• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Biri bu çocuğa ADAMLIĞI öğretsin!

Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek Emirhan İlkhan hakkında gerçekleri anlattı. Çebi, genç futbolcunun ailesinin bu süreçte telefonlara çıkmadığını da aktardı. Emirhan İlkhan'ın bu tavrı ise kamuoyunda, böyle profesyonellik olurmu sorusunu akıllara getirdi.

Yeniakit Publisher
2022-08-04 16:49:00 -
Biri bu çocuğa ADAMLIĞI öğretsin!

Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek Emirhan İlkhan hakkında gerçekleri anlattı. Çebi, genç futbolcunun ailesinin bu süreçte telefonlara çıkmadığını da aktardı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla yaptığı söyleşide merak edilenleri yanıtladı.

Torino'ya gitmek üzere olan Emirhan İlkhan için konuşan Ahmet Nur Çebi, transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

"Emirhan konusunda art niyetli davranılıyor"
"Zorla güzellik olmaz. Kimseye ne yalvarırız, ne de sert bir tavır koyarız. Emirhan'a 'Burada kalman için orada ne veriyorlarsa verelim' dedik. Arkadaş bizi sadece menajeriyle muhattap etmek istiyor bizi. Bir emek verdi. Emeklere teşekkür etmemiz gerek.

UEFA'nın 18 yaşının altında olan futbolcularla ilgili olarak sert tedbirleri var. Önceden de yapsanız kontrat sayılmıyor. Beşiktaş'ın altyapısından gelen bir oyuncu. Kulübüne bir değer verir, kontrat yaparsınız. Emirhan ile yaptığımız sözleşme vardı. Futbolcunun menajeri 0 bedelle çıkış talep etti. Biz de olmayacağını söyledik. 4.5 milyon euro verildiği takdirde gidebileceği bir anlaşma yapıldı. Çıkış maddesini koymasaydık sözleşme uzatmayacaktı.

Sosyal medyadaki tavırları art niyetli buluyorum. Bu kadar az süre alan bir oyuncuyu yurt dışından getirsek bu fiyata bize hesap sorarsınız."

 

"Emirhan'ın ailesi telefonlara bakmadı"
"Emirhanın menajeri, Hasic ve Ljajic'in de menajeri. Ne yazık ki geldiğimden beri pek keyifli çalışamıyorum. Emirhan'ın ailesiyle görüşmek istedik, telefonları açmadılar. Emirhan’ı 3 gündür ikna etmeye çalışıyoruz. ‘Hayır gitmek istiyorum’ diyor. ‘Sana Torino’nun verdiği ücreti verelim’ dedim, kabul etmedi."

"Gençler köle değil"
"Son 20 yılda altyapıdan yetiştirdiğimiz ve sattığımız oyunculara baktığınızda Nihat ve Atınç vardı. Futbolcu istemiyorsa burada kalması için baskı yapmam. Kontratla bağladığımız genç çocuklar köle değil. Onların bir hayatları var. Rıdvan'dan duyduğunuz gibi hayalleri var. Son 20 senede altyapıdan çıkardığımız 3-4 oyuncumuz değer ve talep gördü. Bunları yapan da ben ve yönetimimdir.

Gönlü olmayan kimseyi Beşiktaş'ta tutmayız ve kimseyi köle gibi görmeyiz. Bir futbolcunun hayatını mahvetmek insani açıdan düşünmeyeceğim bir şeydir."

 

"4.5 milyon euroya serbest kalma maddesini Emirhan istedi"
"Kontratına koyulan maddeyi kendisi ve menajeri istedi. Aksi halde sözleşme imzalamayacaklardı. Yani Beşiktaş hiç para alamayacaktı. Emirhan 25-30 milyon euro ediyorsa yüzde 20'si zaten bize gelecek. O zaman da bu rakam küçültülemez.

Emirhan 18 yaşını geçti ve biz sözleşme yaptık. Ondan önceki sözleşmeler zaten geçersiz. Ailesi de bizle görüşmek istemedi. Çocuğa 5 milyon TL gibi bir para verildi. 'Oğlum sana ne veriyorlarsa gel burada da verelim' dedik. 'Beşiktaş'ta ve Türkiye'de top oynamak istemiyorum. Avrupa hayalim var' dedi. Pazartesi günü her şey netleşir."

 


 


 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mehmed

cocuk ve ailesi en dogrusunu yapmis, yok oyle bu nasilsa " bizim oğlan" deyip 3 kurusa oymatmak... baskasi ona deger vermeden siz verecektiniz , ozaman sizde degerli olurdunuz futbolcularin gozunde. ama yok, illa baskasi verince pacaniz tutisur. emirhan ve ailesini tebrik ediyorum o tüp yuvasindan ayrilacagi icin !

Ömer

Böyle şey olmaz Beşiktaş Yolgeçen hanı değil keyfe göre hareket edilmez . Başkan yine de olumlu davranmış ama olmamış . İşte genç oyuncu hadi yetiştir . Oralarda sürünecekler . Taviz verilmemeli
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23