Cuma hutbesinde ahlak vurgusu: Cinsiyet özgürlüğü ilahi iradeyi yok saymaktır

Mübarek Cuma günü camilerde okunacak hutbenin içeriği “Erdemli nesil, huzurlu gelecek” olarak belirlendi. Hutbede son zamanlarda artan eşcinsellik konusuna karşın aile kavramının önemi ve İslam’daki yeri hususunda bilgi verilecek.

05 Temmuz 2019 Cuma 10:44
Cuma hutbesinde ahlak vurgusu: Cinsiyet özgürlüğü ilahi iradeyi yok saymaktır

 Oğuzhan Çağlar  yeniakit.com.tr 

Son bir haftadır yoğun bir şekilde gayri İslamî LGBTİ oluşumunu desteklemek adına artan reklam kampanyalarının ardından, bu Cuma okunacak hutbede konu “Neslin korunması” olarak belirlendi. İslamî değerleri topyekün yok sayan ve toplumu bir arada tutan aile yapısının temelini sarsan eşcinsellik sapkınlığının yaygın şekilde dillendirilmesi üzerine, bu Cuma günü hutbede aile, cinsiyet ve insan kavramlarından bahsedilecek. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş geçtiğimiz günlerde eşcinsellik için "Yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır" demişti.

“Cinsiyeti Allah tayin eder”

LGBT'li sapkınları insan cinsiyetini doğal seçilimin bir sonucu olarak gösterdiğinden ötürü, tıpkı saç rengini değiştirebilme, sakal bırakma veya bırakmama, saçı uzatma veya kısaltma imkanları gibi, insanın kendi tercihleri doğrultusunda değiştirebileceği bir şey biçiminde anlatarak insanların algılarıyla oynuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu Cuma için belirlemiş olduğu hutbede ise bu hususta, “Irkımızı, rengimizi ve ömrümüzü olduğu gibi cinsiyetimizi de Yüce Yaratan belirlemiştir. Cinsiyet seçimini kişisel bir özgürlük alanı gibi göstererek ilahi iradeyi yok saymak, haddi aşma ve kulluktan sapmadır” sözlerine yer verildi.

“Lut Kavmi’ni unutmayalım!”

Bu Cuma hutbesinde aile kavramını işleyen ve neslin korunması hususunda bilgiler vererek Müslüman camiâyı aydınlatan Diyanet İşleri Başkanlığı ailelere, “Kadının ve erkeğin izzetini zedeleyebilecek aşırılıklardan ve çirkinliklerden uzak kalalım. Kız ve erkek çocuklarımıza hak ettikleri değeri ve özeni gösterelim” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Temmuz 2019 Cuma 10:44

YORUM YAZ

 • tc.gülertc.güler2 ay önce
  yazık yazık gerikafalı zihniyetler millet açlıktan kırlıyor şunların uğraştığı şeylere bakarmısınız kapatın genelevleride ..
 • fatihfatih2 ay önce
  Bende doğustan gay oldugumu dusunuyorum. 6 yasımda kedimin diger cocuklerdan farklı oldugunu anlamıstım.Kimse ile bir sey yasamiyorum ama duygu olarak gayim. Escinseller dogustan escinsel olanlar var bir de sonradan olanlar. Ama ister dogustan ister sonradan olsun yine de uzak durmak gerek.Yalniz yorum yaparken bilip bilmeden yorum yapmayınız.Kim ister ki escinsel gay olmayı.Hutbeyi bende dinledim camide o an yinede insan bu tur iliskilerden uzak dursadakendini kotu hissediyor.
 • AnigzelAnigzel2 ay önce
  6284 nas mıdır? evet olmak üzere
 • CsmsCsms2 ay önce
  Camilerde dedelere hutbe vererek olmaz bu mücadele. Tv lerde internette nasıl herşeye sansür varsa bunlarada sansür gelmeli.
 • MaraşlıMaraşlı2 ay önce
  Ak parti resmen intihar ediyor. İstanbul sözleşmesiini imzalayan kim acaba vede arkasında duran , sonrada sapıklık arttı diye hutbe ver. Neler oluyor devletin üstünde anlamıyoruz halk olarak ,
 • ömer_vömer_v2 ay önce
  diyanet gündemi, 10 sene geriden takip ettiği için şimdi bu konuda vaaz vermesi normal,
 • halklarhalklar2 ay önce
  Birileri böyle suni gündem oluşturarak, genelevi, pavyon gibi büyük tehlikeyi unutturuyor.
 • dirilişdiriliş2 ay önce
  Ya bu ülkede genelevi var,önce bu rezil yerler kapansın, yoksa ahlaktan kimse bahsedemez, hangi ahlak, ne ahlakı, milletin kızı kardeşi tehlikede terörist fuhuş mafyası tarafından.
 • Deniz Deniz 2 ay önce
  Helal olsun işte diyanet böyle milli ve yerli çalışmalarla gündemegelsin artık.
 • EmeklEmekl2 ay önce
  Her koyun kendi bacağından asılır siz uyarın gerisi onlarla Allah arasında
 • aslan akbeyaslan akbey2 ay önce
  diyanet bir nane yapamaz bu konuda. sapıklığın anayasal esası var. 6284 sayılı kanun. bu kanunu ak parti getirdi. ve bugün en büyük savunucusu gene akparti ve kadem. 
 • ......2 ay önce
  sapık chp belediyeciliğine HAYIR
 • NurNur2 ay önce
  Diyanet bu konu üzerine dahada gitmeli bu sapınkınların ve destekçileri olanları durdurmalıyız gazetelerde televizyonlarda haberlerde sık sık uyarılmalı halk chp bunların destekçisi Allah bizi helâk etmeden

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019