CHP’li belediyenin dinsiz müdürü

İzmir’in Karaburun ilçesinde mezarlık müdürü olarak görev yapan Atalay Erkol sosyal medya üzerinden uydurma ayetler paylaşarak Kur'an-ı Kerim ve Müslümanlarla alay etti. Paylaşıma tepki gösteren Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliği Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu.

09 Ekim 2019 Çarşamba 09:53
CHP’li belediyenin dinsiz müdürü

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

CHP’li İzmir Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, belediye personelinin tanıtım kartlarından Türk Bayrağını ve T.C. ibaresini kaldırarak kamuoyundan tepki çekmişti. Aynı belediyede mezarlık müdürü olarak görev yapan Atalay Erkol da sosyal medya hesabı üzerinden, “Birgün buruş buruş olduğunuzda, gençken içmediğiniz her güne lanet edeceksiniz. Huzurevi Suresi / 1’inci Ayet” ve “Cemaatle alkol içmek, tek başına alkol içmekten 50 cl. kat daha faziletlidir. Kanyak Suresi / 20’nci Ayet” gibi paylaşımlarla İslami değerlere saldırdı.

Mezarlık Müdürü Atalay Erkol, bu paylaşımlarla tepkileri üzerine çekerken, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliği de Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Belediye Başkanı Erdoğan, Akit’in telefonlarına çıkmazken, Karaburun Belediyesi santral görevlisine, “Haberler hakkında başkanımızın yazılı açıklaması sosyal medya hesaplarında mevcuttur. Detayları oradan alabilirsiniz” dedirtti.

Eğitim-Bir-Sen’den sert tepki

Bu paylaşımı yapan kişinin ne kadar seviyesiz, kalitesiz bir adam olduğunu görüyorum” diyen Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, “Milletin inancıyla alay etmeye kalkan bir hadsizlik söz konusu. Paylaşımı yapan kişinin haline acımak lazım. Bu aşağılık bir durumdur. Burada hiç bilmediği, anlamadığı, bilgisinin dahi olmadığı konularda fikir üretmeye çalışan bir insanın çırpınışları söz konusudur. Dünya’nın hiçbir yerinde din ve vicdan özgürlüğünün bu şekilde ayaklar altına alınmaya çalışıldığını göremezsiniz. Böyle bir saygısızlık sadece kendi çevresini değil bütün insanlığı ilgilendirir. Müslümanlar bu seviyesizliğe sessiz kalmayacaklardır. Kimse bu ateist zümrenin fikirleriyle ilgilenmiyor. Müslümanlar nasıl ki onların düşüncelerine, inançlarına karışmıyor, haklarında yorum yapmıyorsa, onların da inançlarımız ve değerlerimiz hakkında yorum yapma hakkı yoktur. Kur’an’da geçen herhangi ayetlerimize karşı özellikle bir belediye çalışanı, bir müdür tarafından yapılan bu saldırı son derece vahim bir durumdur. Bölgede görev yapan arkadaşlarımız konuyu savcılığa taşımışlar. Bundan sonra da hukuk çerçevesinde gereken yapılacaktır. Bu insanın cezalandırılması elzemdir. Yetkilerimizin gerekeni yapılacağından hiç şüphemiz yoktur. Bu kişiye bu görevi veren belediye başkanıda bu kişi hakkında gerekeni yapacağına inanıyorum. Bu şahsın artık müdürlük yapması mümkün değildir. Görevinden derhal uzaklaştırılmasını yetkililerden bekliyoruz” ifadeleriyle rezalete tepki gösterdi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 09:53

