DEAŞ'ın ne kadar parası kaldı? BM açıkladı!

BM Genel Sekreter Yardımcısı ve Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Vladimir Voronkov, farklı kaynakların verilerine göre DEAŞ'ın 50-300 milyon dolar arasında mali kaynağı kaldığını belirtti.

12 Şubat 2019 Salı 06:25
DEAŞ'ın ne kadar parası kaldı? BM açıkladı!

DEAŞ'ın mevcut durumu hakkında bilgi veren Voronkov, DEAŞ'ın mali kaynaklarının 50-300 milyon dolar arasında olduğunu kaydetti.

Irak ve Suriye'deki DEAŞ'lıların yaklaşık 20 bini yabancı!

Voronkov, Irak'taki DEAŞ'lı teröristlerin 14-18 bininin, Suriye'deki DEAŞ teröristlerinin ise yaklaşık 3 bininin yabancılardan oluştuğunun da altını çizdi.

Rus diplomat, DEAŞ'ın oluşturduğu tehdidin Ortadoğu ile Afrika'nın kuzeyi, batısı ve doğusundan Avrupa, Orta Asya, Güney ve Güneydoğu Asya'ya kadar etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 06:47

YORUM YAZ

  • ALİ KİREÇALİ KİREÇ10 gün önce
    Buna kargalar bile güler. Amerika ve İsrailde dolar çok ne kadar lazım olursa o kadar gönderirler
  • ihsanihsan10 gün önce
    bunlar nerde toprağın altınamı gömdüler
  • ......10 gün önce
    Haberde "Irak ve Suriye'deki DEAŞ'lıların yaklaşık 20 bini yabancı!" bilgisi geçiyor. 20 bini gönüllü asker diyeceksiniz ona. Veya da """20 bin gönüllü yabancı""" diyeceksiniz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Şubat 2019