Başkan Erdoğan: Biz belediyeciliğin okulunu kurduk

Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Başkan Recep Tayip Erdoğan, "Biz belediyeciliğin okulunu kurduk. Gelin bu belediyeleri CHP zulmünden kurtaralım." dedi.

08 Aralık 2018 Cumartesi 15:04
Başkan Erdoğan: Biz belediyeciliğin okulunu kurduk

Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Başkan Recep Tayip Erdoğan, "Biz belediyeciliğin okulunu kurduk. Gelin bu belediyeleri CHP zulmünden kurtaralım." ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Adını tam kesinleştirmedik ama Çamlıca Cami, yine tamamlanmakta olan meydan ve sahil düzenlemeleri bunlarda sadece bir kaçıdır. Üsküdar Metro hattının açılışını gerçekleştirmiştik. Daha devamım var. Çünkü biz de laf yok icraat var. İnsansız hava araçları yaptığımız gibi insansız metroyu da gerçekleştirdik. Çeyrek asırdan fazladır, Üsküdar da oturan kardeşiniz olarak bu ilçenin gönlümdeki yerinin ayrı olması da tabidir. Bu sebeple Üsküdar’da her gelişmeyi çok daha yakından takip ediyorum. Resmi olarak 15 milyonu aşkın fiilen muhtemelen çok daha fazla nufüsüyla en büyük ilimiz olan İstanbul diğer tanımıyla Türkiye’nin bir özetidir. İstanbul’da demografik olarak Türkiye’nin her şehrinin temsilcisini bulabilirsiniz.

Belediye hizmet binamız 800 araçlık otoparkı ve pek çok özelliği ile İstanbul’a yakışan bir eser oldu. 15-20 yıl önce neydi buraların hali şimdi nerelerden nerelere geldi bunun adı AK Parti Belediyeciliğidir. Bu CHP belediyeciliğine benzemez. AK Parti Belediyeciliğinde hizmet var, temizlik, sanat var. Temizlik dedim de işte Ümraniye, hatırlıyorsunuz dimi o çöplüğün patlamasını, 39 vatandaşımız orada öldü. Şimdi İstanbul bu CHP’ye bunun hesabını bugüne kadar nasıl sorduysa 31 Mart’ta da sormayacak mı? Bu CHP’nin bizim insanımıza milletimize yaptığı zulmü babalarımızdan çok dinledik. Gaz yağından tut, sana yağına kadar hepsi nüfus cüzdanında mühürlü.

"Ne dediler? kumarhane açacaklar..."

Diyorlar ki bu seçimin acaba dev projeleri ne olacak? Açıkladık; ne dedik? Millet kıraathaneleri dedik. Ne dediler? Kumarhane açacak dediler; çünkü bunların meşrebi bu. Çünkü bunlar ne yazık ki onlar o kumar kağıtlarıyla, okey masalarındaki tuğlalarla yatıp kalkarlar. Kütüphane nedir? Kıraathane nedir anlamaz. Ey CHP kıraathane okuma yeridir, okuma evidir. Gelsinler bu kıraathanelerde çayını, kekini ücretsiz yiyerek kitaplarını okuyup derslerini çalışsınlar. 

Bu milletin bize verdiği görev bir lütuf değil bu bizim görevimiz onu yerine getiriyoruz. İstanbul Nakkaştepe millet bahçesi 50 bin metrekarelik alanıyla İstanbul’un en gözde mekanlarından olmaya aday. Hep konuşurduk, işte İngiltere’ye gidenler gelenler Central Park var, ABD’de şu var bu var… İşte bizde Nakkaştepe var.

Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesine çeviriyoruz, kapalı alanları fuar merkezine çeviriyoruz. Biz Belediyeciliğin evet okulunu kurduk, bu bizim işimiz CHP anlamaz bu işten. Onların olduğu yerde bakıyorsunuz kanallar kanalizasyonlar berbat bunlar anlamaz. İstanbul’a belediye başkanı olduğumda İstanbul’da otobüsleri hatırlayın bindiği zaman mazot kokardı neden temizlik yok. O koltuklar hep pislik içinde. Biz geldiğimiz zaman bizim insanımıza bu yakışmaz dedik ve Mercedes otobüsler aldık. Almaya da devam ediyoruz. Ülkemizin en kapsamlı yolculuk merkezlerini İstanbul’a yaptık.

31 Mart büyük önem arz ediyor. En önemli bilim merkezi Üsküdar’da önemli hizmetler verecek. İşte Medeniyet Üniversitesinin hemen arkasında bu merkez bilim yuvası haline geldi. Valide Sultan Gemisi’ni az önce izledik değil mi? Geçtiğimiz yıl faaliyete geçti ve bugüne kadar 400 bin kişiye hizmet verdi. Toplam yatırım bedeli 470 milyon lirayı bulan bu eserleri yapan başta belediye başkanımız olmak üzere tüm hizmetleri olanları kutlamak istiyorum.

Ömrümüz oldukça Üsküdar hep gönül tahtımızın baş köşesinde yer alacaktır. Milletimizin tercihini 31 Mart yerel seçimlerinde de bir kez daha AK Parti’den yana kullanacağına eminim. Ben İstanbul sevdalısıyım.

Çöp dağlarını kaldırdık, İstanbul’un 40 yıllık su sorununu bitirdik. Bizden önce de CHP vardı İstanbul’da… Bay Kemal konuşuyor, acaba bunlardan haberi var mı, önce onun Kâğıthane’nin yerini öğrenmesi lazım. İstanbul’un 39 ilçesi var İstanbul’un gelin 31 Mart’ta da bu hizmetleri alamayan belediyelere de bu hizmeti götürelim oraları da AK Parti hizmetlerinden faydalandıralım. Gelin şu CHP’nin zulmünden kurtaralım bu milleti. 

