Cübbeli Ahmet Hoca: Bunu eğer yapmazsak bize yazıklar olsun

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

11 Ekim 2019 Cuma 21:19
Cübbeli Ahmet Hoca: Bunu eğer yapmazsak bize yazıklar olsun

Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medya hesabından geçmiş dönemlere ilişkin paylaşımları alıntılayarak Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi ve cephede savaşan askerlerimize dua edilmesi gerektiğini söyledi.

Cübbeli Ahmet Hoca, her Müslümanın operasyona dualar ile destek olması gerektiğini belirterek, "Operasyondan dolayı sürekli tetikteyiz. Kınalı kuzularımızı cepheye gönderiyoruz. Göndermeliyiz. Duayı ve zikri eksik etmemek lazım. Dualar, belayı defeder. Asker yollayan, uğurlayan kişiler sadaka vermelilerdir. Sıcak yuvalarımızda güven içerisinde çoluk çocuğumuzla birlikte istirahat ederken Mehmetçik'in canını cömertce fedâ etmek üzere yaptığı operasyona secde ve duâlarla da katılamazsak yazıklar olsun bize" dedi ve şöyle devam etti:

Duâ mü'minin silahıdır. Barış Pınarı Harekatı'nı gerçekleştiren kahraman ordumuzun kısa zamanda zayiatsız zaferi için dua okumalıyız. Rabbimiz, Müslüman Türk ordumuza âcil muzafferiyetler ihsân eyleyip siyonizmi, uşaklarını ve içimizdeki destekçileri olan vatan hâinlerini kahr-u perîşân ederek bizlere vatanımızda emân ve sukûnet ihsân eylesin.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 21:19

