• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Bir feministtin ibretlik itirafları'

Yeni Akit yazarı Ahmet Can, bugünkü yazısının bir bölümünde şimdilerde huzurevinde yaşayan bir feministin ibretlik hikayesini aktardı.

Yeniakit Publisher
2020-03-28 08:20:00 - 2020-03-28 08:22:54
'Bir feministtin ibretlik itirafları'

Yeni Akit yazarı Ahmet Can, çeşitli konulara değindiği bugünkü köşe yazısının bir bölümünde bir feministin ibret dolu hikayesini aktardı.

Can, Halen 'Bir Feministin İtirafları' isimli kitap çalışması üzerinde çalıştığını belirttiği ünlü bir ismin kendisine anlattığı bir anısını paylaştı.

İşte Ahmet Can'ın bugünkü yazısından o bölüm;

Ünlü bir isim ‘Bir Feministin İtirafları’ isimli kitabını halen yazıyor. Köşemde yayınlarken kendi isminden bahsetmemi istemediği için, burada sadece bana anlattığı bir anısını size aktaracağım. O konuşurken telefonuma kaydettiğim bölümleri sizler için derledim;

‘Gençken insan aklını, yaşlandığında ise gücünü kullanmaktan aciz. Ben de birçok erkekle günümü gün ediyor, hayatın anlamından bihaber yaşıyordum. Güzel olduğum için kimi istiyorsam kolayca elde edebiliyordum. Genelde böyledir. Ya çok paranız ya da güzelliğiniz algılarınızın üstünde kör edici bir sis perdesi oluşturur. Kırklı yaşlara geldiğimde artık dergilerin kapaklarında resmim ve ellili yaşlarda ismim de kalmadı. İnsan sosyal bir varlık ve bir cemiyetin içinde olması gerekiyor. Hele ki benim gibi erken kifayet darbesini yemişseniz…

Feminist bir derneğe üye oldum. Tüm organizasyonlarda, eylemlerde en öndeydim. Sesinizi hayat kıstıysa (ne için olduğu önemli değil) bağırmak için sebep ararsınız.

Çok sonraları anladım. Dikkat çekerken, erkekler benden hoşlanırken neden aklıma gelmemişti feminist olmak? Kitabımda bunları detaylı bir şekilde yazacağım. O en azılı, ünlü feminist kadınların yakışıklı bir erkek kendilerine pas verdiğinde neler yaptıklarını, hepsini…

(…)

Yalnızlaşmaya başlamıştım ve çevremde ne varsa (buna birikmiş servetim de dahil) tüketiyordum. Sonra alkolün pençesine düştüm. Aslında bu bilinçli bir düşüştü, çünkü ayık kafayla sürekli geçmişte yaşıyordum. Bir süre sonra alkolik olmuştum ve Amatem’de uyandığımı hatırlıyorum. Oradan da tedavi sonrası eski bir akrabam beni bu huzurevine yerleştirdi. Şimdi yetmiş beş yaşındayım. Ve hayatımın en acı günlerini yaşıyorum.

*NOT: Bir feminist kendini işaret ederek ‘yılın en sürtüğü’ pankartı taşıyordu. O eyleme katılıp pankarta tepki göstermeyen tüm feminist kadınlar, bu ‘sürtük’ ifadesine neden kendilerini dahil ediyorlar diye öyle üzüldüm ki!.. Feminist olabilirlerdi, ama burada daha yazamayacağım, o pankartlarda yazan ifadeler çok aşağılayıcıydı. Bir kadının kendini nasıl bu kadar iğrenç bir şekilde aşağıladığını da inanın anlayamıyorum. Belli ki feminist olmadan da anlayamayacağım.

...YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

Klasik bir söz vardır. Koministlik parayı buluncaya kadar, feministlik kocayı buluncaya kadar. Peki mücahitlik neyi buluncaya kadar?
 • Yanıtla

kehanet

bunlar femşnist değil ahlaksız erkeklerin ahlakını bozmak için deccal tarafından görevlendirilmiş. paraya tapan fahişeler. bunları para karşılığı yapıyorlar o namussuzlar para versen gelir caminin de reklamını yapar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı