• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP ile HDP’nin genleri aynı

Zihniyet birlikteliklerini ittifak çatısı altında toplayan CHP ve HDP, bir yandan on binlerce işçinin ekmeğiyle oynarken, diğer bir yandan da acılı annelerin direnişini de görmezden geliyor.

2019-12-15 10:19:00 - 2019-12-15 10:20:02
CHP ile HDP’nin genleri aynı

 Harun Sekmen  İstanbul 

İdeolojik yakınlıklarını seçim ittifakıyla taçlandıran CHP ve HDP, millete olan düşmanlıklarında da benzer taktikler uyguluyor. Yerel seçimlerde göstermelik bir başarı kazanan CHP’li belediye başkanları ilk iş olarak on binlerce işçinin ekmeğiyle oynarken, evlatları terör örgütü PKK’nın ellinde olan acılı annelerin direnişi HDP tarafından görmezden geliniyor. CHP ve HDP’nin tutumunu Akit’e değerlendiren siyaset bilimciler ve STK temsilcileri, her iki partinin de millete düşman olduğunu belirtti.

CHP işçileri ağlattı

Siyaset Bilimci Ferhat Çakır, iki parti arasındaki zihniyet birlikteliğinin eskilere dayandığını kaydederek, “CHP ile HDP’nin yol arkadaşlığı 1970’lere dayanır. Yoldaşlar ve hevaller Erdoğan düşmanlığıyla yeniden bir araya gelirken, millete olan düşmanlıklarını da birleştirdiler. Emekçileri sokağa atan CHP ile anneleri içeriye almayan HDP zihniyet olarak pek farklı değildir” dedi.

Erdoğan düşmanları

İki partinin de devletin başı olan Erdoğan düşmanlığında birleştiğini anlatan Çakır, şunları söyledi: “Erdoğan gitsin de isterse ülke bölünsün diyen CHP, HDP ile birlikte hareket etmekte bir beis görmedi. HDP ise önceden beri ideolojik bir yakınlık içerisinde olduğu CHP’ye dünden razıydı. Bugün bu iki partinin de millet düşmanı bir politika benimsemesi çok da yadırganacak bir durum değil. Lakin mazlumların ahının birçok dengeyi değiştireceğini de hesap etmek gerekir.

Milli Beka Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hukukçu Hasan İlter ise, CHP ve HDP’nin aynı denklemde hareket ettiğini kaydederek, “Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden HDP, annelerin acısını görmezden geliyor, sosyal demokrat geçinen CHP, işçilerin alın terini yok sayıyor” ifadelerini kullandı.

HDP anaları ağlattı

HDP binası önündeki annelerin dramına dikkat çeken İlter, “Evlatları HDP eliyle dağa kaçırılmış annelerin feryatları HDP il binasından içeri girmiyor. Sözde Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden HDP, bir tane anneyi bile kapıdan içeri almadı. Bunlar Kürtlerin değil dış güçlerin haklarını savunuyor” dedi. CHP’li belediyelerdeki işçi kıyımına da atıfta bulunan İlter, “Namus sözü vermişlerdi. Buna rağmen binlerce işçi kapı dışarı edildi. Kapıdan içeri alınmayan anneler kapı dışarı edilen işçiler, işte iki partinin zihniyet birlikteliğinin en önemli kanıtı” şeklinde konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

FATİH SULTAN

Asıl bunlarda hiç bir kabahat yok, kabahat Türkiye Cumhuriyeti Hukukunda, bu pisliklere asla ceza yok varda işlemezler, çünkü bunların yerleştirdiği hainler bunları koruyor. Yargı, MEB, YÖK, Sağlık hala bunların elindedir, yıllardır yerleştirdikleri hain nifak tohumları bunlara çalışıyorlar.
 • Yanıtla

nasıl yani

bir zamanlar bombalananlar, chp ye mi dönüştü.Ya da chp mi bombaladıklarına dönüştü.ilgiç değişim.Dedeleri kesin azaptadır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23