CHP'li İmamoğlu, yabancı medyaya homolara destek sözü verdi!

Yabancı basın mensuplarının sorularını cevaplayan CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Yasaklanan LGBTİ Onur Yürüyüşü'nü destekleyecek misiniz?' sorusunu, "27. İstanbul Onur Yürüyüşü'nün iptal kararının belediye ile ilgisi yok ama belediye yönetimi olarak katkı sunulacak kısımlarda ilgililerle iletişime geçeceğiz." diyerek cevapladı.

28 Haziran 2019 Cuma 23:40
CHP'li İmamoğlu, yabancı medyaya homolara destek sözü verdi!

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Yabancı basın mensuplarının sorularını cevaplayan CHP'li Ekrem İmamoğlu, "Herkesin özgürlüğüne saygı duyan birisi olarak toplumun menfaatlerini, toplumun huzurunu sıkıntıya uğratmayan her türlü gösteri ya da haklarını arama, mücadele etme noktasındaki özgürlüklerine saygı duyan bir belediye başkanı ve belediye yönetimi olacağımıza söz veriyorum." dedi.

'İlgililerle görüşeceğiz'

Kendisine yöneltilen, 'Yasaklanan LGBTİ Onur Yürüyüşü'nü destekleyecek misiniz?' sorusunu da cevaplayan İmamoğlu, yasağın belediye ile ilgili olmadığını belirterek şöyle cevap verdi:

"Belediye yönetimi olarak katkı sunulacak kısımlarda ilgililerle iletişime geçeceğiz. Biz her bireyin, vatandaşın yaşam haklarına saygı duyan bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Hiç kimseyi yaşama biçimi, inancı, dünya görüşü ile sorgulayarak ve ayrıştırarak yok sayan bir belediye başkanı asla olmam."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 28 Haziran 2019 Cuma 23:40

