"Berat Albayrak ile görüştüm, kulüplere önemli katkılar yapılacağını söyledi"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılıların 22. şampiyonluğunun ardından TRT Spor'da canlı yayında soruları yanıtladı. Abdürrahim Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüştüğünü ve Türk futboluna önemli katkılar yapılacağını söyledi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:44
"Berat Albayrak ile görüştüm, kulüplere önemli katkılar yapılacağını söyledi"

Başkan Mustafa Cengiz, "Buzdolabından çıkan et gibiyiz. Bizim yöneticiler olarak sevincimiz çok uzun sürüyor. Abdurrahim Bey, banka tarafında, ben Emlak Konut'taydım. Kemerbuzgaz'la ilgili sorunlar var. Galatasaraylılar, şampiyonluk sabahına uyandı. Bu bizi mutlu etti. Birinci ile ikinci arasındaki fark 7 milyon TL. Bunu sadece Süper Lig için konuşuyorum. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde de gelirler düştü. 6 ülke dışındaki gelirler çok düşüyor." dedi.

Abdurrahim Albayrak'a sert tepki! "'Birileri birilerini şampiyon yapacaksa oynamayalım' demiştin, şimdi..."

"Bakanımız Berat Albayrak ile görüştüm"

İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak "Şampiyonluklar geliyor, ertesi gün başka bir şey başlıyor. Düne kadar şampiyon olacak mıyız diye mesaj atanlar, bugün kimleri transfer edeceğiz diye yazmaya başladılar. İşler hiç bitmiyor. Şampiyonluktaki en önemli şeyimiz aile ortamıydı. Hocamız ile 5 yıl ile sözleşme yapacağımızı açıklıyoruz ve futbolcular da Fatih Hoca ile uzun süre devam edeceklerini biliyorlar. Bunlar önemli mesajdır. Sayın Berat Albayrak kulüplerin durumlarıyla yakından ilgileniyor. Bakanımız Berat Albayrak ile görüştüm. Türk futboluna önemli katkılar yapılacağını söyledi. İnşallah ay başında banka düzenlemeleriyle Türk futbolu rahat bir nefes alacak. Sürekli bankalardayım. Neredeyse Ziraat Bankası'nın kadrosuna alınacaktım." diye konuştu.

"Mali dengesi en iyi kulüp biziz"

Mustafa Cengiz ise konuyla ilgili "101 milyon TL seyirci gelirimiz, bu yıl 233 milyon TL oldu ve giderek artıyor. Gelirde milyar TL'yi zorluyoruz. Bugün itibarıyla büyük kulüpler arasında mali dengesi en iyi kulübüz diyebilirim. Ama mutlaka banka yapılandırılması yapılmalı. Kulüpler mali anlamda çok kötü.

Bir çiçekle bahar gelmez. Rakiplerim ne kadar güçlü olursa ben de o kadar güçlü olurum. Gücümü onlardan alırım, onları aşmam gerekir. Onların Avrupa'da zor duruma düşmesi beni de zayıflatır.

2024'te Avrupa kupalarında format değişecek. Bunda Türkiye'ye hiçbir şey sorulmadı. Bize 5 kontenjan veriliyor onlar da rezil durumda. Bu format, 6 ülke dışındakiler için çok kötü. Federasyon ve Kulüpler Birliği bu işe müdahil olmalı.

Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Lig Birliği arasında şu an çatışma var. Neden bu sana empoze ediliyor? Ülkenin buna müdahil olması lazım. Ey TFF ve gelecek yönetim, bir kadro kur. Şimdiki kadro fikstür ayarlıyor, lokal işlerle uğraşıyor." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:44