YORUM YAZ

 • muromuro6 gün önce
  nasipsiz, nursuz, şerefsiz, iftiracı, zındık,pe... ateş seni çağırıyor, ateşin bol olsun
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer6 gün önce
  sana.,.bu..cüreti..verenlerle..beraber..öyle..bir..akibete..gidiyorsun.ki..SÖZÜN..BİTTİĞİ..YER...
 • Talat CanTalat Can6 gün önce
  Rabb'ime bir kez daha şükrediyorum. Bunlar ne mal olduklarını bir kere daha itiraf etmişler! Çünkü biz bunların pisliklerini anlatınca "İftira ediyorsunuz!" diyorlar.
 • hasanhasan6 gün önce
  Allah bu dünyada bu aşağılık mahluklarahesap sormayanlara hesap sorsun...
 • kuntakintekuntakinte6 gün önce
  bunlara yüz verenlerin gereğini yapmayanların ..........
 • ORHAN İNANORHAN İNAN6 gün önce
  HAYSİYETSİZLİĞİN VE KÜFRÜN TAVAN YAPTIĞI NOKTA..BU AHLAKSIZ SARHOŞA NE DENSE YERİDİR..BAKALIM CHP NE YAPACAK..EMİNİM ÇOĞU GÜLÜP GEÇECEK..
 • tanyeri17tanyeri176 gün önce
  ...  pislik dinsiz kefere..cehennemi boylarsın inş.
 • misafirmisafir6 gün önce
  “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralık” sözünü sosyal medyadan paylaşan ve karaburunda görev yapan okul müdürü karaburun belediye başkanı tarafından yargıya şikayet edildi.bir süredir bu 2000 nufuslu belediye üzerine yapılan haberlerin sebebi budur.yok kartlardan t.c kaldırılmış yok o bu sosyal medyadan şunu paylaşmış,bunların hepsi cevaplandı ama dinleyen yok.Şüphesiz ki diğer tarafta iftiranında Allah katında bir hesabı olacak.Sizler araştırmadan,öğrenmeden hakaret etmeye devam edin,o toprağın altına hepimiz gireceğiz.Hesap günü geldiğinde cevaplarıda kendiniz verirsiniz.
 • cccccc6 gün önce
  Sol kafa demek din düşmanı demek Chp demek din düşmanı demek. Devletten aldığın paralar ile yediğin yemek dübürüne dursun. S.ça.ma
 • tuğrultuğrul6 gün önce
  Çukur başkan, kanalizasyon başkan, lanet olsun sana. Fitil fitil gelsin bu milletin rızgından yediklerin. Allah'a harp açtığını zanneden zavallı bir ahmaksın sen.
 • MaraşlıMaraşlı6 gün önce
  çok güldüm , adamın dini alkolmenlikse ayetini oluşturur , senin dinin sana benimki bana , dileyen istediği inanır istediği gibi yaşar en sonunda hesabı Allah cc verir.
 • ARRİVEARRİVE6 gün önce
  Hemen anında görevinden uzaklaştırınız.Allah nurunu tamamlayacaktır.Bu kişiyi bütün kamu hizmet ve menfaatlarından da men ediniz. Selamlarımla.
 • crvcrv6 gün önce
  iki kagıda yazı yazıp insanlara iftira atmak kolaydır......yaradıcı olsaydı tek kitapla herşeyi hallederdi gücü yetmemiş 4 kitap göndermiş.....sonuncunu yazan akıllıymış son kitap diye yazmışda..akıllıymış vesselam
 • nene hatunnene hatun7 gün önce
  EBU CEHİLİN TORUNU NORMALDİR.....
 • RECEPRECEP7 gün önce
  olsun , bizimbilgeabimizonabirkafa , birdirseksürter , abimizden elektrikalır.
 • Göksen MereyGöksen Merey7 gün önce
  üzerinde durmaya kızmaya değmez bir yazı aşırı tepki orantısız karşılık tam istedikleri şeydir. ramazanda sokakta sigara içiyor diye adam öldürmeye kalkmak değil sonuçta.
 • Fatih Fatih 7 gün önce
  Chpkk ye oy veren Müslüman Eseriniz
 • Biz yan gelip yatarken... Biz yan gelip yatarken... 7 gün önce
  Müslüman cenazeleri kimlerin eline kaldı şu İslam memleketinde? Sen bize merhametinle muamele et ya Rabbi...
 • Bekliyorum Bekliyorum 7 gün önce
  Burada sürekli, dindarları aşağılayıcı bir üslupla hoşgörüsüz ve anlayışsız insanlar olarak ifade eden, görünüşte Ak parti esasta İslam dini düşmanları buyurun şu edepsize kafir dememi de yobazlıkla itham edin, bekliyorum.
