• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çin'le DSÖ arasında bağlantı ortaya çıktı

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs salgını sonrası geçtiğimiz haftalarda Dünya Sağlık Örgütü'nü Çin'in kuklası olmakla suçlamıştı. Trump'ın iddiası sonrası şoke eden bir gerçek ortaya çıktı. Çin Devlet Başkanı Şi Cingping’in eşi Peng Liyuan'ın Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) internet sitesinde paylaşılan 9 iyi niyet elçisi arasında olduğu tespit edildi.

Yeniakit Publisher
2020-05-25 09:26:00 -
Çin'le DSÖ arasında bağlantı ortaya çıktı

Koronavirüs salgınına ilişkin Pekin yönetimi ile beraber hareket ettiği iddia edilen Dünya Sağlık Örgütü hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Jinping’in eşi Peng Liyuan, DSÖ’de 2011'den bu yana iyi niyet elçisi olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

DSÖ’nün internet sitesinde yer alan iyi niyet elçileri listesinde Liyuan için “Dünyanın en ünlü sesi ve şefkatli kalbi. Saygılı bir hayran kitlesine sahip büyük ve parlak bir yıldız” tanımı yapılırken; Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in eşi olduğu detayı Liyuan hakkındaki bilgiler arasında yer almadı. Liyuan, Çin ile yakın bağları olan tek iyi niyet elçisi değil. Çin Merkez Televizyonu (CCTV) gazetecisi olan James Chau da DSÖ için sürdürülebilir kalkınma hedefleri ve sağlık konusunda iyi niyet elçisi konumunda görev yapıyor. 

Trump DSÖ'yü suçlamıştı

ABD Başkanı Donald Trump, 19 Mayıs’ta DSÖ’ye yazdığı 4 sayfalık mektupta, “DSÖ, 2019 Aralık ve hatta daha öncesinde Vuhan’da bir virüsün yayıldığına dair haberleri göz ardı etmiştir. 31 Aralık’ta Tayvanlı yetkililer, DSÖ ile virüsün insandan insana bulaştığına dair iletişime geçti. Ancak DSÖ bu kritik bilgiyi dünyanın geri kalanıyla paylaşmamayı tercih etti. Belki de bunun siyasi nedenleri vardı” ifadelerini kullanmıştı. Trump, DSÖ’yü ‘Çin’in kuklası’ olmakla suçlamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Putsavar

ne çin ne amerika dünyanın en güçlü ekonomisi türkiyenindir.reisimizin kanından soyundan olan herkes ebedi başkanımızdır.artık milletin iradesini seçim sandığı terörüne teslim etmeyeceğiz.istanbul seçimlerinde cehapenin hilelerini terörünü hiyanetini gördükten sonra artık secim yapılmayacak yapmayacağız.biz ebedi reisimizi ve onun kanından olanları başkan belledik .nokta
 • Yanıtla

hikmet

.. ne yani, bütün dünyanin ucuz üretim makinesi cin 30 yildan beri, zamanla onlar da oyunun kurallarini ögrendiler, sonra bir de para ile bati kulübünde dahil olamiyacaginiz hicbir kurulus yokdur kanaatimce. sayin baskanimiz cok zamandan beri aslinda nobel ödülüne layik bir lider ve kisilik, niye aday gösterilmiyor? bunlarin zihniyeti dini, imani para ve güc, alsinlar bütün ruhsuz kurluslarini calsinlar, bizler yeni bir hikaye yazmak mecburiyetindeyiz, vesselam, hayirli bayramlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı