• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CNN spikeri Filistinli gencin sorusuyla dumura uğradı!

Dünya üzerindeki olayları yaptıkları haberlerle kışkırtan CNN International, terör devleti İsrail'in şiddetini görmezlikten geldi. CNN spikeri, Filistinlileri suçlayınca Filistinli genç yazarın sorusuyla neye uğradığını şaşırdı.

Yeniakit Publisher
2021-05-11 18:41:00 - 2021-05-11 18:53:37

Şeyh Cerrah'taki olayların nedeni olarak Filistinlileri göstermeye çalışan CNN spikeri, Filistinli genç yazar tarafından hiç beklemediği bir soruyla karşılaştı.

İsrail, işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göçle tehdit etmeyi sürdürüyor. Mahalle yakınlarına gelen yüzlerce Yahudi yerleşimci, çevreden yapılan çağrılar üzerine Filistinli gençlerin bölgeye gelmesiyle uzaklaşmak zorunda kalmıştı.

CNN spikeri Filistinlileri suçladı

CNN International, Şeyh Cerrah'ta yaşananları aktarırken Filistinli yazar Muhammed El-Kurd'u görüntülü bağlantıyla canlı yayına aldı.

Söz konusu mahallede İsrail zorbalığına karşı direnen Filistinlileri şiddetin kaynağı gibi göstermeye çalışan CNN spikeri ile El-Kurd arasındaki diyalog, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Filistinli gencin sorusuyla neye uğradığını şaşırdı

CNN spikeri, "Şu anda sizinle ve diğer ailelerle birlikte patlak veren şiddetli protestoları destekliyor musunuz?" sorusunu yöneltti.

Filistinli genç, "Benim ve ailemin şiddetle mal ve mülküne el konulmasını destekliyor musunuz?" karşılığını verdi. Hiç beklemediği tepkiyle karşı karşıya kalan spiker, bir süre sessizliğe büründü.

'Etnik temizliğe karşı yapılan protestoları destekliyorum'

Spiker, daha sonra sorusunu değiştirerek, "Aileni desteklemek için gerçekleşen protestoları destekliyor musun diye soruyorum." ifadesini kullandı.

El-Kurd, "Etnik temizliğe karşı yapılan protestoları destekliyorum." şeklinde cevapladı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vahap Kalyoncu

Ah be oğlum bunların gözleri kör ,kulakları sağır ne desen boş çünkü bunlar azgın kafirlerdir.
 • Yanıtla

gercekler

bütün dünya aktif gazetelerinin sahibi yahudidir.spikerler sunucular artisler ünlü iş adamları yahudi yada masondurtvler içinde gecerlidir yalan dolan doludur.korkak bir toplumdur yahudiler ermeniler ve yunanlılar gibi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23