Binali Yıldırım'dan çok kritik anket açıklaması! "Farklı durumlar var"

Cumhur İttifakı'nın AK Partili İBB Başkan adayı Binali Yıldırım, kendisine yöneltilen anket sorusunda, "Farklı durumları var anketlerin. Bize gelen sonuçlara göre birbirine yakın olarak gözüküyor." şeklinde cevap verdi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 08:59
Binali Yıldırım'dan çok kritik anket açıklaması! "Farklı durumlar var"

Cumhur İttifakı'nın AK Partili İBB Başkan adayı Binali Yıldırım, Saadet Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Milli Gazete'nin Sefaköy'deki tesisini ziyaret etti. Saadet Partililerle AK Partililerin dünya ve ahiret görüşünün aynı olduğu hatırlatan Yıldırım, "Birbirimizin acı gününde bir araya geliriz, sevinçli günlerinde, cenazelerde, bayramlarda bir araya geliriz. Birbirimizden ne farkımız var? Yaşayış olarak ne farkımız var? Dünyaya bakış, ahirete bakış olarak ne farkımız var?" dedi. Aynı zamanda, Saadet Partililerden destek beklediğini ifade eden Binali Yıldırım, siyasi söylemlerin kırıcı olabileceğini ifade ederek, "Şuna ben de katılıyorum yani siyasette sert rüzgarlarla konjonktürel olarak yanlış anlaşılacak maksadını aşacak söylemler olabilir. Onun için Saadet Partisi mensubu bu kardeşlerimiz incinmiş olabilir, kırılmış olabilir. Ben bu yüzden dolayı da kendilerinden özür diliyorum." dedi. 

Anket açıklaması

Milli Gazete Genel Müdürü Ömer Yüksel Özek, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ve yayın kurulu üyelerinin katıldığı sohbet ortamında geçen ziyarette 23 Haziran seçimlerine ilişkin konular da konuşuldu. Sohbetin soru – cevap kısmında Yıldırım, kendisine yöneltilen anket sorusuna şöyle cevap verdi:

Benim her zaman söylediğim bir şey vardır. En doğru anket sandığa yansıyan sonuçlardır. Son zamanlarda anketler yanıltıcı olabiliyor. Farklı durumları var anketlerin. Bize gelen sonuçlara göre birbirine yakın olarak gözüküyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 08:59