YORUM YAZ

 • İhvanİhvan4 gün önce
  Boş boş konuşun bakalım o baston ne işe yararmış ahirette görürsün. Hocamız şeker hastası olduğu için askere alınmadı kaçmadı kurban olun hocamıza
 • Kemal aydınKemal aydın4 gün önce
  Önden buyur hoc biz arkandan geliriz! 
 • Arif ŞengelenArif Şengelen5 gün önce
  Amin amin inşallah ordumuza güç kuvvet ver allahım sağ salimkavuştur allahım Ep beraber duâ edelim müslüman lar
 • laikiz elhamdülillahlaikiz elhamdülillah5 gün önce
  jet fadılın ahbabı yanmaz kefen satan cübbeli bile ciddiye alınıyorsa vah bu ülkenin haline :(
 • ali dalali dal6 gün önce
  tamam dua ederiz merak etme .yalnız bir adam vardıhani: gülen aleyhinde konuştu hapse attılar sonrabir rüyagördü gülenlehinde tabi .vesalındı .sahi kimdi o adam.
 • Hasanali koseHasanali kose6 gün önce
  Simdi boyle duaya amin demiyecegizde ne diyecegiz amin amin amin Allahumme amin icimideki münafik ve kafirleri kahruberisan eyle
 • MisafirMisafir6 gün önce
  Amin..Bir duaya amin demek bu kadar zor olmasa gerek yorumcular.Türk Milleti sonuna kadar devletinin ve ordusunun yanındadır.
 • Yeliz Yeliz 6 gün önce
  Allah razı olsun hocam,başımızdan eksik etmesin seni,dualarımız ordumuzla.Rabbim muzaffer eylesin
 • Dua çokemelliDua çokemelli6 gün önce
  Geçmişte de abd askerlerinin sağ salim vatanlarına dönmesi için dua etmişti devlet büyüklerimiz. Bakın burasi çokemelli. Musluman bir adam katil tecavüzcü ırz düşmanı kafirler için dua etmişti. Din tüccarlarının ve onlari şakşaklayan kısa dünyevi çikarcılarının hesabını Rabbim görecek inşallah. Aklınızı başınıza alın.
 • Fatma taflanFatma taflan6 gün önce
  Bendesuriyeye gidip savaşmak istiy ol rum
 • Fatma taflanFatma taflan6 gün önce
  Vatan hainleri bu ülkeden defolup gitsinler köpekler bu milletin ekmeğini yiyip alçaklar ha iki nlik yapıyorlar aponun picleri apokopegininasalaklar bitliler
 • SeyfullahSeyfullah6 gün önce
  Hocaya laf söyleyen iftira atanalçaklar Allah cc. Size hidayet versin
 • osmanlıosmanlı6 gün önce
  bazıları hocaya iftira atıyor ahirette verirsiniz hesabınızı.çıkın karşısına sorun bakalım durabilecekmisiniz karşısında geçenlerde saymaz mıdır nedir o da sıralıyordu karşısında. ama hoca konuşmaya başlayınca kem küm. rezil oldu.sizde onda olan cesaret var mı acaba. hem yanlış olan ne dua edin demiş. müslüman değilmisiniz? lalegül tv de vaazlarını dinleyin bakalım bir tane uyduruk bir şey söylüyor mu? ama işinize gelmez. ama Allah az biraz salladı mı başlarsın dua etmeye
 • Mustafa Mustafa 6 gün önce
  Aliimran Sûresi. 7 - Sana bu kitabı indiren O'dur. Bunun âyetlerinden bir kısmı muhkemdir ki, bu âyetler, kitabın anası (aslı) demektir. Diğer bir kısmı da müteşabih âyetlerdir. Kalblerinde kaypaklık olanlar, sırf fitne çıkarmak için, bir de kendi keyflerine göre te'vil yapmak için onun müteşabih olanlarının peşine düşerler. Halbuki onun te'vilini Allah'dan başka kimse bilmez. İlimde uzman olanlar, "Biz buna inandık, hepsi Rabbimiz katındandır." derler. Üstün akıllılardan başkası da derin düşünmez
 • Mustafa Mustafa 6 gün önce
  Küfür okumayanların başvurduğu en büyük cahaletinin diplomasıdır.okuyun küfretmeyin kitabımızı okuyun . Üç beş meal okuyan küfretmez bu hocaları da kaale almaz dinlemez, okudukca imanı artar. Muhkem ayetler yeter hüküm bildiren ayetler yeter. MüteşMüteşabih âyetlerle kalbinde fesatlık EĞRİLİK olanlar uğraşır.هُوَ الَّذ۪ٓي اَنْزَلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ مِنْهُ اٰيَاتٌ مُحْكَمَاتٌ هُنَّ اُمُّ الْكِتَابِ وَاُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌۜ فَاَمَّا الَّذ۪ينَ ف۪ي قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَٓاءَ الْفِتْنَةِ وَابْتِغَٓاءَ تَأْو۪يلِه۪ۚ وَمَا يَعْلَمُ تَأْو۪يلَهُٓ اِلَّا اللّٰهُۢ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ اٰمَنَّا بِه۪ۙ كُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنَاۚ وَمَا يَذَّكَّرُ اِلَّٓا اُو۬لُوا الْاَلْبَابِSana Kitab’ı indiren O’dur. O (Kitap)’tan bazı ayetler (kimsenin tahrif etmeye güç yetiremeyeceği şekilde sağlam, açık ve) muhkemdir. Onlar (Kitab’ın çoğunluğunu ve ana omurgasını oluşturan muhkem ayetler), Kitab’ın anası olan (ayetlerdir). Diğer bazısı da (kullarını