• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'nin çaycısı Gürsel Tekin'den fıkıh dersi! 'Alevilik de Sünnilik de dindir'

Yeniakit Publisher
2023-05-01 18:19:00 - 2023-05-01 21:21:55

CHP'nin çaycısı Gürsel Tekin, Alevilik ve Sünnilik'in din olduğunu savundu. Habertürk sunucusu Kübra Par ise kafa sallayarak CHP'li Tekin'e destek verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Alevi' başlıklı videosunun ardından mezhepleri siyasi propaganda haline getiren CHP'de dini bilgiler baştan yazılıyor.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyada tepki çeken 'Alevi' başlıklı videosu üzerine konuştu.

Kılıçdaroğlu'nu savundu

Türkiye'nin yıllar evvel rafa kaldırdığı mezhep tartışmalarına yeni boyut getiren Gürsel Tekin, "Ben sayın Kılıçdaroğlu'nu gerçekten tanımanızı isterim. Böyle bir insana bu suçlamalar olur mu?" ifadeleriyle yaptığı paylaşımdan ötürü eleştirilen Kılıçdaroğlu'nu savundu.

"Alevilik de Sünnilik de dindir"

"İnancını kim seçebilir, ananızı babanızı seçebiliyor musunuz?" Dilinizi inancınızı seçebiliyor musunuz?" şeklinde açıklamalarıyla Aleviliği bir din olarak ilan eden Tekin, "Kaldı ki Alevilik çok kıymetli bir dindir. Sünnilik de dindir. Kardeşiz, iç içe büyümüşüz." ifadelerini kullandı.

CHP'li Tekin'in din dersine ise karşısındaki sunucu Kübra Par kafa sallayarak destek verdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı

Tanrınız bol olsun

muhsin

cahiller değil,din düşmanları fetva verir oldular.bizim dinimize ahkam keser oldular.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23