CHP’li belediyelere suç duyurusu! ‘Sapkınlık reklamı yaptılar, suç işlediler’

Konyalı Avukat Mehmet Hasip Şenalp, LGBTİ sapkınlarının Türkiye genelinde düzenlemeye çalıştığı sözde onur yürüyüşüne destek veren CHP’li belediyeler hakkında suç duyurusunda bulundu.

06 Temmuz 2019 Cumartesi 12:27
CHP’li belediyelere suç duyurusu! ‘Sapkınlık reklamı yaptılar, suç işlediler’

 Uğur Kağan Hanoğlu  yeniakit.com.tr 

LGBTİ sapkınlarının sözde onur yürüyüşüne destek vererek eşcinselliği meşrulaştırmaya çalışan CHP’li belediyelere suç duyurusunda bulunuldu. Konyalı Avukat Mehmet Hasip Şenalp’in Konya Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, CHP’li belediyelerin sapkınlık reklamı yaptığını savundu.

Görevleri olmadığı halde sapkınlığın reklamını yaptılar

Avukat Şenalp dilekçesinde, Türk Ceza Kanunu madde 226/2’ye göre müstehcenlik suçu, 257/1’e göre görevi kötüye kullanma suçu  işlendiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul Valiliği’nce birtakım güvenlik gerekçeleriyle LGBTİ+ Onur Yürüyüşü'ne izin verilmemiştir. Valilikçe izin verilmemesine rağmen 30 haziran 2019 tarihinde yüzlerce kişi Beyoğlu’nda bir araya gelmiş, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemiştir. Bu hareket birtakım belediyelerce, görevi olmaması ve böyle bir açıklama yapmaya yetkili olmamasına rağmen, suç teşkil eden bu hareket övülmüş, reklamı yapılmış, desteklenmiştir.”

Türk toplumunun aile yapısını yıkma projesidir

Avukat Şenalp dilekçesinde, Türk toplumunun aile yapısını yıkmak ve bilhassa gençlerinin ahlaki yapısını bozmak maksadıyla, büyük bir proje olan tek tip insan ve cinsiyetsizleştirme projesi çerçevesinde, organize birtakım faaliyetler düzenlendiğine dikkat çekerek, şu tespitlerde bulundu:

“Bu hadiseler ‘Genel Ahlak’a karşı işlenmiş kasıtlı suçlardandır. Genel ahlak kavramı Anayasa Mahkemesi’nce tanımlandığına göre: ‘Anayasa Mahkemesi’nin 1963/128 esas,1964/8 sayılı kararında tarif edilmiş ve genel ahlakın; belli bir zamanda, belli bir toplumun büyük çoğunluğunca benimsenmiş, kolayca anlaşılan ahlak kurallarının bütünü olduğu vurgulanmıştır.’

Türk aile ve toplum yapısıyla örtüşmeyen bu muzır faaliyetlerin belediyelerce destekle yayınlanması TCK m. 226’ya göre müstehcenlik suçunu oluşturmaktadır. Buna göre: ‘Müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden kişi altı aydan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.’ Bu suçlardan dolayı, tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.’ Eşcinsellik Türk aile ve toplum yapısına göre müstehcenlik ihtiva eden bir konudur. Yukarıda izah ettiğimiz üzere belediyelerce yapılan müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlayanların kim olduğunun tespit edilmesini, ilgili kamu personeli şüpheliler hakkında gerekli hazırlık tahkikatının yapılarak kamu davası açılmasını talep ederiz.