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Yalancı..Siyonist..Ekrem'i..piyasaya..sürenler..ABD-İSRAİL-MOSSAD-cıa..dhkp-c..kazanırsa..istanbul..yerlebir..olur..ZÜCCİYE..DÜKKANINA..FİL..GİRMİŞ..GİBİ..OLUR..ey..seçmen..aklını..başına..topla..
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYOR GÜVENİYORUZ.CHP HDPKK YA HİZMET EDENLERE ONLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRENLERE UYANMALARI TEMENNİMİZ
 • AlperAlper1 ay önce
  Kimse,siyasete girdikden sonraki mal varlığı artışını açıklamıyor,devlete verdik ya falan ama vergi mükellefleri bilmeli bunu,devlet denen iktidarların yönettiği soyut kavram ne yapacak kimin malvarlığını.Şeffaflıkdan kaçan herkez,şaibeli olmaz mı?
 • Doğan MiraçDoğan Miraç1 ay önce
  Özür dilemek bir ERDEM'dir...Adam çıkmış özür dilemiş.ERDEM'li olduğunu belli etmiş. Maalesef ERDEM'sizler bunu anlayamazlar..
 • Beytullah KılıçBeytullah Kılıç1 ay önce
  Vay be nasıl bir iştir ve nasıl bişeyle karşı karşıyayız ya hayret doğrusu çok ilginç.
 • Doğan MiraçDoğan Miraç1 ay önce
  Çok sayın oy verme rumuzlu arkadaş olaya maydonoz olmadan duramadım...Bence yorumunuzdan bir trol olduğunuz anlamı çıkıyor..Çünkü trolmüşsiniz gibi yorum yapmışsınız..Yok eğer trol değilim diyorsanız saadet partili kardeşlerimizin düşüncesini nasıl anlayabiliyorsunuz... Artık başka kapıya demek ne demek...Burası dağ başımı,artık insanlar sizin zihniyetinizde değil...İnsanlar eski Türkiye'nin insanları değil lakin sizin gibi kendini akıllı zanneden cahiller maalesef aramızda dolaşıyor..En derin saygılarımı sunarken inşallah hepimizi koruyup gözeten Yüce Rabbimden sizlerin gözünüzdeki perdeyi kaldırmasını dilerim.Kalın sağlıcakla...
 • başbuğbaşbuğ1 ay önce
  metin yüksel ne şehiti oluyor
 • oy vermeoy verme1 ay önce
  ccc isimli yorumcuya. Anlaşılan o ki siz yorumumu anlamamışsınız. Yorumumdan hangi partiye oy vereceğimi nasıl çıkardınız? anlamış değilim. Olaylara objektif olarak bakan biri olarak yazdım. Allaha şükür okuma yazma ve anlamam var. Siz de bugüne kadar Saadet Partililere yapılan hakaretleri okuyup, dinleseydiniz eminim ki siz de benim gibi yorum yapardınız. Kusura bakmayın körü körüneoy vermek veya savunma yapmak yerine okuyup, anlamayı tercih edebilirsiniz.
 • anketçianketçi1 ay önce
  anketler asla yalan söylemez.anketçiler yalan söyler. bunu unutmayın.
 • Adalet yok Adalet yok 1 ay önce
  Baskanim Yildirima sesleniyorum oldugunu gibi Kal biz gecler daima emrindeyiz sen emret biz yapalim Allah seni ve akibini basimizdan eksik etmesin insallah biz kazanacagiz Allah nasib ederse ama du durum asikar insanlar tokluktan boluktan kör ve sagir olmus Allah sonumuzu hayir etsin ha ekrem kazanirsa Istanbul beter olacak ama 5 yil acligi yoklugu siz istediniz beter olun insallah Aslan gibi Basnaimiz Bin Ali variken Rumu secmek resmen hainlik ve alcaklik gözünüze dizinize dursun hele bu sanatci bozuntular bunlari istemiyoruz artik besle kargayi oysun gözünü yaptiniz hainligi fitil fitil burnunuzdan getirecegiz acimak yok adi mahluklar güzel Saaten ne daha güzel olacak aptalar Ibnelerin bulusma kodu cok güzel olacak Devam size ibneler basiniza daha neler gelecek akil bile edemesiniz bokunuzda bogulacaksiniz ekrem secerseniz Adam soyadini inkar eden bir Hain müdafa artik rum ismi oldugundan eminim
 • cccccc1 ay önce
  Oy verme ismi ile yorum yapan şahıs Akp size ne yaptı chp gibi partinizi mi kapattırdı chp gibi Erbakan hoca efendiyi mahkum mu ettirdi. Ezanı mı yasaklattı, Kuranı mı yasaklattı? Chp gibi Madımakta kendi kurdukları tezgah sonucu hayatını kaybedenlerin katili olarak sizi mi ilan etti. Chp gibi Müslümanlara zulüm mü yaptı.
 • Kemalist Düşmanı AkpartiliKemalist Düşmanı Akpartili1 ay önce
  Akit Gazetesi yazarı syın Murat Alan'a yapılan alçakça ve kalleşçe saldırı hakkında tek satırlık haber yok sayfanızda? Saldıryı yapan kişilerin MHP ile doğrudan bağlantılı olması hatta seçimlerde aday yapılan kişiler olduğunun ortaya çıkması mı sebep? MHP'den uzak durulması, fayda değil zarar getireceğini bir kaç defa burada söylemiştim. Metin Yüksel'i de Cuma Namazı çıkışı şehid etmişlerdi.
 • İBRAHİM ŞENLİİBRAHİM ŞENLİ1 ay önce
  secim bitti ALLAH bizden tarafınısı seçin diyor
 • HasanHasan1 ay önce
  İstanbullu belasını arıyorsa gitsin imamınoğluna oyunu versin, 5 sene kaybeder bütün yatırımlar durur....hala bu sahtekarın ne olduğunu görmüyorsa istanbullunun kalbi mühürlenmiştir
 • oy vermeoy verme1 ay önce
  Bir oy için değer mi? 31 mart seçimleri öncesinde başlanıldıbu güne kadar Saadet Partisine oy veren tüm gönüldaşlara ve Temel Karamollaoğlu'na edilmeyen hakaret kalmadı. Görünen odur ki kaybedileceği anlaşılınca, af dilemeler, gönül almalar başlanıyor. Gerçek Saadet Partili biriAKP ye oy vermez. Zaten Saadet Partisinin kendi belediye başkan adayı var. Artık başka kapıya.
