• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cübbeli Ahmet Hoca'dan İsmailağa'nın yeni lideri hakkında açıklama

Yeniakit Publisher
2024-04-23 19:13:00 - 2024-04-23 19:16:27
Cübbeli Ahmet Hoca'dan İsmailağa'nın yeni lideri hakkında açıklama

Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa tarafından Fikri Doğan'ın yeni manevi lider olarak açıklanmasına ilişkin X hesabından bir mesaj yayımladı.

Mahmut Efendi Hazretleri'nin halifesi Hasan Efendi Hazretleri, böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayatını kaybetti. Hasan Efendi Hazretleri bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreninde son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazede İsmailağa Camii İmamı Salih Topçu, İsmailağa Cemaati'nin manevi lideri olarak Fikri Doğan'ın tayin edildiğini açıkladı.

Fikri Doğan Hocaefendi'nin ismi açıklanmadan önce, bir grup hocaefendi ile kendilerine Denizli Vekili İbrahim Uslu Hocaefendi'yi lider seçen Cübbeli Ahmet, sosyal medya hesabından yeni bir açıklamada bulundu.

Mesajında şu ifadeleri kullandı:

Cübbeli Ahmet Hoca, kendisi ile birlikte birçok hocaefendinin, İsmailağa'nın ta'yîn ettiği Fikri Hoca’ya niçin tâbi olmadıklarını bu akşam delilleriyle açıklayacak.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Koparan

Hazretleri vasfı kimlere tabidir?

İsmâilağa ancak aforoz etmeye devam etsin milleti!

Elhamdülilleh, Mahmud Ustaosmanoğlu ks hazretlerinin yetiştirdiği talebeler menfeatçi muhterislerin kimlerle işbirliği yapıp cemeati-suriçi-istanbul üzerindeki hâin pilanlar doğrultusunda muhteris işbirlikçilerin farkındalar Elhamdülilleh! Ve ihfanın çoğunluğu Mahmud Efendiden sonra bir Şeyh gelmiyeceğini ve Rabıtanın Mahmud U.ks. hz'lerine devam edeceğini ve baş vekil olarak İbrahim Uslu Hoca efendi seçimini kabul ettiklerini açıklayıp yayıyorlar ihfanlara! Mahmud Ustaosmanoğlu Fetönün aksine, Bilakis şeriat ve hakikatin hılafına bu Cemeati koyun gibi güdülmeyecek şekilde Kur'an ve Sünnet ilimlerinin ışığında yetiştirmiştir Elhamdülilleh.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23