imtihan etmek için açık kılmadığı) müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde eğrilik bulunanlar, fitne çıkarmak ve (ayetleri hevalarına göre) yorumlamak için müteşabih olan ayetlerin peşine düşerler. O (ayetlerin) tevilini/hakiki anlamını yalnızca Allah bilir. İlimde derinleşenler derler ki: “Ona iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır.” Ancak akıl sahipleri düşünüp öğüt alır. (Kitab’ın ayetlerinin muhkem ve müteşabih kılınması imtihan amaçlıdır. Kalpleri şüphe ve şehvet hastalığından korunanlar, Kitab’ın çoğunluğunu oluşturan, birbirini destekleyen ve açıklayan, lafızları açık ve anlaşılan muhkem ayetlere tabi olurlar. Kendilerine kapalı kalan ayetleri muhkem naslar ışığında anlamaya çalışırlar. Anlayamadıkları ayetlerin ilmini Allah’a (cc) havale eder ve “O’na iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır.” derler.Kalplerinde eğrilik bulunanlar Kitab’a uymak istemez, Kitab’ı hevalarına uydurmaya çalışırlar. İmtihan vesilesi olan, sayıca az, lafzı kapalı müteşabih ayetlerin peşine düşerler. Muhkem ayetlere; yaratılış gayesi olan ve dinin aslını içeren tevhid, şirk ayetleri, Allah’ı (cc) tanıtan isim ve sıfat ayetleri, haramları ve farzları belirleyen ahkâm ayetleri, İslam ahlakını tanıtan ayetler örnek gösterilebilir.Hiç şüphesiz, muhkem ayetleri bir tarafa bırakıp müteşabih ayetlere tabi olmak itikadi bir hastalıktır. Allah’a (cc) karşı haddini aşarak yaratılış gayesi olan tevhid ve şirk ayetlerine ve Allah’ı (cc) tanıtan isim ve sıfat ayetlerine müteşabih demek ise daha büyük bir itikadi hastalıktır.)(3/Âl-i İmran, 7)
 • Mustafa Mustafa 6 gün önce
  Mahmut usta Osmanoğlu yatağından bastonla cecenlere yardım ediyordu ya bastonunun mermisi Suriye ye ulaşmıyor mu.
 • mutmainemutmaine6 gün önce
  "@çifte kavruk".... bu adam kimsenin dile getiremediği , zoruna gittiği konuları , hiç çekinmeden korkmadan dile getiren, İSLAMINyasak ve emirlerini sallamayan müslümanlara ALLAH'ın azabınıda hatırlatan bir kuldur... Holywood filmlerinde gördüğün papazlara benzemez..Gerçekleri hazmedemeyen süslümanlara yol gösterir.
 • çifte kavrukçifte kavruk6 gün önce
  bu adam tam olarak neci. 
 • Huzur islamdaHuzur islamda6 gün önce
  Ahmet hocam çok doğru söylemiş her zamanki gibi ordumuzrabbime emanet
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu6 gün önce
  hoca.Keşke sende askerlikten kaçmayıp,askerliğini yapsaydın.Ondan sonra bunca lafı söyleseydin.Belki o zaman inandırıcı olurdun.
 • Hasan Hasan 6 gün önce
  Bu ne sıfatla her konuya maydonos oluyor anlamış deyilim 
 • ÖmerÖmer6 gün önce
  Ya rab mehmetçiklerimize yardım et Amin
 • VatandaşVatandaş6 gün önce
  Hoca duadan bahsediyor adamın duasına bile tahammül edemiyorlar yok hocanın oğlu bedelli yapmış
 • ÇetinÇetin6 gün önce
  Sen bu işe hiç karışma Cüppeli Ahmet Mahmut Hoca? Herkes zaten tedirgin.Ne olacağı bilinmeyen bir yola girdik.Her şeyden evvel strateji lazım.Stratejiyi iyi kullanmak laxım.İçerde yek vücut olmamız laxım.Bunun için Akp milleti bölücü söylemlerden kaçınmalıdır.Milliyetçi,vatansever sadece kendileriymiş gibi propagandadan kaçınmaları laxımdır..
 • FikretFikret6 gün önce
  Amin hocam Allah razı olsun sizinde bizimde duamız kabul olsun inşallah siz her zaman doğru olanı millete anlatıyorsunuz bu umetin sizin gibi değerli alimlere ihtiyacı var
 • İşsiz İşsiz 6 gün önce
  Sen veya oğlun askerlik yaptı mı? Rapor, bedelli gibi durumlar var mı? Kendinin yapmaktan imtina ettiği şeyleri başkalarına tavsiye etmekle ilgili hüküm nedir?
 • hercaihercai6 gün önce
  Hocam, icteki pislikleri, yani vatan hainlerini temizlemez isek isler daha da kotuye varir diyorum.
 • milletmillet6 gün önce
  Hocam Allah senden razı olsun .Sürekli dda secde be fetih suresi ile desteklemeye çalışıyoruz Rabbimiz Kahraman Mehmetçiğimizi korusun Kahraman Askerlerimizi muzaffer eylesin
 • KamilKamil6 gün önce
  TURK adlı yorumcu ajan mısın?
 • dadadada6 gün önce
  sakın habu dua etmesin sakın ha... 
 • TurkTurk6 gün önce
  Hoca oğlun bedelli askerlik yaptı hayrola
 • VAHAP KALYONCUVAHAP KALYONCU6 gün önce
  Arada doğru şeylerde söylüyör.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019