 • delideli7 gün önce
  peki tamam ch pdinsiz bir parti bunu biliyoruz şimdi sorum bunları bilerek bu partiye oy veren sadece Tayyip erdoğan yenilsin diyerek bunları sevindiren sözüm ona dindar müslümanlara ne diyeceğiz
 • NurNur7 gün önce
  Hayvandan'da aşağıdırlar ayeti bunlara uyuyor kafir kelimesi az kalır cahiliye dönemine dönüş var yuuuh akılsızlar hepsi aynı partidemi tesadüf olamaz Allah toplamış hepsini chp ye anlayın. chp demek islam düşmanı demek oy verenlerde aynı katagoriye girer içki içmeyip satmak gibi
 • HARUN BÜYÜKHARUN BÜYÜK7 gün önce
  İFADE ÖZGÜRLÜĞÜMÜ KULLANIYOR VE SANA (ALLAH BELANI VERSİN )DİYORUM.
 • AdilAdil7 gün önce
  Mekkeli müsrikler bile böyle bir imkansızlık yapmamıştı
 • NurNur7 gün önce
  İşte chp zihniyeti sözün bittiği yer bunlar hayvandanda aşağı dır
 • müminmümin7 gün önce
  Allah imkanlarınızı gücünüzü kuvvetinizi elinizden alsın amin eychp
 • gggggg7 gün önce
  Ifade dusuncs ozgurlugu.ayetle dalga gecilmesi icin o ayetin olmasi gerek
 • iskender1a*iskender1a*7 gün önce
  ......u kurandan sana nekiALLAH'IN enson mesajıyla alay ediyorsunbelânı bulacaksın.
 • Adil düzen Adil düzen 7 gün önce
  Siz sanki islami her yönüyle yaşiyorsunuz da düzen bozuk bu bozuk düzende kimse istediği gibi inanıp yaşayamıyor kapitalizm her yerimize girmiş o ne derse o oluyor ahlakı değerlerini en başta da insanı değerlerini kaybetmiş bir dünya hiç kimse memnun değil ama hiç kimse mücadele etmiyor
 • Zenci MusaZenci Musa7 gün önce
  Şapı 40 sene kaynatsan olmaz şeker,............ hep cinsine çeker..!Bu CeHaPe nin DNA sında var kardeşim.Bakma ! şu sıralar muhafazakar millete şirin görünmeye çalıştıklarına..!Böyle olaylar, CeHaPe nin iç yüzünün hatırlamasına vesile olmasından dolayı faydalı da olmuyor değil.
 • hasanhasan7 gün önce
   Allah ın kitabıyla dalga gecenlere kafir demeye cekinmeyin..
 • AHMETAHMET7 gün önce
  gençleri kötü yola teşvik etmek, halkın inançları ile dalga geçmek, ahlaksızlık... ne ararsan var... Görev yapacak SAVCILAR aranıyor
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ7 gün önce
  Cehenneme girdiğin ilk gün, Zakkum'un tadına baktığında, gerçek lezzetin farkına varacaksın! Dünya hayatındaki aldığın her damla alkolün ne kadar da sıradan bir içecek olduğunu anlayacaksın! Ama, iş işten geçecek eşek gibi zırlayacaksın.
 • ahmetahmet7 gün önce
  BU ŞEREFSİZİ GEBERDİĞİ ZAMAN İMAMIN ÖNÜNE KOYARSALAR. BU YAZDIKLARINI İMAM YAKINLARINA OKUSUN. BUNU "MEZARINA DİKİNE GÖMÜN" DİYE DE TAVSİYEDE BULUNSUN
 • AhmetAhmet7 gün önce
  Kalbinde zerre iman taşıyan insan, bunların en ahlaklısından bin kat daha evladır. Asıl bunlarla birlikte adım atan kendine müslüman diyenler ne diyecek? Temel giller ile fetö giller ne diyorlar! Rabbim bunlarla aynı safta olmayı nasip etmesin.
 • Vahap KalyoncuVahap Kalyoncu7 gün önce
  Çarkçı kemal istediği kadar yalandan yereözür dilesin işte CHP nin gerçek dna sı bu. Ben asıl buna inanan zavallı müslümanlara acirim.
 • ilhamiçöğenderilhamiçöğender7 gün önce
  Ahiret günüherkuldefterinialdığızamannereye gideceği kesinleşince . Hayvanlar insanlardanhakkınıaldıktansonratoprak olacaklar.işteogün butiplerbizide hayvanyap diyecekleramma. RABBİMşöylenida edeceksizi insanyarattım hayvan değil sizin yerinizCEHENNEM .
 • engineerengineer7 gün önce
