• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başakşehir seçim sonuçları oy oranları | 2019 Başakşehir yerel seçim sonuçları

31 Mart İstanbul yerel seçim sonuçları oy oranları! İstanbul seçim sonuçları 2019 son dakika. Başakşehir seçim sonuçları 2019 Mart yerel seçim sonuçları en merak edilen ilçelerin başında geliyor. 31 Mart 2019 İstanbul Başakşehir ilçesi yerel seçim sonuçları son dakika burada. YSK Başakşehir seçim sonuçlarına göre 31 Mart 2019 Başakşehir son durum ne? Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti Başakşehir belediye başkan adayı Yasin Kartoğlu ile CHP Başakşehir belediye başkan adayı Abdulhadi Akmugan arasında geçmesi beklenen Başakşehir yerel seçim 2019 sonuçlarına göre kim önde? 2019 yerel seçimleri sonuçları heyecanla beklenirken Başakşehir oy oranları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Başakşehir belediyesini kim kazandı? YSK Başakşehir yerel seçim sonuçları ve oy oranları merak ediliyor. İstanbul Başakşehir yerel seçim sonuçları, yerel seçim 2019 İstanbul ilçeleri seçim sonuçları sorgulama sayfası.

Yeniakit Publisher
2019-03-31 12:45:00 - 2019-03-31 12:47:12
Başakşehir seçim sonuçları oy oranları | 2019 Başakşehir yerel seçim sonuçları

31 Mart İstanbul yerel seçim sonuçları oy oranları! İstanbul seçim sonuçları 2019 son dakika. Başakşehir seçim sonuçları 2019 Mart yerel seçim sonuçları en merak edilen ilçelerin başında geliyor. 31 Mart 2019 İstanbul Başakşehir ilçesi yerel seçim sonuçları son dakika burada. YSK Başakşehir seçim sonuçlarına göre 31 Mart 2019 Başakşehir son durum ne? Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti Başakşehir belediye başkan adayı Yasin Kartoğlu ile CHP Başakşehir belediye başkan adayı Abdulhadi Akmugan arasında geçmesi beklenen Başakşehir yerel seçim 2019 sonuçlarına göre kim önde? 2019 yerel seçimleri sonuçları heyecanla beklenirken Başakşehir oy oranları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Başakşehir belediyesini kim kazandı?  YSK Başakşehir yerel seçim sonuçları ve oy oranları merak ediliyor. İstanbul Başakşehir yerel seçim sonuçları, yerel seçim 2019 İstanbul ilçeleri seçim sonuçları sorgulama sayfası.

Başakşehir seçim sonuçları son dakika. İstanbul Başakşehir 2019 seçim sonuçları ve oy oranları. Birçok ile oranla daha fazla seçmene sahip olan Başakşehir 2019 yerel seçim sonuçları Yeni Akit’in 2019 seçim sayfasından canlı olarak an be an takip edilebilecek. Başakşehir seçim sonuçları canlı olarak Yeniakit.com.tr’de takip edebilirsiniz. İstanbul Başakşehir yerel seçim sonuçları nasıl, yerel seçim 2019 Başakşehir hangi parti en fazla oy aldı? İstanbul Başakşehir yerel seçim sonuçları, yerel seçim 2019 İstanbul ilçeleri seçim sonuçları YSK son dakika oy oranları. Başakşehir belediyesini kim kazandı? Başakşehir seçim sonuçları an be an son dakika olarak bu sayfada. Başakşehir 2019 yerel seçim sonuçlarında nefesler yerel seçim 2019 için tutuldu. Başakşehir yerel seçim sonuçlarında son durum nedir?

BAŞAKŞEHİR YEREL SEÇİM 2019 SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri için 31 Mart 2019 yerel seçimleri için vatandaşlar sandığa gitti. 2019 Başakşehir yerel seçim sonuçları, Başakşehir 2019 yerel seçim sonuçları, İstanbul Başakşehir yerel seçim sonuçları 2019, 2019 yerel seçim sonuçları İstanbul Başakşehir partilere göre oy dağılımı nasıl oldu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ne kadar seçmen oy kullandı? YSK’nın askıya çıkardığı listelere göre, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için 57 milyon 93 bin 985 seçmen bulunmakta. 2019 Başakşehir belediye seçim sonuçları. Bunların 1 milyon 2 bin 392’si ilk kez 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak. İstanbul ilçelerinden Başakşehir 24 Haziran 2018 seçimlerinde 253,892 seçmen oy kullanırken, Başakşehir’de seçimlere katılım Oranı ise % 88.95 olmuştu.

Başakşehir belediye başkan adayları 2019

AK Parti Başakşehir belediye başkan adayı Yasin Kartoğlu (Cumhur İttifakı)

CHP Başakşehir belediye başkan adayı  Abdulhadi Akmugan (Millet İttifakı)

İYİ Parti Başakşehir belediye başkan adayı Ateş Ünal Erzen

SP Başakşehir belediye başkan adayı Bekir Demirkaya

BTP Başakşehir belediye başkan adayı Orhan Doğan

HDP Başakşehir belediye başkan adayı Seyithan Kırmızı

Vatan Partisi Başakşehir belediye başkan adayı Tülin Saner

AK Parti Başakşehir belediye meclis üyeleri

Yasın Kartoğlu kimdir?

