Bursu kesilen ODTÜ'lüler için yaygara kopardılar ama... Yasaya göre yüzde 90'ı kesilmeli

Kredi ve Yurtlar Kurumu, ODTÜ'de düzenlenen sözde 'Onur' Yürüyüşü'nde göz altına alınan 'öğrenci'lerin kredi ve burslarını kesince solak medya yaygara kopardı. Peki KYK tarafından verilen kredi ve burslar hangi koşullarda kesilir? İşte cevabı...

02 Temmuz 2019 Salı 18:44
Bursu kesilen ODTÜ'lüler için yaygara kopardılar ama... Yasaya göre yüzde 90'ı kesilmeli

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu, LGBTİ'li sapkınların ODTÜ'de düzenlene 'Onur' Yürüyüşü’nde gözaltına alınan 'öğrenci'lerin kredi ve burslarını kesti. Kurum, öğrencilerden borçlarını da ödemelerini talep etti.

Eşcinsel sapkınların haberleşme platformu Kaos GL'de duyurulan konu solak medyanın yaygara koparmasına sebep oldu.

Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu hangi koşullar burs ve krediyi keser?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliği’ndeki "Burs/Kredi Verilmeyecek Haller" maddesi şöyle:

"Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya bir kaçını bulunduran öğrencilere verilmez."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 02 Temmuz 2019 Salı 18:44

YORUM YAZ

 • AkçaabatlılarAkçaabatlılar2 ay önce
  Domalan ibne'de onurmu var canınız cehenneme,devletin parası ateş olup bedeninize yapışır inşaAllah.o yürüyüşü hahamlar telavivde başlattı.
 • hasan hasan 2 ay önce
  burslarini degil kafalarini da kesseniz ,,,kurtulamayacaksiniz ozgurluk gelecek bu ulkeye
 • SelimSelim2 ay önce
  İyi yapmışlarç Beter olsun ibineler. Bunlara bu ülkede nefes almak bile haram.
 • hasanhasan2 ay önce
  zufikar64, daha ODTU'nun nerede oldugunu bilmiyorsun herhalde. Cahil cahil konusmayi birak.
 • vatansever odtülüvatansever odtülü2 ay önce
  bence de kesilsin bıktıbunlardan, tüm odtülülerinki kesilsin çünkü çoğu vatan haini bunların benimki de gidecek ama sorun değil vatan için taş kemiririm gerekirse
 • dursundursun2 ay önce
  aslında sadece burs kesmek değil, okul ile ilişkileride kesilip kapı dışarı edilmeli sapıklığın reklamını yapan sapıklar ellerine imkan geçince ihanetten asla sakınmıyacaklardır okulu hak etmiyorlar dışarı ibretlik atılmalı.
 • zülfikar64zülfikar642 ay önce
  Niye üzülüyorlar ki? Ağaları İmamınoğlu75 bin öğrenciye 400'er lira burs vercem dedi mi? dedi. kendi adamlarına vermicekte kime verecek. LGBT liler ayrıcalıklı zaten.Madamlara kadro da verin de tam olsun. Hem devletin parasını alacaklar hem de yedikleri kaba pisleyecekler. Yok öyle yağma. iyi yapmışlar bursu kesmekle.
 • Kudret MuhafızlıKudret Muhafızlı2 ay önce
  YAKUP,imkânı istismar etmenin bir bedeli var kanunda.Asıl kul hakkı layık olamayana kamu imkânı vermektir. Kanun tanımıyorsan kanunun esirgediğini sen ver. Evinde bak istersen. Memlekette demokrasi var. Evde her gün onur yürüyüşü düzenlersiniz. Onurlu onurlu yürürsünüz. Buyurun.
 • ODTÜ kapatılsınODTÜ kapatılsın2 ay önce
  Bu okul ülkede teknolojiyi değil ideolojiyi misyon edinmiş. Teknolojinin gelişmesini engellemekle yükümlü. Küçük sanayi siteleri kadar işlevi yok. İkinci bir patrikhane gibi. Kapatın gitsin.
 • AbdullahAbdullah2 ay önce
  Bu bursu keserek devlet düşmanı haline getiriyorsunuz insanları. Okuyacak ve tüm bilgilerini devlete karşı kullanacak bundan sonra. Hatalı karar. Kazanmaya çalışmalıyız bu zeki öğrencileri.
 • hülyahülya2 ay önce
  iktidar yanlısı bistçı ise cici çocuk karşı ise ondan kötüsü yok atın üniversiteden öyle mi?
 • YazıcızadeYazıcızade2 ay önce
  Yetmez. Diplomaları da iptal edilmeli.
 • Kürşat Kürşat 2 ay önce
  Bu odtülü lbgtili ibnelerkyk dan neden kredi kullanırlarkidiye düşünüyordum. Bu ibneler zaten fuhuştan kazanıyorlar. Lâkin aklıma yeni geldi,bunların bir çoğu üste para vererekkıçlarınıdövdürüyorlar, yanizevkineçalışan ibnelerbunlar . Bir çoğununanne babalarıevlatlıktanreddetmişler, lanet okuyorlar.Bu odtü denen lağım çukuru güya üniversite!'ninbir an evvel kapatılmasıülke ve millet menfaatineolacaktır.
 • YAKUPYAKUP2 ay önce
  Çok büyük günah işliyorsunuz, kul hakkı yiyorsunuz. İnsanları geçim paraları ile cezalandırmak vicdansızlıktır.
 • hasanhasan2 ay önce
  Yuzde 90'ni nasil hesapladin Akit?
 • Bükücü Bükücü 2 ay önce
  Doğru bir karar zaten arkadan çalışan geniş modifiye eksozlu motorlar para kazandırır devletten almasına gerek yok
 • YusfYusf2 ay önce
  Sen ebedi kal ODTÜ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019