  meraketme cehennem küsöfüsüü müdür,alkolü ağzından içenlerin g-tüne pamuğu yine imam tıkayacak, ama asıl zebaniler fena tıkayacaklar.
 • Emine Altin Emine Altin 7 gün önce
  O topragin altina hic girmeyecek gibi yazmissin ama bir gun o toprak senide alacak verilen oylarin ne kadar onemli oldugu boyle orneklerle ortaya cikiyor sectiginiz kisinin Islama aykiri yaptigi her uygulamalar secenede yaziliyor bilmiyorsaniz ogrenin verdiginiz oyun hesabini vereceksiniz
 • ihsanihsan7 gün önce
  savcı gereğini hemen yap bu kafirlere fırsat verme.diyanet işe el koy
 • yusuf kurakyusuf kurak7 gün önce
  rahmetli hasan karakaya abinin bir lafı vardı.Anasının dübüründen ters doğmak diye.dolayısı ile akıl ve insanlık aramak gereksiz
 • ismettismett7 gün önce
  bu tiplere tepki ile degil dayakla cevap vereceksin
 • TarafsızTarafsız7 gün önce
  Bu alçak adamı Allah'a havale ediyorum. Tıpkı akp li bakan Egemen Bağış "Bakara makara" diye Ayet ile alay ettiğinde onu da Allah'a havale ettiğim gibi.. ( O günlerde Akit gazetesi Egemen Bağış için de aynı tepkiyi göstermiştir umarım)
 • YılmazYılmaz7 gün önce
  Temel KARAPAPAZOĞLU ve Müslüman geçinip CHPKKya oy veren YA..AKlar mutlu mu ?
 • amin tez zamandaamin tez zamanda7 gün önce
  seni vesenin gibileri batıdan gelen müslümalar asın seni
 • meleknurmeleknur7 gün önce
  TÖVBE ESTAĞFİRULLAH TÖVBE YARABBİ! BAŞIMIZA TAŞ YAĞACAK!
 • turanturan7 gün önce
  ... izmirin ... memuru..
 • Adiye cevap Adiye cevap 7 gün önce
  Adiye cevap vermek Meziyetsiz
 • NurettinNurettin7 gün önce
  BUGÜNE KADAR DİNİMİZLE ALAY EDENLERİN CEZASINI ALLAH HEM BU DÜNYADA VERMİŞ HEMDE AHİRETTE VERECEKTİR.ALLAH HİDAYET NASİP ERSİN.HATASIN DAN DÖNER İNŞALLAH .
 • şenay doğanşenay doğan7 gün önce
  akit yoğun çaban olmasaydı şu şerefsizlik üzerine akp ne yaparsa sineye çekelim belki birgün düzelirler diye düşünürdüm ama benim için o kapı kapandı dün cübbeli haberine yazdığım mesaj sırasında onlar bundan anlamaz dendi bir hesap yaptım sabırlı 1 Müslüman 100kafire bedel sırf peygamberler ordusunu ele alsam ve allah peygamberlere vasat insan muamelesi yapsa sırf peygamberler ordusu bile birbuçuk dünyaya bedel oluyor ki allahın ordusu sadece peygamberlerden oluşmuyor insanın Allahtan başkasına muhtaç olmak için makul hiçbir sebebi yok allaha emanet ol ya habiballah
 • i.öi.ö7 gün önce
  Savcılarımızı iş başına çağırıyoruz. Bütün bir toplumun en yüce değerimiz dinimizle alay etmek densizliğini gösteren bu nasipsizlere haddini bildiriniz lütfen.
 • MücahitMücahit7 gün önce
  Belli ki bu şahıs, mezarlık müdürü olmaktan sıkılmış, farklı bir yere atanmak istiyor. Malum Chp belediyesi, şahsı ödüllendirecek, daha üst bir makama atayacaktır kesin. Allah'ın laneti, ayetleriyle dalga geçenlerin üzerine olsun.
 • Şeref GazioğluŞeref Gazioğlu7 gün önce
  ALLAH cc kıyamet gününe kadar soylarına lanet etsin.Mesele devlet yönetmek, bu piçler devletin yönetilemediğinin göstergesidir bu Melanet piç i çıktığı yere geri sokmak gerek
 • ZAKOZAKO7 gün önce
  dinsiz kitapsızlarDestekleyenleride ALLAH A havavale ediyoruz.....CHP zihniyeti
 • Murat gözükaraMurat gözükara7 gün önce
  BU İMANSIZI ASIN.. ARTIK YETER... ŞEREFSİZ.. AŞAĞILIK... RESMİNİ Yayınlayın... Deşifre edin şerfsizi
 • SamReyizSamReyiz7 gün önce
  Eleman puta tapıyo ne bilsin din'i müslümanlığı,aklı sıra alay etmiş bilmiyo ki ölünce gübre olamadan önce olacakları.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019