Hakkında suç duyurusu yapılan CHP’li belediyeler

1- Ataşehir Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

2- Beşiktaş Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

3- Burhaniye Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

4- Çanakkale Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

5- Datça Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

6- Didim Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

7- Edirne Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

8- Edremit Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

9- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

10- Fethiye Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

11- Fındıklı Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

12- Germencik Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

13- Hopa Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

14- Kadıköy Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

15- Kartal Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

16- Marmaris Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

17- Nilüfer Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

18- Odunpazarı Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

19- Şişli Belediyesi tüzel kişiliği, başkan ve yetkililer

20- Tarafımızca tespit edilemeyen ve savcılıkça resen tespit edilecek

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Temmuz 2019 Cumartesi 12:27

YORUM YAZ

 • HalitHalit2 ay önce
  Hala anlamdınızmı chpkk nın alayı bine.
 • Helal olsun!Helal olsun!2 ay önce
  Allah yolunu açık etsin adam gibi hukukçuların!
 • HakkıHakkı2 ay önce
  Muhammet Tarzan rumuzlu zat;eğer gerçek adın Muhammet'se en kısa zamanda adını değiştir!Bu ismi o küçük beyninle kirletmeye hakkın yok.Yok sonuna da Tarzan koyarak dalga geçmek için bu ismi seçtiysen Allah seni ıslah etsin,islah olmayacaksan kahretsin.Kimsenin inançlı insanların değerleriyle ve kutsallarıyla dalga geçmeye hakkı yok Soytarılığın da lüzumu yok kuş beyinli yaratık
 • YiğitYiğit2 ay önce
  Helal olsun sana avukat.Namuslular ve normal insanlar sessiz kaldıkça namussuz,sapkın,ahlaksız yaratıklar azdıkca azacak.Aslında duyarlı anne babalar ve anne baba adayları bu onursuzlara karşı yürüyüş yapmalı.Ülkenin ve İslam'ın altına Chp-Hdp ve dinsiz oluşumlar tarafından dinamit döşeniyor.Buna rağmen bu iki partiyi destekleyen Kürt ve Türk Müslümanlar'a ahirette hesabı sorulacaktır vesselam
 • abdullahabdullah2 ay önce
  emir bey toplumun degerlerine sahip cikmak icin avukat olmaya gerek yok,sadece cesaret ve hak aramasini bilen ve tabiki imanli birisi olmak yeter... gorevden kacmayalim;)
 • ZeynepZeynep2 ay önce
  Allah bu avukattan ebeden razi olsun. İnşallah hayırlı bir yol açtı cihad sevabıyla Rabbim ikram etsin. Böyle bir davayı özellikle istanbuldaki avukatlardanda bekleriz. Gerci sonunun getirilebilecegine inancım yok. Bu kanunlar sadece kemalistlere çalışıyor gibi geliyor. Allah kanunlarıyla yönetildiğimiz bir dünyanın özlemiyle yaşıyoruz . Hayirlısı Allahtan
 • Kemal Kemal 2 ay önce
  Sapık ve sapkınlıkta sınır tanımayan ve Allahın helak ettiği Lut Aleyhiselamın kavmine özenen bu alçakların asıl gayesi aile kurumunu dağıtmak ve toplumu dönüştürmektir. Bu soysuzlar neden bu aralar ülkemize dadandı. Bunları kim destekliyor. Parayı nerede buluyorlar. Bunlar ifşa edilmeli. Tüm camilerde Lüt Aleyhiselamın kavmi anlatılmalı. Ekranlarda sürekli işlemeli. Allah neslimizi korusun.
 • 2 ay önce
 • Haydar AliHaydar Ali2 ay önce
  SUÇ İŞLEYEN CEZASINA KATLANSIN.
 • MemoMemo2 ay önce
  Allah aşkına boşuna masraf yapıp CHP yi şikayet etmeyin onlar bildiğini yaparlar Bunlar dnimizi değiştirdiler bir şey yapabildikmi ezanı değiştirdiler biz ne yapabildik .halen musluman bildiğimiz sadetci.suleymanci ipci camiye giden munafikler onlara oy verip destekliyor lanet olsun oylesimuslumanlara
 • ismettismett2 ay önce
  pankartlarına hepimiz sapığız hepimiz chp liyiz yazsalar bende oy vermessem terbiyesiziimçünkidoğruyu söyleyeceksiniz
 • MURAT YILMAZMURAT YILMAZ2 ay önce
  ARSUZ BELEDİYESİ de bu sapıklığa destek vermiştir
 • balabala2 ay önce
  o sevgili avukat meclisteki ve şurada buradaki resmikurumlatdaki malum niyetli toplantılar içinde eli değmişken suç duyurusunda bulunaydıda hayır dua alaydı.
 • hizipsavarhizipsavar2 ay önce
  bırakın yapsınlar 5 yılda kimse ibne olmaz. millet bunalrın gerçek yüzünü görsün.
 • Emir BeyEmir Bey2 ay önce
  Hele şükür imanlı bir Avukat çıktı. Bütün imanlı ve vicdan sahibi avukatlarıda dava açmalarını bekliyoruz.
 • ahmetahmet2 ay önce
  demokratik haklari, ayrimcilikla mucadeleyi savunmak baska, escinselligin propagandasini ve ozendiriciligini yapmak baska sey... avukat beyi tebrik ederim
 • Hasan ÇetinHasan Çetin2 ay önce
  Tebrik ediyorum siziSayın Hasip Şenalp.Allah (cc) sizden razı olsun.Gerçekten ahlaksızlığn zirve yaptığı bu günlerde bir nebzede olsa dur diyebilmek için harekete geçtiniz.Bundan sonraki süreçtede Sayın Savcı ve Hakimlerinde gereğini yapacağına bütün kalbimle inanıyor,Allah (cc) dan yar ve yardımcınız olmasını diliyorum.Selam ve dua ile.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  Ahlakta Kuran tartı alınmalıdır. Allahın hükümlerini istemeyen ise teslim olmuş anlamında olan müslüman bile değildir. Allahın taraftarı olmayan müslüman değildir. Suç ise günah ile eşdeğer olmalıdır. Adalet ise Allahın hükümleriyle sağlanmalıdır. Ancak bu pislikten öyle kurtulunabilir. Adaletin Allahın hükümleriyle sağlanmaması maide 44 göre küfürdür İmanlı kolluk kuvvetlerini bu pislik içinde çalıştırmak ise ayrı bir günahtır. artık bu çelişkiye son verilmelidir. imansız olanlar ve ahlak ölçüsü olarak ilahım emri ve yasaklarının almayanlar ise anlamazlar anlayamazlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019