• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Ziya Selçuk'a yeni oyun! Vatandaşların tepkisini çekti

Yeniakit Publisher
2020-06-07 23:26:00 -
Bakan Ziya Selçuk'a yeni oyun! Vatandaşların tepkisini çekti

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olgunlaşma enstitüleri tarafından çocuklara özel olarak tasarlanan maskelerde dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Çocuklar için üretilen maskelerde LGBT renklerinin yer alması duyarlı vatandaşları isyan ettirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olgunlaşma enstitüleri, çocuklara özel yaş, cinsiyet ve gözlük kullanımını da dikkate alarak özel maske ile siperlik üretiyor. Gönüllülük esasına göre çalışan ekipler, ürettikleri maske ve siperlikleri, web sitelerinde online satışa sunacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olgunlaşma enstitüleri, çocukların yaş, cinsiyet ve gözlük kullanımını da dikkate alarak özel maske ile siperlik üretimine başladı. Yıkanabilir kumaşlardan üretilen çocuk maskeleri, kullanıma hazır hale getirildi. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, olgunlaşma enstitülerinin kültürel değerleri, özellikle geleneksel el sanatlarını ve giyim kültürünü araştıran, asıllarını koruyarak yeni ürünler hazırlayan, bu ürünleri arşivleyerek gelecek kuşaklara aktaran, eğitim ve öğretimin yanı sıra araştırma, tanıtım, pazarlama, tasarım ve üretim süreçlerinin tümünü gerçekleştiren eğitim öğretim kurumları olduğunu anlattı.

Piyasaya sunulan çocuklara yönelik maske çeşitlerinin birinde LGBT renklerinin bulunması sosyal medyada tepki çekti.

Paylaşımın Milli Eiğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılması sonrası 'Ziya Selçuk'a yeni oyun. LGBT renklerini işleyip bakana paylaştırdılar' yorumları yapıldı.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

İşte sosyal medyada gelen bazı tepkiler:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Halil

Bu ne gaflet!!!!!!!!

Harun

Ziya bey görevini kötüye kullanıyor kardeşim, eğitim bakanı bize oyun oynuyor,bu kaçıncı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23