Cinsiyetsiz yaşam projesi okullarda uygulanıyor!

Toplumsal cinsiyetsizliği ortadan kaldırma projesinin uygulandığı ülkelerden biri olan İsveç'te, söz konusu projeye tepkiler çığ gibi büyüyor. İsveçli uzman psikiyatrist David Eberhardt, 'Bu konuda bizi izlemeyin' uyarısında bulundu.

12 Şubat 2019 Salı 03:56
Cinsiyetsiz yaşam projesi okullarda uygulanıyor!

Avrupa ülkesi İsveç'te, cinsiyet eşitliği projesi, eğitim hiyerarşisinin en altı olarak kabul gören kreşlerde uygulanıyor. Cinsiyet belirtici şahıs zamirlerinin ortadan kaldırılması bazı uzman psikiyatristler tarafından 'ileride önüne geçilemeyecek bir durum' olarak yorumlanıyor.

Cinsiyetsiz toplum oluşturmanın tehlikeli bir proje olduğunu belirten David Eberhardt, "Hen kelimesi resmi olarak İsveç diline girdi. Bununla çocuklara 'she' ya da 'he' yani cinsiyet belirtici şahıs zamirlerinin kullanılmasının önüne geçildi. Bu çocukların istismar edilmesidir aslında. İşte bu eşitlemeci anlayış, çocukların gelişimine dair biyolojik pek çok gerçeği görmezden geliyor. Ergenlik çağındaki erkek çocuklarının ciddi sorunları var. Okullarda ne yapacaklarını bilmez halde dolaşıyorlar. Zira artık kimse onlara erkek çocuğu gibi davranmıyor. Bizi sakın takip etmeyin, biz sınırı aştık. Özgürleşme meselesi kontrolümüzden çıktı. Eşitlik ve eşit haklara sahip olma meselesi de toplumsal bir dogmaya dönüştü" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 03:56

YORUM YAZ

 • İhvan İhvan 8 ay önce
  Yine yazıyı tam okumadan yazmışsınız bu karar İsveçte alınmış Türkiyede değil.Fakat bu karma eğitimden vazgeçilmez ise bizede sıçrayabilir HafazanAllah.Rabbim içimizdeki iyilerin hürmetine bizleri muhafaza eyle.İçimizdeki akılsızlar yüzünden hepimizi helak etme.Amiiin.
 • Hakan BaşaranHakan Başaran8 ay önce
  Bu konudan sadece Sn.Cumhurbaşkanı bi haber herhalde.Yazık o kadar yardımcı,danışman...Bir yandan gençliği şöyle,böyle yetiştirmeliyiz! diyeceksin.Bu taraftan AB'nin verdiği her ödevi harfiyen yerine getireceksin.Eminim benim kadar onlarda buna çok şaşırıyordur..
 • Mehmet CANPOLATMehmet CANPOLAT8 ay önce
  Bundan sonra doğan çocuklarımıza kız yada erkek demeyeceğiz. çocuk doğdu diyeceğiz bu çocuk ilerde kız da, erkek de, top ta olabilir. bunu yapanların Allah belasını versin cehennem onları bekliyor.
 • ayşe gülayşe gül8 ay önce
  ısrarla yapın bu haberleri
 • hasanhasan8 ay önce
  kadın erkek yoktur, insan vardır siz hala kadını yok saymaya çalışın
 • AhmetAhmet8 ay önce
  Türkiyedeki tek cinsiyet problemi: kadın zorbalığıdır. Oyle ki güzel kadınlar kendilerini, insan üstü zannediyorlar. Halbuki insanlar ve kimseyi aşağılamaya hakları yok. Normal insanların sahip olduğu haklardan fazlasına sahip olmaya da hakları yok. Çünkü normal insanlar ama kimse bunun farkında değil. 125 bin lirayı, ben hayatım boyunca çalışarak ve bütün maaşlarımı biriktirerek toplayabileceğim. Her ay it gibi çalısıp 1000 tl biriktirsem, 20 yıl sonra (net) 125 bin tl (net) biriktirmiş olacağım.
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Bu ülkeyi yönetenler ne ise yariyor? Her gün milletin karsisina cikip siir ve hadis okuyup bizi Allah ile aldatmasinlar, zira yaptiklari sadece din tüccarligi. Milli ve manevi duygularimizi sömürüp bu mevkixe yetisen yönetime hakkimizi helal etmiyoruz, zira bu milleti yöneten irade iskembeden milli ve manevi degerlerimize bagli, aslen gönülden siyonist ve masonik Avrupa konseyinin belirledigi degerlere bagli. Bu yapilanlar kimsenin yanina kar kalmayacak, elbet bir gün devran dönecek ve herkez hesaba cekilecek.
 • turkturk8 ay önce
  HAYIR TURKIYE SIZI IZLIYECEK. CUNKU TURKIYE DE ISLAMI BITIRMAK ISTIYORLAR. ARTIK CINSIYETSI Z YASAMDA ARTK P..LERI ERKEKELR DOGURACAK ANLADIK. AMA TURKIYE BUNU ALDI HEMEN OKULLARIN AKOYDU. LAN TURKIY ESAHINDEN DONME DOGANA BENZIYORSUN.
 • cccccc8 ay önce
  Laik düzenin karma eğitimi bunu amaçlıyordu. Laik düzen kalmadıkça toplum düzelmez. Yaşanabilir bir toplum için İslami bir düzen istiyoruz.
 • oğuzoğuz8 ay önce
  Bunu bize yapmaya çalışan zihniyet neyin kafasını yaşıyorsun ?
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ8 ay önce
  YANLI HABER YAPIYORSUNUZ.BİRDE BU AÇIDAN BAKIN .Dr. Eberhard’ın fikirlerine karşı çıkanlarda var, örneğin aile terapisti Martin Forster İsveç’teki çocuk ve ergenlerin dünyanın en mutlu çocuk ve ergenleri olduğuna dikkat çekiyor. “Çocukların hayatın merkezinde olması ve onların dinlenmesi İsveç’in kültürel bir tercihi, çocukların ülkemizde pek çok konuda söz sahibi olması ülkemizin değerleri ile uyuşmakta, bunda olumsuz bir şey göremiyorum,” diyor
 • Hasan_trabznluHasan_trabznlu8 ay önce
  Tamamen raydan çıktık. Allah sonumuzu hayır etsin.
 • Derya28Derya288 ay önce
  Yazık ya, dindar nesil yetiştirmek için yola çıkıp eşcinsel ve erkek düşmanlığı yapan bir topluma doğru yol alıyoruz. Aile bakanlığı bu işin neresinde..
 • Erol_dar41Erol_dar418 ay önce
  Bu ne saçmalık böyle, önce meb, sonra yök. Kardeşim siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.
 • AdigechaleAdigechale8 ay önce
  Türkçe de dişil eril farkı yok zaten. Türkçe çocuk istismarı mı o zaman? "cinsiyet belirtici şahıs zamirlerinin kullanılmasının önüne geçildi. Bu çocukların istismar edilmesidir aslında."
 • Ali KarakeseliAli Karakeseli8 ay önce
  Kendisi ırkçı görüşlere sahip bir koyu katoliktir. Sizin de ne olduğunuz malum
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney8 ay önce
  Burada da ayni proje soz konusu. Transgender denilen ucuncu bir cinsiyet yaratmak istiyorlar. Durum korkunc; Seytan mesaisine hiz verdi; biz hala uyuyoruz; ahir zaman fitnesinden hepimizi koru Ya’Rabb!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019