• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Batılıların çocuk oyununa dikkat!

Avrupa, göçmenlere karşı acımasız bir tutum sergilerken, sadece reşit olmayan ebeveynsiz çocukları ülkelerine kabul etmesine tepki gösteren Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin, “Onları dinlerinden kültürlerinden uzak yetiştirip, kendi toplumlarına karşı düşman edecekler” derken, Ülkücüler Platformu Başkanı Baran, “Aldıkları sığınmacıları kendi çıkarları için kullanacaklar” diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2020-09-28 12:22:00 - 2020-09-28 12:23:02
Batılıların çocuk oyununa dikkat!

 Resul Ekrem Şahan  Ankara 

Orta Doğu, Asya ve Afrika’dan Avrupa’ya çeşitli yollarla göç etmeye çalışan sığınmacılar hayata tutunmaya çalışırken, batılı devletler, reşit olmayan ve ebeveynsiz çocukları ülkelerine almayı tercih ediyor. Son olarak Fransa, Midilli Adası’nda bulunan Moria sığınmacı kampındaki yangının ardından adadaki 500 çocuğu kabul edeceğini açıkladı. Öte yandan; sadece Almanya’ya götürülen yaklaşık 9 bin mülteci çocuğun akıbeti ise bilinmiyor.

İnsani felakete yol açıyorlar!

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Avukat Necmettin Hüseyin, “Avrupa’nın sadece çocuk mültecileri kabul etmesinin en önemli sebeplerinden birisi de geldikleri kültürden uzaklaştırabilecek olmasıdır. Aynı yaş grubundaki aldıkları insanları kendi dillerinden, ırklarından uzaklaştırılan bilecek en kolay grup olduğu için tercih ediyorlar. Sonuç olarak belki bize karşı düşman olarak geriye döndürmek için hazırladıkları bir ortam olabilir. Bu durum üzücü. Aileleri ile birlikte çocukların kabul edilmemesi büyük bir eziyet. Batı’nın yaklaşımına bakarsanız özellikle Türk ve Müslüman ailelerin yurtdışında yaşayanların dahi çeşitli bahanelerle mahkeme kararlarıyla veya idari kararlarla çocukları alınarak yurtlara yerleştirilmesi, farklı dinden ailelerin yanlarına yerleştirilmesi suretiyle çok sıklıkla gördüğümüz için göçmenler için uygulananlar da bizi çok şaşırtmıyor. İnsani felakete yol açıyorlar” diye konuştu.

Oluşturdukları veritabanına göre insanları alıyorlar!

Bağımsız Ülkücüler Platformu Başkanı Adnan Baran, “Batılı devletler, tarihi boyunca sömürüden, kandan ve insanların köleleştirilmesinden beslenmişlerdir. Varlıklarını devam ettirebilmek için insanlık adına yaptıkları hiçbir şey olmamış. Afrika’yı nasıl sörmürdüklerini, köleleştirdiklerini birazcık tarih okuyanlar bilir. Batılı devletlerin kabul ettikleri çocukların akıbetleri belli değil. Sığınmacı kabul ederken, çok sınırlı sayıda tutuyorlar. Oradan kendi işlerine yarayan kişileri alıyorlar. İnsanlık adına bir şey yapmadıkları için mülteci alımında bile kendi çıkarlarını koruyorlar. Ülkeler birçok şeyde veritabanı oluşturuyor. Veritabanına göre de kimlerden ne şekilde faydalanacağını organ olarak olsun, işgücü olarak olsun kendi çıkarları için ülkeye kabul ediyorlar” görüşünü dile getirdi.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bahadeğer

Gitmesinler ,memleketlerini terk ediyorlar üstüne üstlük kucak açmanıza herturlu imkanı saglamamiza rağmen sağlık eğitim vs.jizi dahi terk ederek daha rahat yasam artı bedava hayat için Avrupa'yı işte memelerine rağmen tercih ediyorlar. Sonunda bu tür olumsuz bir durum olunca da yandık bittik diyorlar kısacası kendi ektiklerini biciyorlarr
 • Yanıtla

Yasemin

BEN bu olaya çok üzülüyorum. Bir kampanya başlatıp, o MÜSLÜMAN çocukları, Bizim, ülkemiz alsa idi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23