CHP’li belediyenin ‘kaçak’ fabrikasına dokunan yok!

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova’da faaliyet gösteren İZBETON firmasının, Çevre Kanunu’na aykırı faaliyetleri ve işyeri çalışma ruhsatı olmaması sebebiyle faaliyetten men cezası aldığı; ancak bu kararın yıllardır bir türlü uygulanmadığı ortaya çıktı.

11 Haziran 2018 Pazartesi 11:19
CHP’li belediyenin ‘kaçak’ fabrikasına dokunan yok!

OSMAN YİĞİT / ANKARA -  CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova’da faaliyet gösteren İZBETON firmasının, Çevre Kanunu’na aykırı faaliyetleri ve işyeri çalışma ruhsatı olmaması sebebiyle faaliyetten men cezası aldığı; ancak bu kararın yıllardır bir türlü uygulanmadığı ortaya çıktı.

FAALİYET DURDURMA KARARI NEDEN UYGULANMADI?

İşyeri Çalıştırma Ruhsatı ve İtfaiye Uygunluk Belgesi olmadan, bölgenin imar uygulamaları tamamlanmadan faaliyetine devam eden tesise ilişkin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 2015 yılında verdiği faaliyetin durdurulması kararının Bornova Kaymakamlığı ve İzmir Valiliği’nce yerine getirilmediğini; İzmir Valiliği’nin soruşturma izni dahi vermediğini bildiren Temiz İzmir Derneği yetkilisi Nivent Kurtulmuş, İZBETON Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere tüm yetkili ve sorumlulardan şikayetçi oldu.

KANUNU UYGULAYAN BELEDİYE KENDİ UYMUYOR!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Kurtulmuş, 2009 yılından itibaren faaliyette olan tesisin insan sağlığı ve çevre riski doğurduğunu; ayrıca mevzuat hükümlerinin yerine getirilmemesi sebebi ile de ciddi bir ‘kanun tanımazlık’ durumunun ortaya çıktığını kaydetti.
Şikayetleri neticesi tesise bir Geçici Faaliyet Belgesi verildiğini de ekleyen Kurtulmuş, buna rağmen diğer hususların tamamlanmaması sebebiyle faaliyetin ‘yasadışı’ olmaya devam ettiğini belirtti.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Haziran 2018 Pazartesi 11:19

YORUM YAZ

 • VatandaşVatandaş7 ay önce
  DEVLET AK PARTİNİN ELİNDE MADEM KAÇAK ŞİKAYET EDİN KAPATSINLAR
 • fetösavarfetösavar7 ay önce
  Aslında fabrika kapatılması kimsenin hayrına değil orda kaç çalışan evlerine ekmek götürüo kimbilir..hem kapanırsa yok yere işsizlik ...işsizlik artması da hükümet başarısızlığıdır...bende ruhsat verilip tekrar açtırılmalı..yönetimde hata varsa TÜRK birisine satılarak özelleştirilmeli
 • HAKTAN YANAHAKTAN YANA7 ay önce
  diğer belediyelerede bir bakın diyen arkadaşşş doğru söyle adaletse herkese adalet akp belediyelerine ne demeli ben kağıthanedeyim bizim 40mt yerimiz gitti araştırın yola kattılar yolda yol olsa boş bir alan ispatlayın araştırın.ama adam gibi yargılayın yani hepsi boktan
 • KatalanKatalan7 ay önce
  Ah akit ah sen diğer belediyelere bi bak... Eleştiri yapmak istiyorsan aynı durumda ki diğer belediyelere de bak neler var ...
 • özgürözgür7 ay önce
  çünkü o fabrika millete değil, bence chp ye ve bir kısım chp liye fayda sağlıyor. mimarlar-mühendisler, barolar vb., millet için faydalı olsaydı bir gün bile durmadan istemezük derlerdi. gezide dediler, işte gördük.
 • TanerTaner7 ay önce
  Bu herif ülkeyi ve halkıda aynen böyle kandırır.FETTUŞİ bir alt yapısı varmış demekki...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019