• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bosnalı gazeteciden İmamoğlu'na kurban dersi

Bosna Hersekli gazeteci Emine Şeçeroviç Kaşlı, CHP'li İBB'ye ve İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'na kurban dersi verdi. İmamoğlu'nun Balkanlar'da kurban organizasyonunu eleştiren Kaşlı, "Kurban yardım değildir, paylaşmaktır. İnsanlarımızın onurunu da düşünmek lazım. Sırf görüntü alacaksınız diye insanlarımızı niye sıra halinde bekletip, kurban aldırıyorsunuz? Sırada hamile kadın da var." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-07-23 07:20:00 -
Bosnalı gazeteciden İmamoğlu'na kurban dersi

Bosna Hersekli gazeteci Emine Şeçeroviç Kaşlı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Balkanlar'da kurban organizasyonunu eleştirerek, İmamoğlu'na kurban dersi verdi.

Kaşlı, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide, CHP'li İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu etiketleyerek, "Bosna'yla yeni tanıştığınız için birkaç noktaya değinelim. Malum, son 20 yılda Bosna'da ilk etkinliğiniz. İmamoğlu adına kesildi diyorsunuz. Özel, şahsi bir şeyse sizin uçak biletinizi kim ödedi?" ifadelerini kullandı.

İBB'ye kurban dersi

"Malum, hem Makedonya'ya hem Bosna'ya bir ekibiniz gitti, İBB poşetleri kullanıldı." diyen Kaşlı, "Yok, eğer kurbanlar CHP'li İBB olarak kesildiyse niye Ekrem İmamoğlu adına kesildi diyorsunuz? Başka bir şey daha. Bosna'ya yabancısınız, ama kurbana da yabancısınız galiba." ifadelerini kullanarak İBB'ye kurban dersi verdi.

Kurban Bayramı'nın yardım değil, paylaşmak olduğunu kaydeden Kaşlı, "İnsanlarımızın onurunu da düşünmek lazım. Sırf görüntü alacaksınız diye insanlarımızı niye sıra halinde bekletip, kurban aldırıyorsunuz? Sırada hamile kadın da var." dedi.

"Reklam yapacaksanız bile onun bir usulü var"

CHP'li İBB'yi reklam yapmakla eleştiren Kaşlı, Türk Kızılay'ın ve sivil toplum örgütlerinin Bosna'daki kurban organizasyonlarından görüntüler paylaşarak, "Reklam yapacaksanız bile onun bir usulü var. Böylesi daha uygun. Daha yorucu belki ama, daha zarif. İnsanları ziyaret ederek, kapıdan kapıya dağıtmak. Mesela Visoko'ya gittiniz ya... Ona benzer. Yine gelin, kurban dağıtın. Ama, lütfen 300 kurbanla Bosna'yı kurtardığınızı düşünmeyin." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Harun

Bosnaya giden herkes bilir bosnalilarin ne kadar kibar insanlar olduklarini adamlar ayran satmiyor yogurtla suyu ayri getiriyorki ayrani duru yapariz diye kesge turkiyemde bu eski adetleri yasatabilseydi bu arada bosnalilara selam hayirli bayramlar
 • Yanıtla

Veli

Bu ülkede yıllardır davul zurnayla fakir halka yapılan yardımlar gazetelere manşet oldu hatta cb halkın kafasına çay bilele attı konu olmadı.Şimdi böyle bir konu olunca İmamoğlu hatalı öylemi....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23