 • veliveli1 ay önce
  Bu seçim seçim olmaktan çıktı. Resmen İstanbul'un geleceği oylanacak. Yalancılarla dürüstler oylanacak. İşi bilenlerle, işini ispat edenlerle vaatçiler oylanacak.
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  EĞER BU ÜLKEDE hala pkk ve feto uzantısı vatan hainlerine prim varsa arsızlara hırsızlara prim varsa ve hepsinden önemlisi HAK ve HALK düşmanları %50 ye yakın oy alıyorsa her şeyi hak ediyorlar. çekilin seçimden girmeyin bunlar hiç bir hizmeti hak etmiyorlar. o beğenmedikleri olmasa o istanbulda bir tane köprü vardı su yoktu gaz yoktu çöp dağlar gibiydi. işimiz karşıya geçti şimdisize gerek yok diyorlarsa kendileri bilir. ve ben olsam bir daha ki seçimde de aday göstermem. SİZ HİZİPCİLERİN GERÇEK YÜZÜNÜ BİLMİYORSUNUZ. onlar yeryüzünde şeytanın baş temsilcileridir. türk olduğunu söyleyen müslüman olduğunu söylen biri eğer bir oturuşda bir domuz yiyene, ben türkümdiyemeyene, oy gelsinden nerden gelirse gelsin deyip pkk ve fetoya göz yumanlara, HAKKA ve HALKA inandığını Allah c.c. belanızı versin diyenlereoy verecek kadar ALÇALMIŞSAne diyelim. ya ben atatürkçüve kemalistim diyenlere ne demeli. mustafa kemal atatürkün partisini başına dersimli bir ermeniyi getirdiler . partinin 75 kişik meclisinde nerdeyse türk bırakmadılar. bu kadar mı aç kaldınız bu kadar mı işkembeniz boşaldı. bu kadar mı tamahsızsınız. İNANDIĞINIZ TANRINIZ BELANIZI VERECEK.
 • SevinçSevinç1 ay önce
  Neden yakın peki o kadar yaygara kopardınız demek ki İmamoğlu kazandı yani İmamoğlununda oy oranı yarı yarıya imiş,geçersiz oylar falan sayılmasa 20,000 fark çıkardı kusura bakmayında AKP önce seçmenine mühürü nereye vuracağını anlatsın.İnşallah fazla farkla alır adamın hakkı yendi algı algı nereye kadar biz halkız %50 yakın oyu var imamoğlunun .
 • kmlkml1 ay önce
  cehape kazansın diyen sözde milli görüşçülerden özür dileyeceğine (hem özür dilenecek ne yapıldı ki) seçimi kaybedeydin daha iyiydi
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Binali YILDIRIM Milli Gazetey'yi ziyaret edip, Saadet Partililerden özür diledi.Sizde, 1. lütfedip bunu haber yapın.2. sizde özür dileyin
 • YanaşmaYanaşma1 ay önce
  PKK teröristlerine kuyruk salladınız tutmadı. Şimdi de sıra, meydanlarda "hain" ilan ettiğiniz Selamet Partililerin kandırılmasına geldi anlaşılan. Sizce SP'liler gerçekten bu kadar basit mi?
 • sosyalsosyal1 ay önce
  herkez saadet ten özür dilesin
 • ntnt1 ay önce
  binali yıldırım saadet partisindenözürdiledi sizde özür dileyin
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Kahinliğin modernicesiAnket şirketleri cahilye döneminin kahinleri ve büyücüleri gibidir. Aslında olmayan bir bilgiyi olacakmış gibi gösterip ücretini ödeyenlere moral verirler. Rant alamadıklarını da tehdit ederler. Anket şirketlerin çalışmalarınabir bakalım. 10 milyonluk seçimde kaç kişiyle konuştuklarını iddia ediyorlar. 3 ,5 veya bilemedin birkaç on bin kişi ile. . Bu kadar komik ve aldatıcılıkkehanet değil de nedir? Şimdiye kadar tesadüflerin dışında (çünkü farkılı rakamlara siz de ellerinizi koyarsanız biri İsabet edersiniz)bir tesbit yapmaları mümkün değilidir. Yanı bozuk saat gibi gİbi günde ancak iki keredoğruyu gösterir. Hele bu kahinler bir de para alamadıkları kişilere karşı da sihir ve büyü yaptıklarınısanarak tehdit mekanizmadını da kullanmaları bunların ne kadar gayri meşru işlerle uğraştıklarını göstermektedir. Anketçilerin dürüst olmadıkları gibigelecekten haber verme diye bir tanrılığa soyunmalarının ise hiç gerçek ve doğru tarafları yoktur.. Onların kendilerine verilen paraya göre kurguladıkları gaybdan haber verme misyonunu, aldatmak ve işkembe-i kübradan konuşmak mekanizmasıyla çalışırlar. Oluşturmak istedikleri kamu oyu kimin oyu olacak ? tabii ki bu kahinlerin düzdükleri ve suyun üzerine koydukları aynadan gördükleri sanal algılarla ortaya çıkacaktır. Modern kahinliğin doğuş yer olan Batıda bile bu kahinliğe artık rağbetini azaldı.Ne yapıyorlar şimdilerde?sandık çıkışı anketi. Yani tutturamadıklarıkehanetletine sağlam göstermek için yine kehanetle insanın niyetlerin okuma yöntemleriyle..Bu modern Kehanet şirketleri, bu çağda İnsanların ahlakları üzerinde oyun oynayarak onlara aldatma/ göz boyamacılığı yapmakta böylelikle rantlarını sihir üzerinde kazanmaktadırlar. Benim inancıma göre bu şirketlerin ticaretikumara yakındır. Yani kumar çarkını döndürerek gayri ahlaki davranışalara başvurarak bir kazanç sağlarlar. Bir de bu kehanetlerine inandırıcılık kazandırmak için % 2 - 3 yanılma payı veriyorlar. Bu kadar üç kağıtçılık olur mu? O yüzden anketçilere/ kahinlere bakıp doğruları görebilme şansınız sıfırdır. Bu kahinlerin söyledikleri üzerinden doğrular aramaya kalkanlar tam da manipülasyon yaparak kehanetle yol arayan cahiliye insanlarından farkı yoktur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019