Denetimde firmanın çalışmadığını gören vali küplere bindi: Hanginiz yalan atıyor?

Siirt Havalimanı’nda pist uzatma ve onarım çalışmalarını denetleyen Siirt Valisi Ali Fuat Atik, işçilerin çalışmadığını ve başlarında yüklenici firma yetkilisi olmadığını görünce sinirlendi. Telefon ile firma yetkilisiyle görüşen Vali Atik, "Yaklaşık bir saatten beri sana ulaşmaya çalışıyoruz, telefonun meşgul çalıyor. Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmem lazım. Şimdi hanginiz yalan atıyor siz mi, yoksa size malzeme veren firma mı?" diye tepki gösterdi.

22 Eylül 2018 Cumartesi 02:09
Denetimde firmanın çalışmadığını gören vali küplere bindi: Hanginiz yalan atıyor?

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, pist uzatma ve onarım çalışmasında olan Siirt Havalimanı’nda AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ile birlikte denetlemelerde bulundu.

Çalışmaların durduğunu ve işçilerin çalışmadığını fark eden Vali Atik, havalimanı onarım ve bakım ihalesini alan yüklenici firma ile firmanın malzeme aldığı şirket arasında yaşanan anlaşmazlıktan ötürü işlerinin aksadığını öğrenince, "Siz burada ne iş yapıyorsunuz, şirket yetkilileri ile bir kişi bile muhatap bulamıyorum. Hanginiz yalan atıyor. Bakın sizleri yüzleştireceğim ve bu işi son bulmasını sağlayacağım" dedi.

AÇILMA ZAMANI ERTELENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Siirt Havalimanı’nın açılması ile alakalı tarih verildiğini ancak bu tarihin yaşanan anlaşmazlıktan ötürü erteleneceğini belirten Siirt Valisi Ali Fuat Atik, "Firmanın malzeme almaması beni ilgilendirmez. Aramızda bir sözleşme var ve buna sizlerin uymanız gerekir. Bize bu tarihte bitecek diyorsunuz bitiremiyorsunuz bu nasıl bir iştir. Benimle konuşacak bir muhatap bile yok" diye konuştu.

Yüklenici firma yetkilisinin cep telefonuna ulaşan ve telefonda firma yetkilisini azarlayan Siirt Valisi Ali Fuat Atik, "Yaklaşık bir saatten beri sana ulaşmaya çalışıyoruz, telefonun meşgul çalıyor. Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmem lazım. Şimdi hanginiz yalan atıyor siz mi, yoksa size malzeme veren firma mı?

Bu iş neden durmuş siz malzemeciye para vermediğiniz için malzemeci size malzeme göndermiyor. Bu doğru mu ve sizin çekinizi protesto etmiştir. Hanginiz yalan atıyor. Ben bu işi sonlandıracağım ve gerekli işlemleri yapacağım" dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Eylül 2018 Cumartesi 02:09

YORUM YAZ

 • Huseyn CiftciHuseyn Ciftci6 ay önce
  Vali Bey, bu şekilde işin başına gidip oradan hesap soruyorsan, zaten o iş kaybedilmiş demektir. senin gidip orada denetleme yapma görevin yok, ama o işleri denetlemeye gerek kalmadan, normal işler halde çalıştırmak için gereken düzeni kuracak ekibi görevlendirmen gerekir beyaz gömlek giyinip, gidip inşaatın başında ben denetlemeye geldim diyorsan, zaten o işi becerememişsiniz demektir. bunun sorumlusu da elbette bellidir. Devletimiz gereken her türlü imkanı sağlamış, neden tedbir almadın da, taşaronun adamını telefonla bulup getirmeye çalışıyorsun? adam gelse o iş bitecek mi sanki? devletimizin iş bilen kadrolarla çalışması lazım. böyle olmuyor.
 • konyali bir vatandaskonyali bir vatandas6 ay önce
  sadece bu iscilermi, belediyenin memurlarida calismiyorlar, oyun oynuyorlar,,konyada selcukluda ehliyet degisimi icin basvurmak istedim, 5-6 calisan var, baska müsteride yok,müsteriye bakma limitimiz bitti dediler, daha saat 10 da.......... bilgisayarda ne yaptiklarida malum, cay kahve icip, biribiriyle özel konulari konusuyorlardi......zikkim haram olsun o hak etmedikleri paralar.... devletbu konulara bi el atsa iyi olur.
 • turkturk6 ay önce
  ISTE ORNEK VALI. HEMEN ISLEMLERI BASLATIP AGIZ CEZA IL ETAZMINATA BAGLAYACAK FIRMAYI ISINI YAPMAYANI YAKACAK OKADAR. BUGUNE KADAR DEVELTTEN PARALARI GOTURDULER
 • erman erman 6 ay önce
  vali uğraşma böyle şeylerle git kebabını ye göbek büyütmeye devam et
 • it-ibarit-ibar6 ay önce
  işte bu ülkenin paralarını fazlasıyla alıp, işi savsaklayanlar. Şimdi bu vali ne yapsın? ille kavga dövüş mü çıksın? imansızlık almış gidiyor. sorumsuzluk ayyukta. verilen sözler tutulmuyor. o ona buyuruyor o da döünp başkasına buyuruyor, bil bakalım kim?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mart 2019