1977 yılında Küçükçekmece’de doğdu. Ailesi aslen Malatyalıdır. Yasin Kartoğlu, ilk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece’de, yükseköğrenimini ise İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

2009 yerel seçimlerinde AK Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

2 dönem başkan yardımcılığı görevini yürüten Yasin Kartoğlu, Mevlüt Uysal’ın 28 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 4 Ekim 2017 tarihinde Belediye Meclisi’nce Başakşehir Belediye Başkanlığına seçildi. Kartoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Başakşehir belediyesini kim kazandı son dakika

Tüm yurtta vatandaşlar büyük bir merakla 31 Mart yerel seçim sonuçlarını bekliyor. Vatandaşlar oy kullandıkları illerde hangi partinin daha fazla oy aldığını ve İstanbul’da kimin kazandığını merak ediyor. İstanbul Başakşehir’de seçmenler Başakşehir yerel seçim sonuçlarına göre Başakşehir belediyesini kim kazandı? Başakşehir belediyesi hangi partiden? Bakırköy 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partilerin oy dağılımı ne oldu? 2019 yerel seçim sonuçları İstanbul ili, Başakşehir ilçesi Belediye Başkan adayları ve seçim sonuçlarını canlı olarak takip edebilirsiniz. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim yasaklarını kaldırdığı andan itibaren İstanbul Büyükşehir belediyesi (İBB) yerel seçim sonuçları, İstanbul yerel seçim sonuçları 2019, İstanbul ilçe seçim sonuçları 2019, İstanbul Başakşehir yerel seçim sonuçları 2019 oy sayım işlemi esnasında Başakşehir seçim sonuçlarını takip edebilecek ve seçim heyecanını yeniakit.com.tr’de yaşayacaksınız. Yine 2019 Başakşehir seçim sonuçları, Başakşehir yerel seçim 2019 partilerin aldıkları oy oranlarını da yine seçim sayfamızda canlı olarak takip etme şansına sahip olacaksınız.

Başakşehir belediye seçim sonuçları 2014

AK Parti % 50

CHP % 33

HDP % 7

İstanbul belediyeleri hangi partilerde

- Adalar Belediyesi: Atilla Aytaç (CHP)

- Arnavutköy Belediyesi: Ahmet Haşimi Baltacı (AK PARTİ)

- Ataşehir Belediyesi: Battal İlgezdi (CHP)

- Avcılar Belediyesi: Hanay Handan Toprak Benli (CHP) 

- Bağcılar Belediyesi: Lokman Çağrıcı (AK PARTİ)

- Bahçelievler Belediyesi: Osman Develioğlu (AK PARTİ)

- Bakırköy Belediyesi: Bülent Kerimoğlu (CHP)

- Başakşehir Belediyesi: Mevlüt Uysal (AK PARTİ)

- Bayrampaşa Belediyesi: Atila Aydıner (AK PARTİ)

- Beşiktaş Belediyesi: Murat Hazinedar (CHP)

- Beykoz Belediyesi: Yücel Çelikbilek (AK PARTİ)

- Beylikdüzü Belediyesi: Ekrem İmamoğlu (CHP)

- Beyoğlu Belediyesi: Ahmet Misbah Demircan (AK PARTİ)

- Büyükçekmece Belediyesi: Hasan Akgün (CHP)

- Çatalca Belediyesi: Cem Kara (CHP)

- Çekmeköy Belediyesi: Ahmet Poyraz (AK PARTİ)

- Esenler Belediyesi Mehmet Tevfik Göksu (AK PARTİ) 

- Esenyurt Belediyesi: Necmi Kadıoğlu (AK PARTİ)

- Eyüp Belediyesi: Remzi Aydın (AK PARTİ)

- Fatih Belediyesi: Mustafa Demir (AK PARTİ)

- Gaziosmanpaşa Belediyesi: Hasan Tahsin Usta (AK PARTİ)

- Güngören Belediyesi: Şakir Yücel Karaman (AK PARTİ)

- Kadıköy Belediyesi: Aykurt Nuhoğlu (CHP)

- Kağıthane Belediyesi: Fazlı Kılıç (AK PARTİ)

- Kartal Belediyesi: Altınok Öz (CHP)

- Küçükçekmece Belediyesi: Temel Karadeniz (AK PARTİ)

- Maltepe Belediyesi: Ali Kılıç (CHP)

- Pendik Belediyesi: Salih Kenan Şahin (AK PARTİ)

- Sancaktepe Belediyesi: İsmail Erdem (AK PARTİ)

- Sarıyer Belediyesi: Şükrü Genç (CHP)

- Silivri Belediyesi: Özcan Işıklar (CHP)

- Sultanbeyli Belediyesi: Hüseyin Keskin (AK PARTİ)

- Sultangazi Belediyesi: Cahit Altunay (AK PARTİ)

- Şile Belediyesi: Can Tabakoğlu (AK PARTİ)

- Şişli Belediyesi: Hasan Hayri İnönü (CHP)

- Tuzla Belediyesi: Şadi Yazıcı (AK PARTİ)

- Ümraniye Belediyesi: Hasan Can (AK PARTİ)

- Üsküdar Belediyesi: Hilmi Türkmen (AK PARTİ)

- Zeytinburnu Belediyesi: Murat Aydın (AK PARTİ)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı