Çipras'ın isteğine Putin'den cevap: Buna Erdoğan karar verir

Yunanistan Başbakanı Çipras'ın TürkAkım Projesi'ne katılma talebine Rusya Devlet Başkanı Putin, "Bunun için Türk ortaklarımızla görüşmeliyiz" cevabını verdi.

08 Aralık 2018 Cumartesi 14:57
Çipras'ın isteğine Putin'den cevap: Buna Erdoğan karar verir

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin'de bir araya geldi. İkilinin görüşmesinde TürkAkım Projesi de konuşuldu.

Başkent Moskova’da gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'la basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Putin, "Rusya, Yunanistan'ın doğal gaz ihtiyacının yarısından fazlasını, petrol ihtiyacının da yüzde 10'undan fazlasını karşılıyor." dedi.

"Türk ortaklarla görüşmeliyiz"

Putin, Güney Avrupa’nın, Yunanistan üzerinden Türk Akımı’ndan gelecek doğalgaza erişim sağlayabileceğini söylerken konunun öncelikle Türk ortaklarla görüşülmesi gerektiğini söyledi.

Putin, "Yunanistan'ın TürkAkım projesine dahil edilmesini de ihtimal dışında görmüyoruz. Bu konuyu Türk ve Yunan ortaklarımızla istişare ediyoruz." dedi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 14:57

YORUM YAZ

 • arifarif3 ay önce
  ... sen s 300 leri alirken bize mi sordun.
 • OsmanOsman3 ay önce
  Eğer bu konu da gerçekten karar verme yetkimiz varsa kesinlikle bizi sürekli düşman gören,fırsatını bulsa başta İstanbul ve İzmir olmak üzere ülkemizi işgal edeceğinden zerre kadar şüphe duyulmaması gereken bu kadim düşmanımız bu işe ortak edilmemeli.
 • T.CT.C3 ay önce
  İNŞALLAH BULGARDAN GİRER BORULAR
 • ProPro3 ay önce
  Piçraz
 • Hy-hyHy-hy3 ay önce
  Tabi...tabi...sen Türkiyenin önüne her türlü oyunu oyna,kuyuyu kaz ondan sonra git "Putin Abi" de...Olmaz aslanım o S-400'leri senin maba.a sokmadan sen rahat durmayacaksın.
 • Kurt GözüKurt Gözü3 ay önce
  Bir atasözümüz der ki: Kediden post, düşmandan dost olmaz. Bundan dolayı Yunanistan olacak bu omurgasızlarla kesinlikle bu konuda görüşülmeden direk Bulgaristan güzergâhı tercih edilmelidir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019