Bakandan korkutan açıklama: Türkiye'ye füzeyle saldırabilirler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya'dan alınacak olan S-400 sistemlerinin önemine vurgu yaparak, ''Türkiye'nin herhangi bir noktasına uzun menzilli bir füzeyle saldırabilirler. Yarın eyvah para etmez" dedi.

26 Mayıs 2019 Pazar 14:23
Bakandan korkutan açıklama: Türkiye'ye füzeyle saldırabilirler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya'dan alınacak S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Soylu; ''Türkiye'nin herhangi bir noktasına uzun menzilli bir füzeyle saldırabilirler. Yarın eyvah para etmez" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta Şebinkarahisar Ocaktaşı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen sahur programında vatandaşlarla bir araya gelen Soylu'nun gündeminde 31 Mart'ta yapılan yerel seçimler ve S-400 füze savunma sistemleri vardı.

Soylu, 31 Mart'ta Ankara, Antalya gibi bazı illerde seçimi kaybettiklerini, 'başımızın üzerine' diyerek milletin tercihine saygı duyduklarını söyledi. İstanbul seçimlerinde ise haksızlığa uğradıklarını öne süren Soylu, şöyle konuştu:

Ben hayatımda böyle bir seçim görmedim

"Ben çocukluğumdan itibaren bu işin içerisindeyim. İlçe seçim kurulu üyeliği, gençlik kolları başkanlığı, il ve ilçe başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlık yaptım. Ben hayatımda böyle bir seçim görmedim. Bir seçim sonucuna itiraz edilir de, sandıkların yüzde 10'u açılır da fark 29 binden 13 bine mi düşer? Biz hakkımız savunmayalım mı yani? Biz bütün sandıkları açın dedik. Açtılar mı? Hayır. Açılsaydı 23 Haziran'a gerek olmazdı."

Türkiye'nin herhangi bir noktasına bir füzeyle saldırabilirler

Rusya'dan alınması planlanan savunma sistemi hakkında da konuşan Soylu, "Almayalım mı S-400'leri. Hani bağımsızlık, hani özgürlük? Bugün imkanımız oldu, bugün alabiliyoruz. Dün imkanımız yoktu. Sadece para imkanı değil, özgüvenimiz ve gücümüz yoktu ama bugün tam anlamıyla var. Allah muhafaza, Türkiye'nin herhangi bir noktasına uzun menzilli bir füzeyle saldırabilirler. Yarın eyvah para etmez" ifadelerini kullandı.

Allah bizi size karşı mahcup etmesin

Soylu, milletin her şeyi bilen ve kararını ona göre veren bir anlayışa sahip olduğunu belirterek "Allah bizi size karşı mahcup etmesin. İstanbul bir karar verecek. Ya küresel güç merkezi olacak ya da küresel sistemin arka bahçesi olacak. Bize arka bahçe olmak hiçbir zaman yaraşmadı, biz yapmak istesek de bu topraklar bunu kabul etmez" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 14:23

