• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'liler utanıp susmuyor! Dimond Tema adlı ahlaksızı savunmaya devam ediyorlar

Yeniakit Publisher
2024-06-19 23:17:00 - 2024-06-19 23:31:40
CHP'liler utanıp susmuyor! Dimond Tema adlı ahlaksızı savunmaya devam ediyorlar

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (sav) "ahlaksızlık" hakareti savurup, Arnavutluk'a kaçan Diamond Tema'ya CHP sahip çıkmayı sürdürüyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diamond Tema hakkındaki yakalama kararına ilişkin bugün de bir açıklama yaparak, Tema adlı ahlaksızın, "ifade özgrülüğü" sınırlarını aştığını belirtti.

Bakan Tunç, bu açıklaması sebebiyle hedef oldu.

CHP'li yöneticiler ise Diamond Tema adlı firari ahlaksızı savunmayı sürdürüyor.

CHP'li TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un Diamond Tema hakkındaki açıklamasını alıntılayarak sosyal medya hesabından Efendimiz'e (sav) hakaret eden alçağı savundu.

CHP'li Karaca mesajında şu ifadeleri kullandı:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Sayın Adalet Bakanı Yılmaz Tunç;

-Düşünce ve ifade özgürlüğü hakkında yaptığınız açıklamayı öncelikle her zaman ve her durumda, düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik her saldırı ve ihlalde aynı hassasiyetle hatırlamanızı beklerim.

-Ancak Adalet Bakanı olarak bağlılık yemini ettiğiniz Anayasada ifade edilen laik Cumhuriyete yönelik saldırı ve açıklama, eylemler için de aynı hassasiyeti göstermeniz gerektiğini belirtmek isterim.

-Siz yargı değilsiniz. Henüz sonuçlanmamış bir dosya hakkındaki yorumlarınız yargıya açık müdahale, talimat olarak görülme ihtimali yüksektir. Bu durum makamınıza , Anayasal Hukuk düzenine ve tabi yargı bağımsızlığı ilkesine açıkça aykırıdır."

CHP'li Murat Emir ile CHP'nin çeşitli illerdeki gençlik kolları da Diamond Tema adlı ahlaksızı "laiklik" gerekçesiyle savunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İzmirli

İşte süleymancılar bu CHP'ye oy veriyor. Yazıklar olsun

Ömer

O kimse kim desdek çıkıyorsa Allah belalarını versin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23