• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bayraktar TB3 bir engeli daha aştı

Yeniakit Publisher
2024-04-24 22:43:00 -
Bayraktar TB3 bir engeli daha aştı

Yerli ve milli Bayraktar TB3'te 30. test uçuşu da başarıyla gerçekleştirerek bir engeli daha aştı.

Yerli ve milli Bayraktar TB3'te 30. test uçuşu da başarıyla gerçekleşti. Baykar resmi sosyal medyasından uçuşu paylaştı.

Bayraktar TB3, 30. uçuş, orta ve yüksek irtifa sistem tanımlama ve performans testi de tamamlandı. Toplam Uçuş süresi ise 286 saat olarak açıklandı.

İşte Baykar'ın sosyal medyadan o paylaşımı;

AKINCI 12'DEN VURDU
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Öte yandan Baykar bir diğer paylaşımında Gökte Bayraktar AKINCI Denizde Albatros-T İDA Aselflir-500 ile gerçekleşen hareketli deniz hedefi atışlarını başarıyla tamamlandı" paylaşımında bulundu.

İLK KEZ TEKNOFEST’TE SERGİLENDİ

Bayraktar TB3 SİHA, Cumhuriyetimizin 100. yılını taçlandırmak için 3 büyük şehirde düzenlenen TEKNOFEST kapsamında 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST İstanbul’da ilk kez halka açık olarak sergilendi. Ardından Ankara ve İzmir’de yapılan TEKNOFEST’lere de katıldı.

100. YILDA VATANDAŞLA BULUŞTU

Kanatları katlanabilir yapıda tasarlanan Bayraktar TB3 SİHA ve Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA, daha önce dünyanın ilk SİHA gemisi olarak adlandırılan TCG Anadolu’nun uçuş güvertesinde İstanbul ve İzmir’de sergilendi. Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeniyle yapılan törenlerde de TCG Anadolu’nun uçuş güvertesindeki yerlerini alan Bayraktar TB3 ve KIZILELMA’yı yüz binlerce vatandaş ziyaret etti.

TCG ANADOLU’DAN İLK UÇUŞ 2024’TE

Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı. Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

chp liler üzülmeyun.oyuncaktur daa.makettur daa.

chp liler kudurur şimdi.... onları üzmeye ne hakkımız var. eskiden halaskar zabitan devrinde israilden heronları alıyorduk,onların hemen hepsi bozuldu,israile gitti,tonla para verildi ve geri gelmediler.zaten uçarken de koordinatları pkk ya anında ulaştırılıyordu.ne güzeldi bu işler o zaman.. işte bu reis ve damadının ailesi tezgahları bozdu. olur mu böyle şey.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23