• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çin zulmü akıl almaz boyutlara ulaştı! Uygur Türkleri için WhatsApp kararı

Doğu Türkistan'daki Müslüman Uygur halkına yönelik zulmü akıl almaz boyutlara ulaşan Çin, şimdi de WhatsApp kullanan Uygurlu Müslüman kadınları tutuklamaya başladı.

Yeniakit Publisher
2021-10-14 07:32:00 -
Çin zulmü akıl almaz boyutlara ulaştı! Uygur Türkleri için WhatsApp kararı

 MÜNÜBE YILMAZ 

Kızıl Çin’in, Doğu Türkistan'daki Müslüman Uygur halkına yönelik zulmü akıl almaz boyutlara ulaştı. Yeni piyasaya çıkan “In the Camps: China's High-Tech Penal Colony (Kamplarda: Çin'in Yüksek Teknolojili Ceza Kolonisi)” adlı kitapta, Çin hükümetinin sırf WhatsApp kullandıkları için Müslüman kadınları tutukladığı aktarıldı. Kitapta, bu kadınlara hükümet tarafından “ön-suçlu” denildiği ifade edildi.

Doğu Türkistanlılara hayatı zindan ediyorlar

Bilindiği gibi, Çin Hükümeti Mart 2017’den bu yana uyguladığı “Aşırılıkla Mücadele Düzenlemesi”yle “normal” olmayan sakal bırakmak, peçe veya başörtüsü takmak, namaz kılmak, oruç tutmak, alkol almamak ya da İslam veya Uygur kültürüyle ilgili kitaplar veya yazılar bulundurmak da dahil olmak üzere, dini veya kültürel aidiyetin açık veya hatta özel alanda sergilenmesini “aşırılık” olarak değerlendiriyor.

Türkçe eğitim dilini yasaklayan, Uygur Türklerini toplama kamplarına alarak işkence eden, Doğu Türkistanlı Müslüman kadınların evlerine Çinli erkekleri yerleştiren Çin’e yönelik tepkiler ise her geçen gün daha da artıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Faruk

Allah mazlumların yardımcısı olsun.
 • Yanıtla

ADSIZ

ALLAH BELANIZI VERSİN KOMİNİST KEFERELER O MAZLUM VE MASUM İNSANLARIN AHI İNŞAAALLAH SİZİ HELAK ETSİN. EY MÜSLÜMAN UYAN HİÇ BİRŞEY YAPAMIYORSAN KALBİNLE BUGZ ET DUA ET MÜİNİN EN BÜYÜK SİLAHI DADIR.RABBİM GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ VARLIKLARINLA İNŞAALLLAH MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETSİN
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23