• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çin Devlet Başkanı'ndan örtülü tehdit: ‘felaket sonuçları olur' diyerek uyardı!

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, bugün Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) dünya liderlerine hitaben yaptığı konuşmada, büyük güçler arasındaki herhangi bir çatışmanın ‘felaket sonuçları’ olacağı konusunda uyardı.

Yeniakit Publisher
2022-01-18 12:33:00 -
Çin Devlet Başkanı'ndan örtülü tehdit: ‘felaket sonuçları olur' diyerek uyardı!

AFP’nin haberine göre Şi, video konferans aracılığıyla düzenlenen WEF 2022 Davos Gündemi’nin açılış konuşmasında, “Nefret ve ön yargı körükleyen söylemler, baskıcı ve zıtlaşmaya dönük hamleler, dünyaya barış getirmeyecektir. Tarih bir kez daha kanıtlamıştır ki; zıtlaşmalar hiçbir şekilde sorun çözmez sadece daha feci sonuçlar yaratır. Korumacılık ve tek taraflılık kimseye fayda getirmez, en nihayetinde başkalarının çıkarını zedeler” dedi.

Salgının ilk ortaya çıktığı Çin’in salgınla mücadelesine övgüde bulunan Şi, Çin’in güçlü büyüme kaydetmeye devam eden tek büyük ekonomik güç olduğunun altını çizdi.

Kendisini çoğulculuğun savunucusu olarak nitelendiren Şi, “Gelişmiş ülkeler, para politikalarında geri adım atar ve tavır değiştirirse, bunun olumsuz etkileri dünyaya yayılacak ve gelişmekte olan ülkeler bedel ödeyecektir. Dünya ülkeleri olarak bariyerleri kaldırmalı, duvar örmemeliyiz. Birbirimize karşı açılmalı, kapanmamalıyız. Birbirimizden kopmamalı, aksine entegre olmalıyız. Bu şekilde açık bir küresel ekonomi inşa edebiliriz” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

@HayatiSir

@HayatiSir :Bakın bir savaş içindeyiz!.. Şirk-etler bütün hileleriyle! Tuzaklarıyla! Dijital sihirleriyle saldırıyorlar!..

Abdusselam

Allah ın adı ile Rahman Rahim. ZALİM MAO ÇİN YÖNETİMİ, SINAMA YÖNTEMİ İLE DÜNYA DEVLETLERİNİ TEST EDİYOR! Başta Türkiye olmak Üzere, Tüm İslam Ülkeleri ve Tüm Kitap Ehli Ümmetler ve hatta Tüm Dünya Milletleri olabildiğince, Çin Yönetiminden uzak durmalı.  
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23