YORUM YAZ

 • zakozako1 ay önce
  Sizlere yardım edilsinBeşiktaş gibi Ve sanatçılar gibi AK PARTİNİN kuyusunu kazın yeter milleti garib leri mazlumları sömürdüğünüz Allah bizi bunun için yaratmadı...
 • asafasaf1 ay önce
  anadolu insanının kanını emen bu siyon sistemini Allah mahvetsin.. yerine adil olan İslami sistemi getirsin.
 • KeçeliKeçeli1 ay önce
  Allah aşkına yapmayın ya kuluplerin hepsi milyarlarla oynuyor ne desteği veriyorsunuz
 • ihsihs1 ay önce
  Ülkenin 1 (bir) kuruşunu bu kulüplere yedirenin ALLAH belasını versin.
 • İşsiz İşsiz 1 ay önce
  Şimdi hatırlanmak istenmeyen biri vardı, ben zengini severim gibi veciz sözleri vardı. Sahi ne oldu papatyalara?
 • UluğbekUluğbek1 ay önce
  Sürekli borç batağında olan, yabancı topçulara milyonlarca dolar akıtan, ve gündemde kavga hariç bir başarı elde edemeyen lüzumsuzlara benim cebimden niye para gider bana bir Allah'ın kulu anlatabilir mi? Affedilen bunca borç, stadlara harcanan bu kadar para ekonomiye ne fayda sağlamış bu güne kadar?
 • Abdullah Abdullah 1 ay önce
  Ana gelirleri iddia yani kumar olan bu futbol şirketlerine benim vergilerimden akıtılacak her kuruş zehir zıkkım olsun.Yeter artık. Bizim paralarımız üç beş futbolcu trilyonlar ile seda sürsün diye harcamasın. Sayın akit editörleri lütfen bunun haber yapın. Biz futbola para verilmesini istemiyoruz.
 • Zehir olsunZehir olsun1 ay önce
  Futbolmus!? Bu soytarilara para verirlerse zehir zikkim olsun. Onlar milyonlarca dolar verip bi kac zubbe alacak, parasi fakir milletin vergisinden verilecek ha? Zehir zikkim olsun. Ne ise yariyorlar? Kendi kendine yetemiyirsa batsin pislikler
 • HarunHarun1 ay önce
  Hadi ordan milletin vergilerini somurdunuz yeter,MADEM kazandınız bu borçlar ney kardeşim açıkla, bütün klüplerin dünya kadar borcu var ,kapatın gitsin
 • SelimSelim1 ay önce
  İnşaallah bu katkı gerçekleşmez..
 • Eskiden GSliEskiden GSli1 ay önce
  Sistemimiz bozuk.belediyeler borc batağında,kulupler borç batağında...fanatik olmanın alemi yok...tüyü bitmemiş yetimin hakkını harvurup harman savurmayın.
 • SelmanSelman1 ay önce
  Yahu Allah ve peygamber askina su kuluplere bes kurus para vermeyin! Yazik gunah haram! Su abdurrahim albayrak gibi soytarilari da adam yerine koyup gorusmeyin.
 • SahinSahin1 ay önce
  Eger haber dogruysa haram olsun.yetimin hakkini ferrariye binipte havyarla beslenenlere veren hükümete lanet olsun.onlarda alsinlar bu parayi gavura transfer yapsinlar.sizin fetöden ne farkiniz kaldi.oda kurban derilerini yardimlari aldi kiliselere bagis yapti.buda yetmez koctan sabancidan vergide almasinlar
 • CanCan1 ay önce
  Bütçeden 3 büyük klübe ve yöneticilerine pay ayrılmalı... dolaylı vergilerin yarısı bu klüplere verilmeli. Daha ister misiniz... yediğiniz bizim vergilerimiz biliyorsunuz değil mi
 • MusettinMusettin1 ay önce
  Bakan yalanladı bu onu niye yazmıyorsun uz banka kredisi ile bizim alakamız yok dedi bakan bey
 • kamil akkamil ak1 ay önce
  taşınkökünü alsınlar.destekmiş... ne güzel dünya... paraları savur,sıkışınca stad parası, bilmem ne kredisi derken sana bana paraları yukleyin... istanbulda bu kadar stada ne gerek var,devletin ne işi var futbolda?
