• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Barış Yarkadaş bombayı patlattı! Koray Aydın o partinin başına geçiyor

Yeniakit Publisher
2024-06-23 11:10:00 -
Barış Yarkadaş bombayı patlattı! Koray Aydın o partinin başına geçiyor

TV100 yazarı Barış Yarkadaş, İYİ Parti'den Koray Aydın hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Yarkadaş, Aydın'ın önümüzdeki bir hafta içinde partisinden istifa edeceğini ve şu anda yoğun bir istişare süreci yürüttüğünü öne sürdü. Bu iddia, siyasi kulislerde büyük yankı uyandırdı ve Aydın'ın gelecekteki adımları merakla beklenmeye başladı.

Meral Akşener'in İyi Parti'yi bırakmasının ardından 5. Olağanüstü Kurultay’da genel başkanlık yarışını kaybeden Koray Aydın'ın partisinden istifa edeceği konuşuluyor.

Barış Yarkadaş, "Yeni bir parti kurmanın zorluklarını bilen Aydın, bu yüzden “var olan bir partiyi ayağa kaldırmanın” daha rasyonel olacağında karar kıldı. Yapılan istişareler sonucunda ise bu partinin DEMOKRAT PARTİ olduğu yönünde hemfikir olundu." dedi ve şunları kaydetti:

"Edindiğim bilgiye göre, Koray Aydın ve kendisiyle birlikte İYİ PARTİ’den istifa edeceği söylenen 14 milletvekilinin Demokrat Parti’ye katılmaları fikrine Gültekin Uysal da hayli sıcak…

Hatta öyle ki; Koray Aydın ve arkadaşlarının Eylül ayında yapılması planlanan Demokrat Parti Kongresi’nde yönetimi devralması ve yeni yol haritası bile belli gibi…

Kısacası; eğer bir aksilik çıkmazsa, Koray Aydın daha önce de söylediğim üzere bir hafta içinde İYİ PARTİ’den istifa edecek. Ardından ise DEMOKRAT PARTİ’ye katılacak ve kısa bir süre sonra  partinin başına geçecek. Demokrat Parti’nin eski ve yeni kadroları da yönetimde görev alarak 2026’da yapılacağı konuşulan seçimlere hazırlanmaya başlanacak.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Koray Aydın şu sıralar yoğun bir istişare trafiği yürütüyor.

Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü yurdun değişik yerlerinden gelen gruplarla görüşerek onların da fikirlerini alacak. Aydın, bayram tatilinde de bu görüşmeleri hiç ara vermeden sürdürdü.

Eski Bakan Aydın, en geç cuma günü ise kararını kamuoyuna açıklayarak ‘KIRAT’lı yolculuğuna başlayacak."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vahap Kalyoncu

Ölü doğmuş bir bir partı olarak kurulan İYİ partının şimdi de cenazesi kalkacak ve Koray aydın nereye giderse gitsin özgül ağırlığı 0 dır.

alper

korkmayın Koray aydından bir halt olmaz hangi partiye geçsede o partiyi hizibleştirir kıray aydını herkes biliyor 99 depreminden
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23