YORUM YAZ

 • MilliMilli29 gün önce
  F-400 Türkiye'nin sözü. Söz ise namustur.Abedeye yaranmaya çalışma beyhude çabadır.
 • Fevzi KaramanFevzi Karaman29 gün önce
  Ne kadar param varsa avrupa`da bir bankaya nakil ettim. Oraya yerleşip iltica edeceğim. Fabrika kurmayı planlıyorum.
 • Futbolcu KâmilFutbolcu Kâmil29 gün önce
  Aleks kardes, sen de mi Sivastopal`a gececen? ben oradan avrupaya dogru gitmeyi hedefliyorum. Yoksa Kibris Rum kesmine mi gidecen? oradan gemi ile baska bir ülkeye?
 • Aleks MollaoğluAleks Mollaoğlu29 gün önce
  Yavas yavas bitiyoruz,ben B-planimi yaptim.Nasil kacacagimi hangi ülkeye siginacagimi v.s. kacan kurtulur arkadas, savasmak deliiliktir. Simdiden hac yaptirin ve yaninizda bulundurun, yakalanirsaniz ben de sizdenim, Hristiyanim dersin. Budha heykeli de olabilir,Budist`im dersiniz o da olur.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer29 gün önce
  S-400..zarurettir..şarttır..hava..sahamız..şu..an..savunmasızdır..DGEÇ..KALMADAN..YERLERİNİ..ALMALIDIRLAR..
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM29 gün önce
  BİLİP VEYA BİLMEDEN SALLAYAN ALGI YAPANLAR VAR.192 ADET FÜZE VERİLİYOR ÜLKEMİZDE ÜRTİM OLUCAK
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 29 gün önce
  Sūleyman Soylu, S-400 ler, Konusunda Çok Doğru Söylemiş. Mutlaka Alınmalıdır Ve Yerlerine Konuşlanmalıdır.
 • ArifArif29 gün önce
  S-400 olmazsa vatan hiç olacakmış gibi bir CIA ALGISI oluşturulmaya çalışılıyor. S-400 olmasa da Elhamdülillah biz vatqanımızı savunuruz. Gerekirse Allah (C.C.)'ın yardımıyla iman gücüyle tüfekle vururuz uçakları. S-400 herşey demek değil. Hepi topu 4 batarya S-400 alıcaz diye savaşa sokacaklar bizi. Hepi topu 32 füze eder 4 batarya S-400. otuzüçüncü füzeyi veya uçağı neyle vuracağımızın hiçbir bilgisi yok. S-400'e bel bağlatıyorlar bize de, Elin gavuruna güven olmaz. Düne kadar düşmanımız olan, sıcak denizlere inme sevdalısı Rusların bir düğmeye basıp vatanımızı işgale yardımcı olmayacağının bir garantisi yok.
 • AHMET AHMET 29 gün önce
  Lütfen ırkçılık yapmayalım islam kardeşliğine kuvvet vermeyelim bunu yapmadığımızdan adamlarfilolarıyla bizi esaret altına alıyorlar.Üstünlük ırkta değil takvadadır bunu kafamıa sokalım artık.
 • AHMET AHMET 29 gün önce
  Allahu teala bizim elimizle nurunu tamamlayacak kışırla uğraşmayın büyük düşunun arkada kalmayın öyle yada böyle bakanımıza teşekkürler göremenyenlere yazıklar...
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM29 gün önce
  CHP S400 E KARŞI İNANILMAZ İÇERDE HAİN DOLU TÜRKİYENİN GÜVENCESİ CUMHUR İTTİFAKI AKP MHP ELELE GÜÇLÜ TÜRKİYE.CHP HDPKK SAADET İP FETÖ ORAKLIĞINA YUHH
 • MUHAMMED LÜTFÜ ÜNSALMUHAMMED LÜTFÜ ÜNSAL1 ay önce
  Yarın bir gün ülkemiz tehdit altında. zaten kaybedeceğimiz bir seçimi neye yapalım demeyesin süloş efendi.Korkunun ecele faydası yok haksız saltanatlar hep tarihin çöplüğün de zir ü zeber olmuştur
 • mehmetmehmet1 ay önce
  allah akıl fikir versin.birazda tüm siyasilere istisnasız vicdan versin.ürkiyede siyaset bu kadar ayak altına düşmemişti.yaıp kalkıp yarın ne yalan söyleyecem diye düşünen bir siyasetçi profili var karşımızda..utanma desen zaten yok.yazık
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  "Kızgın" ve "mly"Allah sizin gibi siyasal islamcıların şerrinde korusun.Bahsettiğiniz ateistler her kimse bizim gibi dini hakkıyla yaşamayan müslümanların yüzünden ateistler,çünkü biz,hakiki müslüman olsak değil onlar hıristiyanların cemeatleride akın akın islamiyete dahil olacaklardır.
 • TurulTurul1 ay önce
  Irklar arasi savas baslamistir. Allah Türkü korusun ve yüceltsin.
 • mlymmlym1 ay önce
  Kızgın Kardeş AYNEN, şimdiden bir kaç kişiyi not ettim.
 • KızgınKızgın1 ay önce
  Allah muhafaza etsin ama böyle bir durum olursa kimseye sormam içerideki bildiğim vatan haini ateist kim varsa .....
 • ABDULLAH SUPHİ AYDINABDULLAH SUPHİ AYDIN1 ay önce
  ABDS 400 ALMAMIZI İSTEMİYORMUO ZMANA PKK YA VERDİĞİ 30.000 TIR DOLUSU SİLAHLARI BİZE TESLİM ETSİN
 • DoktorDoktor1 ay önce
  teröristler en gelismis silahlarla donatan kafir oglu kafir abd bizim s400 alip almamaiza asla karisamaz. kafiri DIJITAL MATERYEL KÜLTÜREL BOYKOT

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019