• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakanların gündemi İslâm alemi ve paralel

Bayramın ilk gününde Türkiye’nin dört bir yanına yayılan AK Partili bakan ve milletvekilleri, hem halkla kucaklaştı hem gündeme ilişkin mesajlar verdi.

2014-07-29 07:57:00 - 2014-07-28 22:34:42
Bakanların gündemi İslâm alemi ve paralel

Mü’minlerin bayramını kutlayan bakanlar, İslâm aleminin huzur ve barışı için duaya davet etti ve paralel çeteye yönelik operasyonların süreceğini ifade ettiler.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bayram namazını Bursa Ulu Cami’de kıldı. Vatandaşların bayramını kutlayan Arınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, “İslam aleminde, dünya coğrafyasında kanla, gözyaşıyla, üzüntüyle, ölümlerle ramazan yaşandığını  biliyoruz. Onlarla hep dayanışma içinde olduk. Dualarımız onlarla birlikteydi. Bu bayramlar hürmetine bütün müminler Türkiye’de dua ettiler ki mağdur ve masum Müslümanlar da biran evvel huzura kavuşsunlar” dedi. Arınç daha sonra AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın ve  valiliğin düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ise, sosyal medyadan paylaştığı bayram mesajında, “Gazze’de yaşanan insanlık trajedisine ve katliamlara dünyanın sessiz kalması insanlık aleminin yüzkarası olarak tarihte yerini alacaktır. Türkiye, Filistin başta olmak üzere zalimin karşısında tüm mazlumlardan yana taraftır. Zalimin zulmü karşısında tarafsız olmak omurgasızlıktır” dedi.

Bayramı Karabük’de karşılayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise, milletvekillerinin gözaltına alınan polisleri ziyaretine değinerek, “Onların bu emniyet mensuplarını ziyaret etmesi ‘demek ki böyle bir yapı var’ tezini güçlendirdi ve bu milletvekilleri bu polis memuru arkadaşlarımıza en büyük kötülüğü yapmışlardır. Cumhuriyet savcısının elindeki en büyük delillerden birisi bu ziyarettir” dedi. Şahin, partinin il başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.  

İKİ BAKAN KONYA’DA

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ise, bayram namazını Konya Sultan Selim Camii’nde kıldı. Namaz sonrası konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Musul’da hala alıkonulan kardeşlerimizin özlemini hissediyoruz. Onların bir an önce ailelerine kavuşmaları için gece gündüz çalışıyoruz” dedi. Davutoğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun ateşkesi Hamas’ın ihlal ettiği iddiası için de, “Önceki gün bu şekilde karşılıklı suçlamalar oldu. Ben gece 11.00 civarında tekrar Hamas lideri Halid Meşal ile görüştüm. O da ihlalin İsrail tarafından geldiğini ifade etti” diye konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, Yozgat Valiliğinin resmi bayramlaşma törenine katıldı. Valilik tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katılan Bakan Bozdağ, burada tek tek tokalaştığı vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Çocuklara harçlık veren Bakan Bozdağ’a bayramlaşma sırasında bir vatandaş Yozgat’ın simgesi saat kulesinin maketini hediye etti.

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bayramlaşan Bozdağ, burada paralel yapı ile ilgili bir soruya, “Orada pek çok hadiseyi maalesef çarpıtarak kamuoyuna takdim ediyorlar. Tabi bu çarpıtmaların, karartmaların; bu soruşturmayı gölgelemek, etkilemek, milletimizin kafasında şüphe uyandırmak için yapıldığını tahmin ediyoruz. Ben buradan çarpıtan, karartan, başkalaştıran, kamuoyuna algı oyunu yapan herkese sesleniyorum. Türkiye bir hukuk devletidir, herkes hukuka güvenmeli ve hukukun sağlıklı işlemesine yardımcı olmalıdır. Soruşturma her türlü dışarıdan etkilere rağmen kendi mecrasında yürüyecektir. Türkiye’de bugüne kadar açılmış hiçbir soruşturma bir adli kararla neticelenmedikçe ortadan kalkmamıştır” diye cevap verdi.

YENİ TÜRKİYE’NİN MİLADI 10 AĞUSTOS

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Partililerin ve İslam aleminin bayramını kutlayan Soylu, “Yeni Türkiye’nin temelleri 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde atılacak. Türkiye’yi Irak, Suriye ve Mısır yapmaya, etnik ve mezhepsel olarak bölmeye çalışıyorlar. Bu durumdan hiç kuşkulanmayın ve başınız dik yürüyün çünkü bin yıllık kardeşliğimizi, birlikteliğimizi 10 Ağustos’ta bir kez daha perçinleyeceğiz” dedi.

Bayrama Kırıkkale’de giren Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, partililerle bayramlaştı. İl Başkanlığı’nın düzenlediği törende konuşan Atalay, “Denge politikası izleyeceğiz diye mazlumu ihmal edemeyiz, haksızlığı görmezden gelemeyiz. Onun için de doğrusu dünyada biz en açık, en net mesajları veren ülkeyiz” dedi. Atalay, paralel yapıya yönelik operasyon için de “Her zaman söylediğimiz gibi bunlar keyfi, rastgele değil. Daha önce çok keyfilikler olmuştur, insanlar haksız yere dinlenmiştir, çok kişiye iftiralar atılmıştır vesaire... bu yapı tarafından. Burada hukukun içerisinde ciddi, titiz çalışmalar var” dedi.

Bayramı, İçişleri Bakanı Efkan Ala Erzurum’da,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya’da, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Bingöl’de, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa’da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Diyarbakır’da, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Adana’da, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’da, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ise Erzincan’da karşıladı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı