• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bill Gates yine felaket tellallığına soyundu

Dünyanın sayılı zenginlerinden Bill Gates, gelecekte koronavirüsten çok daha ölümcül ve ciddi hastalıklara neden olabilecek patojenlerin görülebileceğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-01-21 01:08:00 -
Bill Gates yine felaket tellallığına soyundu

Günümüzde yaşadığımız koronavirüs salgını gibi devasa bir salgın hakkında 6 yıl önce uyarı yapan Bill Gates, bugün daha da kötü hissettirecek bir açıklama yaptı. Bill & Melinda Vakfı’nın Salgın Hazırlık Yenilikleri Koalisyonu’na yapacağı 150 milyon dolarlık taahhüdünü duyurduğu sırada Gates, gelecekte koronavirüsten daha güçlü salgınlara yönelik uyarıda bulundu.

Hükümetleri bir sonraki küresel salgına hazırlanmak için milyarlarca dolar katkıda bulunmaya çağıran Gates, Omciron ve Delta varyantlarının şimdiye kadar görülen en bulaşıcı virüslerden bazıları olduğunu açıkladı. Fakat Gates, gelecekte dünyanın çok daha yüksek ölüm oranlarına veya ciddi hastalıklara neden olan bir patojenle yüzleşmek zorunda kalabileceğini belirtti.

Gates, açıklamalarının devamında dünyanın önceliklerinin ‘garip’ olduğunu söyledi. Aşı eşitsizliği konusuna el atmanın hayırseverler ve zengin hükümetlerin görevi olduğunu belirten Gates, “Tasarruf etmek için milyarlarca dolar harcamaktan bahsettiğimizde… trilyonlarca ekonomik hasar ve on milyarlarca hayat, oldukça iyi bir sigorta poliçesi.” ifadelerini kullandı.

Günümüzde aşının geliştirilmesinin gerçekleşmesine neden olan şeyin risk altındaki para olduğunu ifade eden Gates, “Yani büyük bir küresel fayda vardı. Artık hepimiz çok daha akıllıyız ve bir dahaki sefere daha fazla kapasiteye ihtiyacımız var." açıklamasında bulundu. Son olarak gelecekteki bir salgına yönelik yapılacak inovasyonların, HIV ve daha iyi tüberküloz ve sıtma aşıları gibi güncel küresel sağlık problemlerini de ortadan kaldırabileceğini açıkladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Harputi

Seni o...u cocugu ,şeytanın pi.i seniii.Bütün bu salgının arkasında senin olduğunu anlamayan mi kaldı, kâfir.Bu mahluk, yeryüzü insan nesline düşman,ilahlık peşinde.Avrupadaki halkın " kill the bill" pankartlı gösterileri boşuna değil.Yeryuzu hükümetleri akıllı olup bu tağutiyi gebertmelidir.Örgütü de DSÖ dür. Başka kurtuluş yok.Insanlik adına.

Nnnn

Bill gate bu virüs ve herşeyi biliyor çünkü dünyadaki virüsü yayan insanlara zarar veren DUNYA zenginlerin oyunu Bunlara tüm dunyada asıl savaş acilmali bu virüsü bilmeleri zaten kendileri yaptığı anlamına gelir artık dünya halkı uyanmali
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23