin arkasında sağlam durmamasidir neyin kavgasının verildiğinden Türk halkının yüzde yetmisinin haberi bile yok patates soğan hesabı yapan insanlarin eşlerinin çocuklarının en önemlisi ülkelerinin tehdit altında oldugunu anlamaları gerek
 • Hüsnü AslanoğluHüsnü Aslanoğlu1 ay önce
  Emekli büyükelçi, ABD'nin Türkiye'yi F35 projesinden çıkarmasının hukuki bakımdan mümkün olup olmadığı ve hukuki sonuçları konusunda görüş beyan etmeli idi.
 • Alkan Alkan 1 ay önce
  AHLAKSIZ SEREFSIZ ABD NIN ITI SANAMI KALDI ABD KATIL ÜLKEYI SAVUNMAK HANGI ÇANAKTAN YIYECEKLERI YALIYORSUN BU TERÖRIST DESTEKCISI NIN EMEKLI MASINIDA KESIN SAVUNDUGU KATIL ABD VERSIN BU KÖPEGIN EMEKLI MASINI ALÇAK IMANSIZ TÜRKIYEDEN ALDIGIN EMEKLI MASI ZEHIR ZIKKIMIN KÖKÜ OLSUN SENINGIBI SEREFSIZEVE TÜRKIYE DÜSMANINIA GARANTIE TERÖRIST FETÖCÜLERIN KÖPEGI DIR BU ALCAK KAÇ PARAYA SATTIN KENDINI
 • NurNur1 ay önce
  Fötöcü olma ihtimali kuvvetli afyon yutmuş gibi diğer fötücü müritler gibi cepte vardır kıl tüy
 • Ömer Ömer 1 ay önce
  Hariciyenin kimlerin elinde olduğunu görün. AK Parti iktidar oldu ama muktedir olamadı maalesef.
 • Kemal KelleKemal Kelle1 ay önce
  şimdilik son kozlarını içimizdeki yabancılarla oynuyorlar.Başımızı dik tutmalıyız.Eninde sonunda saldıracaklar,hiç olmazsa onurumuzla karşılık verelim.
 • DilaverDilaver1 ay önce
  Birilerinin doğruları ve gerçekleri söylemesine hiç tahammülünüz yok. Hemen hoplayıp zıplıyorsunuz.
 • Piyade Piyade 1 ay önce
  Amerikan uşağı soytarılar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019