ByLock listelerini savcılıktan saklamış

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Osman Şimşek hakkında hazırlanan iddianamede Şimşek'in FETÖ üst yönetimiyle irtibat içerisinde olduğu ve 35 tanesi ByLock kullanıcısı olan 164 FETÖ üyesi ile telefon irtibatı kurduğu belirtildi.

06 Aralık 2018 Perşembe 13:44
ByLock listelerini savcılıktan saklamış

Osman Yiğit  Yeni Akit

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Osman Şimşek’in görevden alınması ve hakkında FETÖ’ye “yardım etme” suçlamasıyla 15 yıl hapis istemiyle dava açılması kapsamında Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede çok çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Osman Şimşek’in ByLock kullanan personelin listesini Tekirdağ Valiliği’ne verdiği yönündeki savunmasını inceleyen savcılık, valilikten alınan malumat doğrultusunda bu savunmanın gerçeği yansıtmadığı tespit edildi. Rektör Osman Şimşek’in bu yöndeki savunmasını da “örgütsel faaliyet” kapsamında değerlendirdi.

FETÖ sanıklarına kadro

Eski Rektör’ün, haklarında FETÖ davası süren kişilere ilişkin hiçbir idari işlem gerçekleştirmediğine dikkat çekilen iddianamede Osman Şimşek’in bununla da kalmadığı, haklarında FETÖ davaları süren örgüt mahrem imamı Mustafa Erboğa ve Mücahit Doğru isimli kişileri örgütsel faaliyet çerçevesinde yeniden üniversitede göreve başlattığı kaydedildi. Üniversitedeki mahrem FETÖ halkasını koruyup kolladığı, FETÖ üst yönetimiyle irtibat içerisinde olduğu ve 35 tanesi ByLock kullanıcısı olan 164 FETÖ üyesi ile telefon irtibatı kurduğu belirlenen Osman Şimşek hakkında hazırlanan iddianamede, Şimşek’in ‘FETÖ' nün amacına bilerek ve isteyerek hizmet ettiği’ değerlendirmesinde bulunuldu. Osman Şimşek’in ayrıca, Üniversite’de akademisyen olan Tıp Fakültesi Dekanı Abdülaziz Gül, Sultan Doğan ve Burç Aka’nın sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı'na hakaret içerikli paylaşımlar yapmasına rağmen bu akademisyenler hakkında idari işlem yapmayıp şahıslara idari görevler verdiğine dikkat çekildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe 13:44

YORUM YAZ

  • Düşünen düşünceDüşünen düşünce3 ay önce
    Kırıkkale üniv önceki rektörünü hatırlattı bu yazı bana. Gerekli yerlere şikayetimizi yaptık belgesiyle. Daha bişey yapılmadı bakalım.
  • Serdar kurtcebeSerdar kurtcebe3 ay önce
    Savcımız kutluyorum. Demek ki Devlet bey haklıymış. kripto damar hala işbaşındaymış 
  • Adalet!Adalet!3 ay önce
    Yeni akit gazetesinin saygıdeğer yöneticileri; ... Size tavsiyem eğer hak için adalet için gazetecilik yaptığınızı düşünüyorsanız bu olayın iç yüzünü araştırmanız hala doğru yolda olduğunuzun iyi bir göstergesi olacaktır. Bu konuda gazeteniz yazarı Şevki Yılmaz hocadan detaylı bilgi alabilirsiniz. Saygılarımla...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mart 2019