Bakan Soylu'dan PKK'nın sözde liderlerine çağrı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nevşehir'de düzenlenen mitingde "Ben Murat Karayılan'a, Cemil Bayık'a çağrıda bulunuyorum. Gelin adamlarınıza sahip çıkın. Gelin de bizim evlatlar sizi nasıl parçalayacak görün" dedi.

23 Mart 2019 Cumartesi 08:26
Bakan Soylu'dan PKK'nın sözde liderlerine çağrı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK'nın Türkiye'de yöneticisi kalmadığını söylerken "Ben Karayılan">Murat Karayılan'a, Cemil Bayık'a çağrıda bulunuyorum. Gelin adamlarınıza sahip çıkın. Bakın dağlarda 700 kişi var. Mağaralarda sıçan gibi saklanıyorlar. Gelin de onlara yöneticilik yapın. Gelin de bizim evlatlar sizi nasıl parçalayacak görün" dedi.

İçişleri BakanıSüleyman Soylu Nevşehir'de düzenlenen mitingde konuştu. Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bu ülkede terörle mücadele ediyoruz''

"Bu ülkenin birliğine ve beraberliğine pusu kuranlara göz açtırmayız. Tepelerine bineriz. 13-14 yaşındaki kızları alıp Güneydoğu'da dağa çıkarıp o hayvan Karayılan">Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın masasına meze yapanların burnundan fitil fitil getireceğiz. Hiç endişe etmeyin. Bu ülkede terörle mücadele ediyoruz. Arkalarında kim olursa olsun bunların başlarını ezeceğiz. İçişleri Bakanı böyle laf eder miymiş. Ne yapacağız. Ben bunlara söylüyorum."

"Sizi yürüten adam değildir''

"Sizin terörist cenazelerine katılmanıza müsaade etmeyiz. Geçen gün hapishanede bir terörist öldü. Sonra bunların vekili. Ben bunlara milletvekili demem. Bunlar PKK'nın vekili. Bunlar asil milletin vekili olacak karaktere sahip değiller. Bunlar Kandil'in robotlarıdır. Bunlar Diyarbakır'da terörist cenazesini karşılayıp, defnedecekler. Emniyet Müdürünü aradım. 'Havalimanının yanına yaklaştırmayacaksınız. Mezarlığın 1 kilometre yakınına kimseyi yaklaştırmayacaksınız' dedim. Buna bizim tahammül etmemiz mümkün değildir. Bize kızıyorlar. Ne yapacaklar? Yapacakları şuymuş; İstanbul'dan bunların vekilleri 15 şehre yürüyecekler. Sonra Diyarbakır'a gidecekler. Diyarbakır'da Apo'nun İmralı'dan serbest bırakılması için eylem yapacaklar. Ulan sizi yürüten adam değildir. Yürüyebilirler mi? Yürüyemezler. Bugün ülkemizin Güneydoğusunda 24 saat huzur var. Bugün bu huzuru çekemeyenler Türkiye'yi karıştırmaya çalışıyorlar."

PKK'nın sözde liderlerine çağrı

"DHKP-C terör örgütünün Türkiye'de örgütleri vardı. Türkiye'de bulunan bütün yöneticileri ölü ya da tutukludur. PKK'nın Türkiye'de üst düzey yöneticisi kalmamıştır. Ben Karayılan">Murat Karayılan'a, Cemil Bayık'a çağrıda bulunuyorum. Gelin adamlarınıza sahip çıkın. Bakın dağlarda 700 kişi var. Mağaralarda sıçan gibi saklanıyorlar. Gelin de onlara yöneticilik yapın. Gelin de bizim evlatlar sizi nasıl parçalayacak görün."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mart 2019 Cumartesi 08:26