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Memleket ekonomisi yangın yerine dönmüş, üretime ve ekonomiye katkısı olmayan, yöneticileri tarafından soyulan kulüplere devlet para verecek imiş. Bu kadar popülizm olmaz. Kimin malını kime peşkeş çekiyorsunuz. Devlet para verecekse üretime, fabrikalara versin. Millete iş olsun, aş olsun. Ekonomi iyi yönetilmiyor.
 • ahmetahmet1 ay önce
  Tabi tabi, kulüplere stad yapılsın, kolaylıklar yapılsın sonra hükümete stad açılışında küfür edilsin ve genel kurulda yaşlı dinazorlar siyasi istismara devam etsin.... bunların hesabını görmeden olmaz! mutlaka bedel ödenmeli bedel....
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Bu ihanet yuvası kulüplere yapılan her kuruş devlet desteği haram statlar dahil. Onlara yardım yapacağına alevi, okul, hastane yapsın devlet.
 • Bünyamin AyışıkBünyamin Ayışık1 ay önce
  Bu milletin parasını kulüplere akıtmaya devam edinki daha gür bir sesle stadlarda hükümete küfretmeye devam etsinler,buradan sayın bakana sesleniyorum,Reisin yakasından düş artık
 • Ademoğlu Ademoğlu 1 ay önce
  Vatandaşın verdiği vergiler bu tarz şeylere akıtılıyorsa daha ne diyelim Allaha havale ediyorum...tapınaklarınızın sayısını artırmak islama ne getirecek ya da katacak onu hesaba katmadan işler yapmak ne ziyandır..
 • Deli İboDeli İbo1 ay önce
  Üç tane parababası kendi egolarını tatmin edemek, nam yapmak için Başkan seçilip saltanat içinde su gibi para harcasın, Devlet te yardım ve yapılandırma yoluna gitsin.Oh ne güzel dünya sonrada Hükimet aleyhine maclarda slogan attırıp, İmamoğlu efendisine loca tahsis etsinler.Besleyin bu yetimleri besleyin, sonra nankörlüklerini görürsünüz.
 • AlperenAlperen1 ay önce
  Hiçbir kulübe ayrıcalık verilmesin.Devlet asgari ğçretten bile vergi alırken bu vergi kaçakçılarından hem vergi alamıyor hemde ayrıcalık verecekmiş.
 • selimselim1 ay önce
  Kulüplere verilen paraların geri alınmasını istiyorum..Futbolun siyonizm tarafından kontrol edildiğini herkes gördü..İşi taraftar ayaklanmasına kadar götürüyorlar..Verilen paraları hükümete helal etmiyorum..Acilen Erdoğan bu hatadan dönmeli..Hata yapma lüksü kalmadı artık..Hatanın bedeli sandıktan kötü çıkar..
 • Ondan sonraOndan sonra1 ay önce
  Uğraşın ysk ile yol cahapa zihniyeti yok ahırları diskotek yaptılar.Bu şerefsizliğin hesabını elbet birgün vereceksiniz
 • Profesyonel se ne yardımıProfesyonel se ne yardımı1 ay önce
  Milyar dolarlık arsan var üzerine menare boyu ev dik yerine bedelsiz arazi al . Neyin profesyonel senin fotboll un değil bu kesin.. Olsa olsa hırsızlığın dilenciliğin profesyonel olur.Fotbol kuluplerine yardım destek teşvik derhal krsilsin.
 • Ali babaAli baba1 ay önce
  Türk futbolu devlet destekli olmamalı,benim futbolla ilgili yok,benim vergimi kulübe harcayamazsiniz,haram ederim,
 • TTRTTR1 ay önce
  SPORKULÜPLERİNİNÜLKEYİSOYMASIENGELLENSİN !KULÜPLERÇALDIKLARI PARALARIGERİ ÖDESİN !
 • Ucretli ogretmenUcretli ogretmen1 ay önce
  Verin verin daha da verin. Ogretmenlere gelince sinav icin 225 tl al. Atamaya gelince verme. Atama yapmayip ucretli olarak asgari ucretin altinda para ver. Sonra da Almanya bizi kıskansın..
 • neconeco1 ay önce
  Tabi yaptığınız stadlar yetmedi, boş işlerle uğraşıyorsunuz boşşşş
 • HARAM OLSUNHARAM OLSUN1 ay önce
