Benzin ve motorine zam geldi! İşte rakamlar...

Küresel piyasalarda bazı ürünlerde fiyat artışı görülürken, benzin ve motorin fiyatlarına da yarından itibaren geçerli olmak üzere zam geldi.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 16:11
Benzin ve motorine zam geldi! İşte rakamlar...

Benzin ve motorin fiyatlarına yarından itibaren geçerli olmak üzere zam geldi. Benzindeki fiyat artışı 6 kuruş olurken, motorinde ise bu rakam 17 kuruş oldu. Söz konusu rakamların pompaya yansımasıyla; İstanbul'da benzinin litre fiyatı 6,59 liraya, motorinin de 6,18 liraya çıkacak.

Brent petrol ve doların sakin seyretmesine rağmen, küresel piyasalarda ürün fiyatlarına gelen artıştan dolayı gündeme gelen fiyat artışları bu gece yarısından itibaren gerçekleşiyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre benzin ve motorine bu gece yarısı zam geliyor.

Bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak fiyat artışları benzinde 6, motorinde ise 17 kuruş olacak.

Söz konusu rakamların pompaya yansımasıyla; İstanbul'da benzinin litre fiyatı 6,59 liraya, motorinin de 6,18 liraya çıkacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 16:11

YORUM YAZ

  • meyyidmeyyid1 ay önce
    keşke 1 litre benzin 1 dolar olsa.en azından dolara göre fiyat oynardı...böyle haksızlık oluyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019