• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Boğaziçi'ndeki provokasyona tepki yağıyor! #KabeKutsalımızdır

Yeniakit Publisher
2021-01-30 01:22:00 - 2021-01-30 10:56:52
Boğaziçi'ndeki provokasyona tepki yağıyor! #KabeKutsalımızdır

Boğaziçi Üniversitesi'nde Müslümanların kıblesi Kabe üzerinden yapılan büyük provokasyona Twitter'dan #KabeKutsalımızdır hashtagiyle tepki yağıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenci görünümlü provokatörlar tarafından Müslüman Türk milletinin değerlerine alçak bir saldırı yapıldı.

Boğaziçili provokatörlerin, LGBT sapkınlarının paçavrasının yerleştirildiği bir afişte Kabe'nin üzerine yılan tasvirinde kullanılan bir canavarın yerleştirdiği görüldü.

Kabe'yi ayaklar altına alan provokatörler, milleti kışkırtarak gündem olmaya çalıştı. Bu alçak saldırıya karşılık vatandaşlardan büyük tepki geldi.

Sosyal medyada vatandaşlardan büyük tepki

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine sosyal medyada binlerce kullanıcı #KabeKutsalımızdır etiketiyle tepki gösterdi.

Kabe'ye yapılan alçak saldırıya karşı on binlerce tepki paylaşımı yapıldı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesi olayı ile ilgili olarak ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Bakan Soylu: 4 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin soruşturmada 4 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Soylu, ''Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!'' ifadelerini kullandı.

Erbaş'tan sert tepki: Hadsiz saldırıyı kınıyorum

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağız ve bu saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağız” ifadelerini kullandı.

Akbaşoğlu: Soysuz sapkınlar!

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da çirkin provokasyona tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akbaşoğlu, ''Soysuz sapkınların Boğaziçi Üniversitesinde Mukaddesatımız Kâbe’ye yaptıkları bu saldırı en denî alçaklıktır. Sürecin mutlaka sonuna kadar takipçisi olacağız.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye Diyanet Vakfı'ndan da provokasyona ilişkin açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, ''Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyoruz.'' denildi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

CHP nin satılmış solun içinde olduğu destek verdiği her eylemde her grupta

her oluşumda faaliyette İslam ve müslümanların değerlerine kin kusuluyor. organize olalım ve hesabını soralım. yoksa bu şımarık azgın topluluk durmayacak. insanlıktan anlamıyor bu tetikçi köpekler!

SEYFETTIN CALUSKAN

KABENİN Resmini Boğaziçi üniversitesinin önünde yete Serenler? Haclinin cocuklarıO kafirlerin güçleri ancak bu gibi alcakliklara güçleri yeter Camilere domuz kellesini asarlar camilere saldırmaya müslümanları öldürmeye güçleri yeter, i kafirler içimizde de çoktur.Allah kalalarını verecektir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23