• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’li belediyenin açtığı ‘kütüphane’ ‘pes’ dedirtti

Beylikdüzü Belediyesi, ‘Gezici Kütüphane’ ile kitap alışkanlığını geliştirmeye çalıştıklarını ileri sürdü. Ancak kütüphanede yalnızca yandaşlar tarafından hazırlanan Mustafa Kemal kitaplarının olması dikkatlerden kaçmadı. Açılan kütüphane, "Kütüphane denilince akıllarına sadece Atatürk geliyor. Atatürk deyince de, bir kitabı 2,5 milyona satan Atatürk istismarcısı Yılmaz Özdil.. " yorumlarına neden oldu.

Yeniakit Publisher
2021-10-14 13:56:00 -
CHP’li belediyenin açtığı ‘kütüphane’ ‘pes’ dedirtti

 yeniakit.com.tr 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından ikinci Gezici Kütüphane ‘hizmete’ açıldı. Yaşam Vadisi’nde düzenlenen törene CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve projeyi hayata geçiren Mita-Kalıp ve Döküm Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Kahraman katıldı. Aynı zamanda birkaç siyasi parti temsilcisi ve vatandaş da Yaşam Vadisi’ne uğradı.

Beylikdüzü Belediyesi, 2500 basılı eserle, Beylikdüzü’ndeki tüm vatandaşların kitap erişimini kolaylaştırmak için söz konusu projenin gerçekleştirildiğini duyurdu. Ancak ‘kütüphane’ içindeki kitap çeşitsizliği ağızları açık bıraktı.

Kütüphanede sadece Mustafa Kemal ile ilgili kitapların olduğu, onların da ‘tokatçı’ Yılmaz Özdil gibi CHP yandaşlarının kaleme aldığı kitaplar olduğu görüldü.

CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyen bir liderin evlatlarıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de yaptığı gibi biz de kitaplardan ilham alarak hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi. Çalık’ın kitap hizmetinden anladığının sadece Mustafa Kemal’le ilgili kitaplar olması, onun da sadece yandaşların yazdığı veya hazırladığı kitaplardan ibaret olması şaşırttı. Bir kitabı yaklaşık 2 bin TL’ye satıp Kemalistleri ‘tokatlayan’ Yılmaz Özdil’in çocuklar için özel baskısı olan kitapların da Gezici Kütüphane’de başköşeye konması ayrıca dikkat çekti.

Beylikdüzü’nde İmamoğlu’nun yerine seçilen CHP'li Murat Çalık da, belediye hizmetlerinde siyasi tarafgirlikte eski başkanı aratmadı. 

Açılan kütüphane, "Kütüphane denilince akıllarına sadece Atatürk geliyor. Atatürk deyince de, bir kitabı 2,5 milyona satan Atatürk istismarcısı Yılmaz Özdil.. " yorumlarına neden oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Amine

Hala kamal yalanlarıyla çocukların beyinlerini yıkamaya devam ediyorlar aklı başında olan veliler yalanlarla dolu kitapları çocuklarına okutmasın
 • Yanıtla

Antikemalist Akpartili

Belli ki Kemalist CHP'ye göre, "M.Kemali anlatmayan kitap kitap değildir!" Nerede, fizik, kimya, biyoloji, tarih, uzay, edebiyat? Nerede "AKIL VE BİLİM"? Anaokuldan başlayıp Üniversite ve sonrasındaki sınavlar dahil hep anlatılan şey ne? Kütüphalerini dolduran ne?  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23