YORUM YAZ

 • Gül Gül 2 ay önce
  Pezevenk pezevenge destek çıkıyor allah belâlarını versin inşallah
 • SamiSami2 ay önce
  Bir müsluman lut kavmine destek vermez. Onlar lanete uğradı lanete.....
 • EymanEyman2 ay önce
   kanına geçmiştir... chp'nin kanında var.
 • TarıkTarık2 ay önce
  Malesef herkes sivrisinek ile uğraşıyor kimse bataklığı kurutmak için konuşmuyor.Dindar bir iktidar döneminde bu lgbt ve diğer gayri meşru işler neden çoğaldı? Hep mi muhalefettekiCE-HA-PE suçlu? Devletin ve hükümetin gençlerimizin kurtulması, kötü yollara düşmemesi için var mı bir çalışması?Ben duymadım, ya siz?
 • millimilli2 ay önce
  İŞTEEEEEBİLDİĞİMİZCHP bu chp nin imamı ekrem homalara gelince özgürlük amaMÜSLÜMANINTAKDIĞI TÜRBANA GELİNCESİYASİ SİMGE diyen ve dünyanın neresinde türbanlı hakim var kesinlikle takamaz diyen chp vekili ama akp li vekil ABD de türbanlı hakimin oldunu gözüne sokunca bu benim bireysel fikrim chp yi bağlamaz deyip geri adım attı amma ben bunlara kızmıyom ekremin okşama kucaklama laflarına oy atan muhafazakar müslümanlara kızıyom daha bunlardan çooooook gol yersiniz kucaklama bitti şimdi ........... zamanı
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU2 ay önce
  İŞTE BUUUUUU.BUNDAN SONRA LBGT ŞOVLARI,ALKOL PARTİLERİ,BÖLÜCÜ EYLEMLER..TOPLUMUMUZUN BELLİ BİR KESİMİ DE BUNLARA DESTEK VERECEKLER...
 • ÖzgünÖzgün2 ay önce
  İnsanca ve Cumhuriyet Türkiyesine yakışan bir hareket.Lütuf değil,ikram değil hak.
 • MUSTAFAMUSTAFA2 ay önce
  desteğini homolardan aldı zaten bizden almadı ya
 • AşağılayanAşağılayan2 ay önce
  İbnelik? Hmmmmm..
 • FeritFerit2 ay önce
  İşte müslüman geçinen imamoğlu na oy veren zevat bu lut kavminin günahlarına sizde ortaksınız
 • Rasim DUMANRasim DUMAN2 ay önce
  Makaryos Ekremidis, kendisine yakışanı yapıyor. Gözün aydın Saadetli Hacıemmi, şimdi gönül huzuru ile ( !!! ) namazını kılarsın artık !!!
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Akparti iftar yemeğinde baş konuğunuz kimdi ? Bülent Ersoy. Bülent Ersoy söz konusu olunca bir diyeceğiniz yok. Diğerlerine gelince vıdı vıdı. Milletin aklıyla dalga geçmeyin. Onlar da bu ülkenin vatandaşı. Ne yapalım , öldürelim mi yani? Bir yerde çalışma imkanları yok. (BÜLENT ERSOY ve birkaçı dışında). Toplumda dışlanmışlıkları var. Aileleri yok, yuvaları yok, zehir olmuş bir yaşam. Ee yakalım gitsin öyle mi ? İnsandan bahsediyoruz İNSAN !...
 • sukrusukru2 ay önce
  Herşey çok bombok olacak.İşte buraya yazıyorum,Birinci yılın sonunda seçmenin yarısı buna oy veren elim kırılaydıda buna oy vermeyeydim diyecek.
 • şenay doğanşenay doğan2 ay önce
  kin ve intikam duygusu bende hiç gelişmemiş hiç vücud bulmamıştır rabbime sonsuzhamdolsun kan beynime sıçrayınca bütün çamları devirim sonra pişman olurum ya allah da beni yüzüstü bırakırsa diye zalim ve fani dünya mutlaka cennete dönüşmeli ve bu haliyle ahiret cennetine ilhak olmalıdır bu sayfa da böyle kapanmalıdır allah ve rasulleri benim gönlümü taşımaktan gocunmazlar allaha emanet olun
 • YükselYüksel2 ay önce
  Homolara destek, hükümetin imzaladığı İstanbul sözleşmesi ile başladı, Ekrem de devam ettiriyor. Herkes kendi suçunu bilsin. Allahım kanunlarına başkaldıran er yada geç yine Allah katında hesabını verecektir.
 • şenay doğanşenay doğan2 ay önce
  ekrem abi eşcinsellik ve hayvanlara tecavüz allahın lanetini en çok celbeden fiillerdendir allah korusun senin yavruların böyle bir fitneye düçar olsa karşılarında herçeşit hayat tarzına hoşgörülü bir baba mı bulacaklar yoksa canhıraş yavrularını bu çukurdan kurtarmaya mı çalışacaksın başka babaların yavrularını niye dipsiz kuyulara mahkum ediyorsun ben türkiyenin nasuh tövbesi ve ondan sonra da dünyaya liderliği için çalışıyordum karşıma eşcinseller çıktı allah rızası için onlara yardım elini uzatayım dedim müthiş bir saldırıya uğradım o gün benim gönlümde iktidar el değiştirdi dünyanın hükümdarlığı mutlaka allah ve rasullerinin olmalı asla türkiyenin değil bu elbetteki çok hayırlı ama bunun hayrı görülünceye kadar dünya saltanatına oynayanlar ızdırap çekecektir oysaki diğer yolu afiyet ve selamet içinde yürüyerek peygamberlerin arasına karışacaklardı allaha emanet ol
 • avbavb2 ay önce
  imansızoğlu g..tverenlere sahip çık sana yakışır.
 • ErolErol2 ay önce
  .. ışık yakıyorsun Ekrem. Sana oy verenler senin zihniyetinde olanlar..
 • Erol Erol 2 ay önce
  Seni seni. Suretinden zaten belli. Sana oy veren herkesi senide allah cc onların ameline dahil etsin. Ahirette aynı yere gidesiniz ! Lut’un kavmi!
 • ..........2 ay önce
  İmamoğlu dindar bir homo sever? Tam fetö/alevi partisi oldu bu cehape
 • DostDost2 ay önce
  O yabanci basin adamsa putineyada erdogana sorsun alsin boyunun ölcüsünü belediye baskani kim oluyor onu muatap aliyorlar hükümetini basindan kim varsa o karar verir zaten yabancilarin derdi uyusuk bacak arasi düsünme türkiye treten calisan bilim degil
 • HüseyinHüseyin2 ay önce
  Şüpeli bir durum
 • OnurOnur2 ay önce
  Helal olsun.
 • selim ustaselim usta2 ay önce
  homolara destek, basörtülü bayanlara nefret...saadetciler bu adamin ameline serikdir, her yaptigi icraatlara seriksiniz, pkk hdp homo ne ararsan var ama islam yok, bu ne b*k saadetciler? zil takip oynayin lan:))))
 • Ya sabır Ya sabır 2 ay önce
  ilk icraatım ibnelik topluk diyorsun yani
 • Oguz KaganOguz Kagan2 ay önce
  Eeee nediyelim artik hayirli olsun bosbakaniniz. Iyi intikam aldniz. Lakin intikami Erdogandan mi aldiniz yoksa Allah tan mi. Allahin yasakladigi birseyi destekleyen baskaninizi alin tepe tepe kucaklayin cok sicak kucaklasin cünkü ne diyordunuz herseyiniz cok güzel olacak. Hatasiz kul olmaz hata yapmayan da insan olamaz. Hata yapan tövbe eder dua eder af diler. Af dileyeni tövbe edeni yüce Allah af ederken insanoglu af etmiyor öylemi. Hmmm yazik anlasilan bugün gercekten müslüman görünüp gecinenler var cünkü böyle hansolara oy verip desteklediniz icin. Bunlar hak size. Heee birde o basiniza taktiginiz esarpin lütfen bilenler taksin sadece müslüman görünüyüm diye takmasin. Hem basörtü hem 1kg boya yüzde hemde kicina yapisan dar pantolonlar bu Islam olamaz. Lütfen daha fazla zarar vermeylim Islama ve cahil chp lilere saldiracak mekan vermeyelim.
 • Ali BULUT Ali BULUT 2 ay önce
  Topluma göre belediye başkanı yakışır ayol
 • BerenBeren2 ay önce
  Vay homo geç kaldın hemen destek ver
 • Murat CinMurat Cin2 ay önce
  Lütfen bu tür haberlerivermeyin,görmezden gelebilirsinizimamoğlu'nun yanlışı olarak haber niteliği olmakla beraberbu oluşumun reklâmını yapmış olma oranı daha yüksekdikkat ederseniz isimlerini bile yazmamaya özen gösteriyorumnacizane önerimdirSaygılar
 • yediemirleryediemirler2 ay önce
  Şaşırmadık....
 • NurNur2 ay önce
  İbneleri sapıkları istanbula sokanın izin verenin Allah tez günde belasını versin ahirette onlarla haşr olsun inşaalah AMİİİN
 • ........2 ay önce
  K.iroğlu

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019