'Cüret' isimli minyatür sergisi sanatseverlerle buluştu!

Farklı minyatür yaklaşımları olan yapıtlarıyla dikkati çeken sergi, İTO Yeni Cami Hünkar Kasrı'nda sanatseverlerle buluştu.

11 Mayıs 2019 Cumartesi 12:56
'Cüret' isimli minyatür sergisi sanatseverlerle buluştu!

Leyla Kara ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Cüret" isimli minyatür sergisi açıldı.

Kendisinin üç parça İstanbul temalı eserle sergide yer aldığına işaret eden Kara, "Üçünde de Galata'yı farklı bir şekilde resmetmeye çalıştım. İşlerimde sıklıkla siyah ve beyaz kullanıyorum. O yüzden siyahla beyazı farklı konumlandırabileceğim üç farklı iş çıkardım." dedi.

Kara, sergide eseri bulunan öğrencilerinin karma bir grup olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Yıldız Sarayı Şale Köşkü'nden ve Eyüp Sertarikzade Tekkesi'nden ders verdiğim talebeler var. Şu anda Balat'ta kendime ait Karanlık İşler Sanat Atölyesi'nde çalışmalarıma devam ediyorum. Sergi benden ziyade öğrencilerimin neler yaptığını, aslında her birinin bir diğerinden ne kadar farklı olduğunu ve hür bir şekilde aynı alanı icra etmeye çalıştıklarını göstermek amaçlıydı."

"Cüret" sergisi 25 Mayıs'a kadar izlenebilecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 12:56

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019