CHP’li Tunç Soyer’i, CHP’li Mansur Yavaş yalanladı: “Tunç Bey...”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP’li Tunç Soyer’in Ankara ile alakalı iddiasını bir ay sonra yalanladı. Yavaş, CHP’liler tarafından tedavüle sokulan Meclis’teki AK Parti ve MHP grubunun kendisini çalıştırmayacağı yönündeki iddiaları da bir bakıma yalanlayarak, “Meclis’te çok zorlayıcı olamıyorlar" dedi.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 13:14
CHP’li Tunç Soyer’i, CHP’li Mansur Yavaş yalanladı: “Tunç Bey...”

 yeniakit.com.tr 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 31 Mart seçimlerinin hemen ardından uydurduğu iftirasını, yine CHP’den Ankara Büyüksehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, bir ay sonra yalanladı. Soyer, Mansur Yavaş'ın kendisine Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde retina taramasıyla girilen bir oda olduğunu söylediğini açıklamıştı, Yavaş ise bu iddiayı bir ay sonra yalanladı.

“Tunç Bey biraz farklı aktardı”

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’nun yazısına göre, Mansur Yavaş, “Retina ile açılan oda yanlış bilgi. Biz Tunç Soyer'le konuşurken 12’nci katta Melih Bey'in retina ile açılan odası varmış dedim ama, yanlış aktarıldı. Aktarılsın da istemezdim. Çünkü Mustafa Tuna dönemi de vardı. Tunç Bey de biraz farklı aktardı” dedi.

Yavaş, belediyede ortam dinlemesi yapıldığına yönelik şayialar için de “Ortam dinlemesi falan varsa da bilgim yok” diye konuştu.

Yavaş’tan Belediye Meclisi itirafı

Belediye Meclisi’nin aleyhte kararlarını da mahkemeye götüreceğiz” şeklinde konuşan Yavaş, seçimden sonra CHP’liler tarafından tedavüle sokulan Meclis’teki AK Parti ve MHP grubunun kendisini çalıştırmayacağı yönündeki iddiaları da bir bakıma yalanlayarak, “Meclis’te çok zorlayıcı olamıyorlar. Büyük yatırımlarda karar almamız gerekebilir. Canlı yayında gösteririz. Ama belediye başkanının da yetkileri fazla. Birçok belediye başkanı ihtiyacı olsa da yanıma gelmiyor” ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 13:14

YORUM YAZ

  • pınar demirpınar demir25 gün önce
    hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyordunuz buyrun edin görelim bakalım....faso fiso kıl tüy hava civa ne olacaktıki.......keşke ankara ve izmirdede seçim yenilenseydi...ankaraya emeği geçen melih başkanımıza minnettarız...yeşile suya havaya elektriğe ulaşıma vb....kavuşturduğu için selamlar...reise selam yola devam...başkanımız gözbebeğimiz...ALLAH yollarını açık etsin korusun inşALLAH....onu ve arkadaşlarını...
  • TürkTürk25 gün önce
    Bırak o işkencecinin oğluna cevap vermek için zaman harcamagerçekten bir dâvân varsa mhp ye geri dön ve yoluna orada devam et kigerçekten bir dâvân olduğuna inanalım hem de bu arada kamaltam 90dan bir gol yer kendim ettim kendim buldum şarkısını söyleyerek meşhur olup klip yapar para kazanır fena mı
  • Yavuz 1517Yavuz 151725 gün önce
    Al birini, vur ötekine. fetö, pkk yandaşı aparatlardan adam çıkmaz. Bunlar, iyi soru çalarlar. Bunlar, iyi adam kayırırlar. Bunlar, iyi oy çalarlar. Bunlar, 7/24 halk halk diye böğürürler, ama yaşantıları suud kralı ve bae emiri gibidir. Mustafa kemal'i tepe tepe kullanırlar, oysa mustafa kemal'e karşı en küçük sevgi kırıntıları yoktur. Devleti bizler kurduk derler, ama gidip hdp'nin kucağında sallanırlar. fetö'den it gibi korkarlar, çünkü kasetleri vardır karşı koyamazlar. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN en refah dönemini yaşatan LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Elâlem delisine sahip çıkıyor, bizler BAŞKANIMIZA mı sahip çıkamayacağız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019