  Buradaki tepkileri görmekten cok mutlu oldum. Eminim yazanlarin cogu da 3 sözde büyüklerin taraftaridir. Bu ülkeye ne tür bir katma degeri var bu densizlerin. Birakin dükkani kapatsinlar.
 • Mehmet YozgatliogluMehmet Yozgatlioglu1 ay önce
  Artik AK Parti tamami ile kaybolmus. Millet ac, ekonomik sorunlar devasa, Siz gidin kulüplere yardim yapin. Basaksehir diye bir procelenmis takim cikarin. Sonra secimlerde kaybettigimizde kirk takla atin. Yazik yazik, dava mava kalmamis partimde..
 • ali t.ali t.1 ay önce
  haram olsun... !!!! adamlar catir catir klubün paralarini yesinler, dalaverelerle paralari kendi ceblerine indirsinler, sorumsuzca önüne geleni transger edip bir kac ay oynatip geri göndersinler, sonra vergi paralarimiz bu takimlara gitsin ???HARAM VE ZIGGIM olsun,onlara verilecek para, fakir ve ac insanlara gitsin, yemene gitsin, dogu türkistanli müslümanlara gitsin, bilemedin, silah sanayimizin gelismesi icin kullanilsin.....lanet olsun, eger bu futbol takimlarina artik yine eskisi gibi para verirseniz..
 • ASLAASLA1 ay önce
  Zehir zikkim olsun. Birakn forma almayi bu saaten sonra anahtarlik dahi almam. Fakirleri mutlu edin o paralarla bu serefsizlere kurusum haram olsun.
 • HanzoHanzo1 ay önce
  Sakın oy için böyle birey yapmayın. Bırakın iflas etsinler. Bize vatan lazım ilk 11 inde türk olmayan m kemalin zibidileri değil. Ak partiden soğutmayın beni.
 • ToprakToprak1 ay önce
  Yazık gerçekse bu haber yazık başka bir şey söylemeye gerek yok
 • kartalbeykartalbey1 ay önce
  Kulüplerin borçlarının vatandaşa vergi olarak yansıtılması en iyi çözümdür bence. Mesela evden dışarı adım atma vergisi, benzine yüzde kırk kulüp vergisi, denize girene deniz vergisi bence mantıklı olur. Yaşasın kulüplerimiz, yerin dibine batsın vatandaş.2023 senesinde vatandaşa geleceksiniz bunu unutmayın. Bu kez vatandaş beka meka yemez, kulüp mulüp diye cevap verir size. Benden söylemesi.
 • ErcanErcan1 ay önce
  oh ne ala memleket devlet kulüpleri beslesin milyonlarca lira vergi borçlarını silsin onlar da utanmadan kongrelerde, statlarda herşey güzel olacak desin
 • ErcanErcan1 ay önce
  oh ne ala memleket devlet kulüpleri beslesin milyonlarca lira vergi borçlarını silsin onlar da utanmadan kongrelerde, statlarda herşey güzel olacak desin
 • Hadi oradanHadi oradan1 ay önce
  Türk futboluna hiçbir katkısı olmayan yabancılara milyarları yediren, türk takımını yenince m kemali askeri olan gevur rusa elenince diyecek sözü olmayan gayri milli sözde 3 büyüklere hakkım haram olsun. Eski bir gs li olarak diyorum bunları. Beter olun inşaAllah.
 • İstemezİstemez1 ay önce
  Anarşist 3 büyüklere tek kuruşum helal değil zehir zıkkım olsun. Yapılacaksa küçük takımlara yapılsın
 • yorgunyorgun1 ay önce
  Kulüpler gavur oyunculara milyon dolar versinler diyemi katkı yapacan önce vatandaş Ankara'yı kaypettiniz İstanbul sallantıda akıllı olun berat bey vesselam
 • MesutMesut1 ay önce
  Kulüpleri kötü yönetip borçlarını da milletin üzerine yıkmaya çalışıyorlar.
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş1 ay önce
  Aman bakanım insanlar açlıklarını gidereceğinize lütfen bu boş ve imf futbolu kulüplerine yardım etmeyinHele GS. Aman haa..Başkan Erdoğanı yuhlayan genel kurulunda safını devlet düşmanları tarafında koyan bir kulübe desteğiniz biz mazlumları küstürüsünüz.bu çağdaş antik yunan pagan oyununundine millete ne faydası var . Takımlarında kaç yerli genç var. Yabancı şirkete dönüşmüş kulüplere keseyi açmayın. Yazık olur
