Davalı 2 Suriyeli, Mehmetçik Vakfı'na bağışta uzlaştı

Antalya'da yaşanan olayda bir Suriyeli, yine Suriyeli olan başka biri tarafından dolandırıldığını iddia etti. Uzlaşma talep edilen davada, şüpheli taraf Mehmetçik Vakfı'na bağış yapması şartıyla uzlaşma sağlandı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 19:42
Davalı 2 Suriyeli, Mehmetçik Vakfı'na bağışta uzlaştı

Alınan bilgiye göre, Suriyeli M.O, kendisini dolandırdığı iddiasıyla aynı ülke vatandaşı B.M'den şikayetçi oldu. Bunun üzerine Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, B.M. hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturma aşamasında taraflar uzlaşma talebinde bulununca dosya Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'na yönlendirildi.

CEZA ALMAKTAN KURTULDU

Müşteki M.O, mağduriyetinin giderilmesi için şüpheli B.M'den alacağı bin liranın 500 lirasının kendisine verilmesini, 500 liranın ise Mehmetçik Vakfı'na bağış yapılmasını talep etti.

Uzlaşma şartını kabul eden B.M. Mehmetçik Vakfı'na bağışta bulunarak, ceza almaktan kurtuldu.

''TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUM''

M.O, yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin adaletine güvendiğini söyledi.

Topraklarından uzakta dahi olsalar Türk adaletinin kendilerine vatandaşları gibi muamele ettiğini ifade eden M.O, "Haklarımı savunduğu, mahkeme olmadan alacağıma kavuştuğum için herkese teşekkür ederim. Ayrıca şüphelinin bana vermesi gereken paranın bir kısmını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamasını istedim. Türk askerine bir nebze destek olmak beni mutlu etti." dedi.

Şüpheli B.M. ise Mehmetçik Vakfı'na yapılan bağışın faydalı, yararlı ve anlamlı olduğunu düşündüğünü ve mahkemeye gitmeden sorun çözüldüğü için de mutlu olduğunu aktardı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 19:42

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Ekim 2019