Bomba iddia! Karamollaoğlu'ndan Babacan ve Davutoğlu hamlesi!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, yeni parti kurma hazırlıkları yürüten Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile görüşeceği iddia edildi.

22 Eylül 2019 Pazar 13:44
Bomba iddia! Karamollaoğlu'ndan Babacan ve Davutoğlu hamlesi!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından AK Parti’den istifa eden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret edeceğini iddia etti.

Yeni sistem bırakın çatışmayı, en küçük gerilimi de affetmiyor, çünkü ötekinden gelecek olanı kaçırıyor” diyen Sarıkaya, “Onun içindir ki son dönem siyasetçi bugüne kadar hiç anmak istemediği sembolleri kullanarak veya kişileri öne çıkararak diğerine ulaşabilmenin yollarını deniyor. En iyi örneklerinden birini de son dönem SP lideri Temel Karamollaoğlu’nun başlattığı girişim” ifadesini kullandı.

Sarıkaya yazısında şunları kaleme aldı:

"Birkaç gün içinde de İYİ Parti, MHP ve HDP’yi de ziyaret edip genel başkanlarıyla bir araya gelmeyi amaçlıyor. SP çevrelerinden öğrendiğim kadarıyla Karamollaoğlu TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerle kalmayacak.

AK Parti’den ayrılan ve parti kurma çalışmalarını sürdüren Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile de aynı gerekçelerle görüşme kararı almış.

'Henüz siyasi partilerini dahi kurmadılar, onların ne önemi var?' denilebilir. Ama unutulmamalı ki bu da siyasetin yeni kuralı; çünkü bugün kol kola girdiklerinle ayrılıp, çatıştıklarınla da yarın birlikte olabilirsin.

Anlaşılan o ki Karamollaoğlu da 'siyasetin akim kişisi, abisi' konumlanmasıyla 'her kesimle ve parti ile görüşebilen, her kesime ulaşabilen, anahtar partinin lideri' imajını oturtmayı amaçlıyor."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Eylül 2019 Pazar 13:44