 • AdaletAdalet1 ay önce
  Bu milyon kazanan kulüplere niye hak veriliyor peşkeş çekiliyor.hakkimizi helâl etmiyoruzz
 • FarukFaruk1 ay önce
  Bilmiyorum ekonomik olarak çok mu karlı ülkeye bu futbol ama futbol insanları saçma sapan meşgul ediyor insanlar uyuyor.
 • yorgunyorgun1 ay önce
  Önce millete vatandaş sağlasın vesselam
 • ZaferZafer1 ay önce
  Vatandaşa gelince ülke batar ekonomik sebepler futbol kulüplerine gelince para çok
 • ömür dediğin bir gündür.ömür dediğin bir gündür.1 ay önce
  Maddi manevi bütün destekler fazla fazla verilmeli.İlave olarak su ve elektrik faturalarına futbol vergisi de dahil edilmeli veya maaşlardan futbol vergisi kesilmeli.Hazine arazileri hibe edilmeli veya 100'er yıllığına tahsis edilmeli.Devlet Millet bu işler için var sonuçta.Fakat Türk futbolu bu yöntemlerle asla ileri gitmez ve siyasetten uzak kalmaz.
 • aliali1 ay önce
  Yillardir milyon dolarlari yabanci futbolculara gomduler, hicbir Avrupa basarisi yok..Rezil bir mali yonetim ile iflasin esigine geldiler, simdi benim vergilerimlemi kurtulacak bu takimlar...Vergilerimi imalatciya, ciftciye tesvik olarak vermenizi tercih ederim..
 • AsiAsi1 ay önce
  Hem hükümete iyi giydir hemde hükümet sana versin garip gurabaya reis desin yemesin dolar bozdursun bakanda garibe gecirsin
 • itirazım varitirazım var1 ay önce
  Bu kulüplere verilecek her kuruş haram olsun.Şarlatan Türk futboluna katkıdan bahsediyor son maçta ilk 11 de bir tane istiklal marşı okuyacak Türk futbolcu yoktu. Yaşadığımız ekonomok krizde fakirTürk Milletinin rızkını yedirirse oy verdiğimiz liyakatsiz damada da hakkımız haram olsun.Milletin ekmeğiyle oynamayın saltanatınız elden gider. Zengin daha zengin oldu fakirin durumu hiç değişmedi. Kendinizi düzeltin hesap gününü unutmayın.
 • Cahil canCahil can1 ay önce
  Maliyeden 1 kuruş para verisin Hakkımı helal etmiyorum Birileri milyon dolarlı götürecek halkta ödeyecek Yok öyle yağma Abdurrahim Albayrak çok seviyorsa ödesin Gs borçlarını
 • DEMİR DEMİR 1 ay önce
  Bütçeyi hep verin bize futbol lazım aldıkça iyi küfür ediyorlar bunlara verdiğiniz her kuruş haram olsun verdiğiniz her kuruşun hesabı da sizden sorulur içimiz yanıyor bir iş adamına verinde fabrika yapsında millete devlete faydası olsun
 • Soner ozkanSoner ozkan1 ay önce
  Futbol kulüplerine yapilacak un küçük bir yardımın toplum vicdanını çok yaralayacagi kanaatindeyim. Hükûmet yetkililerinin bu konudan,bir vatandas olarak uzak durmasını bekliyorum, zira bu tür absürt uygulamalar kendilerine olan güveni çok zedelemektedir. Saygılarımla.
 • erayeray1 ay önce
  Çok iyi olur bizim maaşımızdan kesilen işsizlik maaşı birikimlerinden verilsin hemde çok iyi olur zaten herşey çok iyi gidiyor o paralar işçilere lazım olmaz. Hey Allah'ım yaa sen bunlara akıl fikir ver.
 • HarunHarun1 ay önce
  Lan git İmamığlundan iste.Her şey güzel olacak diyen sizsiniz.Madem öyle olacak Reis’e dilencilik yapmayın.
 • Selmani BEKİROĞLUSelmani BEKİROĞLU1 ay önce
  Tabi besle kargayı oysun gözünü

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019