YORUM YAZ

 • Rabia Zafer Rabia Zafer 2 ay önce
  İnşallah O, İki Şerefsiz Hain Alçak da. Nokta Atışıyla Yok Edilir.
 • LeventbayLeventbay2 ay önce
  Ben isimlerini kürsüden anmam alır getirrim . Milletin önüne . Ne diye muhattap alıp cevap veriyorsun . Yakışan bu . Bunu yap .
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 2 ay önce
  Yav sayın bakan bu adamlar ne zamandan beri laftan anlıyor. Kendinizi gülünç duruma düşürmeyin. Sizin tek yapacağınız o adamları bulunduğu yerde ya yok edersiniz yada alır getirir hesap sorarsınız.
 • tarıktarık2 ay önce
  soy lu diikatli olup c başkanından rol çalma işini abartırsan alaaşağı olabilirsin.
 • receprecep2 ay önce
  bakanın bu şerefsizleri atık ekranda demeç verirken değil yerlerde leş olarak görmenin zamanı çoktan geçmedimi
 • Celil uağmuroğluCelil uağmuroğlu2 ay önce
  Süleyman Paşadan Allah razı olsun ve Allah uzun Ömürler versin yarabbim,,BU MESAJ YANLIZ BU SOYSUZLARA DEĞİL YEDİ DÜVELEMEYDAN OKUMAKTIR ,,YANİ SİZLERİDE ÇUKURLARA VE TOPRAĞA ĞÖMDÜK,,BİZLER METEHANIN VE OSMANLI TORUNLARIYIZ DEMEK İSTEDİ ,,,Vesselam,,
 • Araphan AslanAraphan Aslan2 ay önce
  Sn.Bakanım doğru söylüyorsun artık onlar mağarada bile korku içinde nefes alıyorlar Allah razı olsun Mehmetçik onlara dünyayı dar etti.arkalarında olanlarda korkuyor
 • VATANDAŞVATANDAŞ2 ay önce
  onlar kimde muhatap alıyon ? hani kandile girecektik ne oldu izinmi alamadınız???????
 • VATANDAŞVATANDAŞ2 ay önce
  SEN YÜRÜKİ ÜMMET YÜRÜSÜN SÜLEYMAN SOYLU ADAMSIN
 • Alkan Alkan 2 ay önce
  SAYIN ÇOK DEGERLI ÇALISKAN BAKANIM SIZLERI ÇOK TAKDIR EDIYORUM YALNIZ SIZLERE BIR SORUM OLACAK YA BU DINSIZ IKI IMANSIZ TERÖRIST BASLARINI YANI BU IKI DAG HAYVANINI SUIKASTLA PARÇALARARINI BILE BULUNAMAYACAK SEKILDE YOK EDILEMIYORLARMI ANKA LARIMIZ VAR IHA LAR VAR BU IKI SAPIK DAG HAYVANININ YERINI TESPIT EDIP NOKTA ATISIYLA IMHA EDILEMIYORLARMI NE DEMIS ATALARIMIZ ASIL YILANIN BASINI EZECEKSINKI SONRA TERÖRIST LERI YÖNLEDIRECEK BAS YILANLARI KALMASIN
 • selahaddin-i selahaddin-i 2 ay önce
  pkk nın korkulu rüyası Allah senden razı olsun. sana güç kuvvet versin düşmanlarını kahretsin
 • Mehmet Mehmet 2 ay önce
  Süleyman soylu diye yazılır adam diye okunur
 • Yunus 16 Yunus 16 2 ay önce
  Sayın Bakan, Acizane bir tavsiye; MİKROFONDAN KONUŞURKEN BÜTÜN DÜNYA YA HABER OLUYOR!! BİRAZ DAHA DİPLOMATİK DİL, YAPICI BİR DİL KULLANIRSANIZ DAHA İYİ OLUR. JANDARMA EMNİYET SİZİN EMRİNİZDE, TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMAYIN, CANLI GETİRMEYİN, GEBERTİN HEPSİNİ DİYE EMİR VEREBİLİRSİNİZ, KARAYILAN VE BAYIK IN KELLESİNİ İSTİYORUM DİYE DE EMİR VEREBİLİRSİNİZ. MİKROFANA LÜTFEN DİKKAT!
 • Yunus 16 Yunus 16 2 ay önce
  Sayın
 • ArunArun2 ay önce
  Adamsin sayin bakanim iyiki varsin
 • Ahmet tunç Ahmet tunç 2 ay önce
  Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Bölücü keferelere karşı, bu necip milleti her zaman yanınızda göreceksiniz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mayıs 2019