YORUM YAZ

 • MisafirMisafir25 gün önce
  Her Mel anet beklenir bunlardan ,Atatürk'ün hıyanet ve delalet içinde olabilir dedikleri bunlar,tam fetönün ve ABD nin siyonist terör ayağı kendi ülkesini yıkacak üçlü zilletin gelecekteki ortakları
 • ibrahimibrahim25 gün önce
  diğer saç ayağından istediğini aldı şimdi babacan-davutoğlu-siyahmolla saç ayağı kurmak için nerelerden sinyal aldı acaba?
 • Mehmet Mehmet 25 gün önce
  Birileri kullanıyor sp liderini ama artık yutmazlar
 • yusnusyusnus25 gün önce
  KADES BU DAVUT OGLU ALI BABACAN EYT YI CAKARACAK MI HALKI GENEL SORUNU BU BI ONU SORUN
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN25 gün önce
  Sâdî-i Şirâzî’nin ölümsüz eseri Bûstan,da“Dünya çalkalandıktan sonra durulmadı mı?Sa‘dî arzusuna ulaşana kadar dolaşmadı mı?Murâda eremedim diye üzülmekten ne çıkar?Geceler gebedir, gün doğmadan neler doğar.”karamollaoğlu Sıvas imajını silmek istiyor olabilir.diye düşünenler olabilir.
 • veliveli26 gün önce
  Görüşmeye giderken yanına kına götürmeyi de ihmal etmesin. Üçünü toplasan %3 etmezler ama mevcut durumda kaybettirmeyi başarabilirler. O zaman toplu kına seansı yaparlar. Pensilvanya'dan, chp'den abileri gelip kınayı uygun yerlerine itinayla sürer.
 • Sefa Çetin Sefa Çetin 26 gün önce
  %1 lik Saadet %1 lik Davutoğlu ve % 1 lik Babacan.. Üçünü topla üstüne chp, Hdp, ip ne varsa koy.Katranı kaynatsanda olmaz şeker
 • Ramazan AcarRamazan Acar26 gün önce
  Çok doğru bir çalışma olur.ülke yönetme ,yaşanan olumsuzluklardan kurtulmak içi diyalok şart .ötekileştirmeden,ayrıştırmadan hayir işlerde destek,yanlış yapilanda uyarma görevini sürdürmeli. Siyonizmin planları bozulmalı değilse geleceğimiz çok karanlık olur.
 • Malatya lı Malatya lı 26 gün önce
  Boş adam bu temel
 • Dadaş Dadaş 26 gün önce
  temel kendini bir şey zannediyor sen çıkarın uğruna İstanbul’u Ankara’yı Antalya’yı chp ye vermedinmi milletvekili seçimlerinde CHP hiçbir zaman vekil çıkarma şansı olmayan yerden vekil çıkartmadımı temel ALLAHA havale ediyoruz seni
 • kazım çobanderelikazım çobandereli26 gün önce
  bozguncu herif!
 • MilliMilli26 gün önce
  Bu ülkede barışı huzuru istikrarı kardeşliği bir arada yaşamayı din,dil ,siyasi görüşü ne olursa olsun insanları kucaklamayı hedefleyen te parti Saadet Partisidir. Unutma Davanın Sahibi Haktır, Hak Olan Davada Zafer Muhakkaktır.
 • Yaşar AKINCI / KIRŞEHİR/ MERKEZ Yaşar AKINCI / KIRŞEHİR/ MERKEZ 26 gün önce
  Zamanbirlik zamanı birlikten kuvvet doğar ayrılıktan azap vardır. Eğer ğaye vatansa gerisi teferruattir.Lütfen parçalan mayalim yeni bir parti demek fetonun kayığına su taşımak demektir. Sağ 'da bir parti kurmak pkk ve feto zihniyetin dirlmesi ve canlanmasıdır.
 • Mesut SarpMesut Sarp26 gün önce
  Neden bu tertemiz Temel Reize illa bi bahaneyle pislik bulaştırılmak isteniyor. Adam Hak yolunda ülkesini seviyor ve adam gibi bi meclis bi hükümet kurulsun istiyor. Keşke her siyasetci onun gibi olaydı.
 • Mesut SarpMesut Sarp26 gün önce
  Neden bu tertemiz Temel Reize illa bi bahaneyle pislik bulaştırılmak isteniyor. Adam Hak yolunda ülkesini seviyor ve adam gibi bi meclis bi hükümet kurulsun istiyor. Keşke her siyasetci onun gibi olaydı.
 • teraziterazi26 gün önce
  Ula Temel dede sende İmamoğlunun İStanbul'a belediye başkanı olmas ile HDP nin meclise girmesi değirmenine iki tas su taşıdım diye kendini nimetten sanma:)))
 • armaarma26 gün önce
  korkunun ecele faydası yok, her inişin bir çıkışı her çıkışın bir inişi vardır. bir söz vardır. biri oturduğu koltuktan kalkmıyorsa oturduğu yeri pislemiştir.mesele bu kadar basit.
 • emrah demiremrah demir26 gün önce
  Açıkçası saadet partisi zerre umrumda değil. Henüz din düşmanları ile ve terör destekçileri ile yaptığı ittifakı unutmadık Temel Karamollaoğlu' nun.
 • vatansevervatansever26 gün önce
  ne yaparsanız yapın beğensenizde beğenmesenizde şuan reisden iyisi yok boşuna kürek çekiyorlar....onlarında işi bu boşa kürek çekmek....ekonomi bakanı değişmeli , fıratın doğusunda operasyon yapılmalı suriyeliler ülkelerine gönderilmeli.....bu iki mesele reisi yıpratıyor....bazı bakanlıklar iş yapmıyor malesef.....özellikle tarım bakanında tarımın sorunlarını çözecek vizyon yok bence boşa maaş veriliyor...
 • İbrahim akİbrahim ak26 gün önce
  Yakışır körler sağırlar birbirini ağırlasin
 • Deli İboDeli İbo26 gün önce
  Hizmet ettikleri efendileri Reis'e karşı kim duruyorsa, siz birleşin dediği için, bu tüm şer ittifakları bir araya geldi, bunlar Milli değildir, bunlar Millet, Türkiye düşmanıdır, bunlar Türk Milleti'ne değil ABD'ye, İsrail'e, İngtere'ye, Almanya'ya karşı sorumludurlar, onların emirlerini yerine getirmek için varlar.Tasmaları bu efendilerinin ellerindedir, uyan Millet uyan.
 • OvalıOvalı26 gün önce
  Allah aşkına bu karabelayi( Temel) adamdan = liderden sayip gazete yapraklarını kirletmeyin çok hayin gördüm bunun gibi hayini görmedim.28 Şubat'ta kendisine kazığı sokanlarin safında yer alan adamdan hayır gelmez . Adamda zerre kadar utanma sıkılma yok
 • Evren GenişEvren Geniş26 gün önce
  Ha gayret bakalım emelinize ulaşabilecek misiniz...
 • Ömer Ömer 26 gün önce
  Temel gitsin yüzde birlerdeki oyunu yükseltsin kendine hayrı yok dede kime himmet ede haa eşbaşkanlığı da unutmasın temele yakışır yeter ki gölge etmesin
 • Yap hamleni hamlet!Yap hamleni hamlet!26 gün önce
  Ne hamlesiymiş bu böyle yalancı pehlivanın?
 • hizipsavarhizipsavar26 gün önce
  saadet bitti artık etkisiz eleman. karamollaoğluda siyasi çöp. ve malesef hdp ve chp destekcisi olarak kapattı kapılarını. rahmeli erbakan hoca bunları artık oyar.
 • EmreEmre26 gün önce
  Şer ittifakı büyüyor. Tek hedef Erdoğan.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019