• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dehşete düşüren görüntü! Allah'ın verdiği canı böyle alıyorlar

İsviçre'de gerçekleşen bir ötanazi seansında kaydedilen görüntüler izleyenleri dehşete düşürdü.

Yeniakit Publisher
2021-09-21 15:53:00 -

Yıllardır dünya üzerinde yürütülen algı operasyonlarıyla barbar Avrupa, "medeniyetin beşiği" olarak tanıtıldı.

Dünyayı kendi menfaatleri uğruna sömüren Avrupa'nın sözde bazı gelişmiş ülkelerinde dehşete düşüren uygulamalar devam ediyor.

Göz göre göre cinayet!

İsviçre'de kaydedilen bir ötanazi seansındaki görüntüler, izleyenleri adeta dehşete düşürdü. Allah'ın verdiği canın "ötenazi" adı altında alınması İsviçre gibi ülkelerde adeta cinayete yasal zemin hazırlıyor. Göz göre göre işlenen bu cinayet olayına sosyal medyadan tepki yağdı.

Ötanazi caiz midir?

İslam dinine göre, kişinin kendi canına kıyması (intihar) haramdır. Tıbbî verilere göre, yaşama ümidi kalmamış veya şiddetli acılar hisseden bir insanın, hayatına bir başkası eliyle son verdirmesi demek olan ötanazi, talepte bulunan kişi açısından intihar, bunu uygulayan açısından cinayettir.

Kur’an-ı Kerim’de, “Ey iman edenler!... Kendinizi öldürmeyin Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir. Kim düşmanlık ve haksızlık ile bunu (haram yemeyi veya öldürmeyi) yaparsa (bilsin ki) onu ateşe atacağız; bu ise Allah’a çok kolaydır.” (Nisâ, 4/29-30),

“…Allah’ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın. Allah, bunları size düşünesiniz diye söylemektedir.” (En’am, 6/151) buyurulmuştur.

Peygamberimiz (s.a.s.), acı ve sıkıntılardan dolayı ölümün temenni edilmemesini istemiştir (Buhârî, Merdâ, 19). Temennisi bile yasak olan bir işi gerçekleştirmek elbette büyük bir cürüm olur. Bu deliller de gösteriyor ki, Allah’ın emanet ettiği cana haklı bir gerekçe olmadan kıymak asla caiz değildir.

Çünkü bu, hem Allah’ın koyduğu sınırları çiğnemek hem de O’nun takdirine karşı isyan anlamına gelir (Tahtâvî, Hâşiye, 602).

Çekilen dertler ve acılar, mü’minin günahları için keffarettir. Üstelik bugün, yaşamından ümit kesilen hasta için hızla gelişen tıpta yeni bir tedavi imkânının ortaya çıkması, ihtimal dışı değildir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasan

hani allahın verdiği canı sadece allah alırdı
 • Yanıtla

Emir

O video en az 5 senelik! Mükemmel habercilik!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23