Bizim de çıktığımız o Belediye Başkanlığı yolculuğumuzu cezaevinde bitirmeye çalıştılar. Ama milletimiz iradesi öyle güçlüydü ki tüm engelleri aştık ve ülkemizi yönetme fırsatı bulduk ve nihayet işte bugünlere geldik. Ülkemizin yönetim sistemini de değiştirerek tarihimizin en büyük reformlarından birine imza attık. Gerek İstanbul’da gerek diğer 81 ilde eksikleri tespit edip Belediye başkanlarımıza talimatlarımızı verdik. Pek çok projeyi de bizzat takip ettik. 

Sert tepki: bir savcı çıkmış, sen kimsin ya?

Türkiye'de ordumuz ve emniyetimiz dahil olmak üzere; kamuda ve özel sektörde hanımefendilerin istihdamında başı açık başı örtülü ayrımını kaldırdık. Öyle mi? Bugün artık ülkemizde tüm kurumlarda hanım kardeşlerimiz kendi tercihlerine göre nasıl istiyorlarsa öyle giyinirler. Senin başın niye açık? Niye kapalı? Böyle bir şeyi sormaya kimsenin hakkı yok.

Ama bir anda bakıyorsunuz, bir savcı çıkmış. Ya sen kimsin ya? Sen savcı olabilirsin ama her şey yasalarla bir yere oturmuşken, anayasada kanunlarda her şey bir yere oturmuşken, sana ne oluyor da aykırı bir şekilde bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun? Çünkü bunlar eski Türkiye'den kalma ürünler.

Neyse ki Danıştay'ın ilgili dairesi bu girişimi boşa çıkardı. Bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var?

Ayrıntılar geliyor...

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 15:04

YORUM YAZ

 • Metin TetikMetin Tetik3 ay önce
  Sayın AKPgenelbaşkanı,birsüreönce,belediyesi1994yılından butarafapartinizde olan İstanbuliçin"biz bu şehre ihanet ettik"demiştiniz.Bugünkü"biz belediyeciliğin okulunu kurduk"söyleminizleyan yana getirincedaha inandırıcı ve doğru oluyor.Ama unutmayınız ki; olası büyük depremdebinalar diktiğiniz, talan ettiğiniz"toplanma alanları"ihanetin de ötesinde anılacaktır.
 • Metin TetikMetin Tetik3 ay önce
  Bir yargı mensubuna "sen kimsin ya!" denmez. O.81 milyonun savcısıdır.Hakimi de Türk Milleti adına (81 milyon) hüküm kurar. Siz ve Bahçeli. neye benzediği bilinmeyen partili c.başkanlığı gibi dünyada uygulaması ve etiği olmayan sistemle o makamın ciddiyetini sorgular hale getirdiniz. C.başkanlığı zerafet makamı olmalıdır. Kurumlaravekişiliklerinekarışmamalısınız. Açtığınız hakaret davalarımakamın saygınlığını sağlamıyor. Söylemlerde titiz olunmalı.
 • bülentbülent3 ay önce
  nakkaştepe central park ne alaka!!!!!!!!! central park newyorkta yahu! kim hazırlıyor snein bu konuşmalarını
 • DadaşDadaş3 ay önce
  Reis keşke itti farkı mhp ile deyil eyt ile yapsaydın. Habi de enerjide indirim yapsaydın..... çok daha etkili olurdu .yani halkla yapsaydın ittifak
 • KomünistKomünist3 ay önce
  İbb 97a hattındaki sabah 8.05 otobüsünü 2 senedir tamir ettiremedi hangi belediyecilik
 • Hüseyin GüneyHüseyin Güney3 ay önce
  yaşasın REIZ uçak fabrikası açmış. ..
 • Cengiz AkCengiz Ak3 ay önce
  ... Reis okulunu kurdu Eğitim birsende ... mezun olanlar ortada vatandaşı tepeden gören başkanlar sorsan alınları nasır tutmuş uçacak mübarekler
 • Cengiz AkCengiz Ak3 ay önce
  ... tedbiri al reis tabane sor yalaka asalakları temizle artık şu partiden
 • HayatHayat3 ay önce
  Rüşvetin, yolsuzluğun, talanın, adam kayırmanın, ihalelere fesat karıştırmayı, yandaşın, yalanın okulu olmasın o.?
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş3 ay önce
  belediyecilik denilince aklıma ofluların bayraktarın eski motoru bitmiş otobüsleriyle ve yanık yağ yakan kamyonları ile ihaleyi kazanmasıvede klor yolsuzluğu vedekirli çamurlu sular vede akbil geliyor.tencere dibin kara seninki benden kara. ye babam ye hep ye türkiye ye ye ye
 • HskHsk3 ay önce
  He valla Danıştay'da öyle diyor. TCTC olalı böyledeveyi hamuduyla götüren belediyecilik görmedi. Sorsam hepsi anlı secde görmüş mücahit müslüman. Allah bu gariban üç kuruşa geçinmeye çalışan zavallı milleti bu soyguncular dan ve yandaşlarının şerrinden korusun.
 • AkiAki3 ay önce
  Kumar işini ...
 • UMUT OZBEKUMUT OZBEK3 ay önce
  yıllardır istanbul a ankara ya chp zulmediyor.allah akıl fikir versin size

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019