Bahçeli canlı yayında açıkladı! "Mesut Yılmaz TBMM'de beni ziyaret etti ve..."

MHP Lideri Devlet Bahçeli katıldığı canlı yayında, geçmişte Mesut Yılmaz ve arkadaşlarının Meclis'te kendilerine ziyarette bulunduğunu ve Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen Yılmaz'ın kendilerinden destek istediğini söyledi.

23 Mart 2019 Cumartesi 11:39
Bahçeli canlı yayında açıkladı! "Mesut Yılmaz TBMM'de beni ziyaret etti ve..."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT ortak canlı yayınında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı. Bahçeli gündeme dair görüşlerini anlattığı programda 15 Temmuz gecesinden Yenikapı'ya uzanan 'Cumhur İttifakı' ruhunu örnekleriyle anlattı.

MHP Lideri Bahçeli, Mesut Yılmaz'ın koalisyon döneminde kendisine 'Cumhurbaşkanı olmak' için geldiğini ilk kez açıkladı.

"Sayın Mesut Yılmaz ‘Cumhurbaşkanı olmak istiyorum’ dedi"

Koalisyon döneminde yaşadığı olayı anlatan Bahçeli, "Anavatan Partisi Genel Başkanı sayın Mesut Yılmaz Bey, dönemin İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen Bey'le bir görüşme isteğini bize bildirdi. 23 Nisan resepsiyonunda, Meclis'te şimdi CHP'nin Grup odası olarak MHP'nin grup odasında ben oturuyordum. Kazım Rüştü Bey, 'Ben müsaade istiyorum' dedi, çıktı. Sayın Mesut Bey oradda kendisinin Ankara'da ikamet ettiği binada partisinin üst yönetiminde bulunan değerli şahsiyetlerin bir araya gelerek kendisinin Cumhurbaşkanı olmasını istediğini söyledi. O da MHP Genel Başkanı'nın kanaatini almak istiyorum diyor. 'Ben de MHP'nin kanaatini alayım ondan sonra karar verelim dedim' diye konuştu. Ben de kendilerine nazik bir üslupla zatı alinizin hakkıdır ama böyle bir durumda size oy veremem dedim. Koalisyonda bir şeyler yapacaksınız. Böyle bir durum karşısında sayın Mesut Yılmaz Bey'i takdir ettiğim nokta burası oldu. Bunu bir alınganlık haline getirmedi. Koalisyonda uyumsuz hale getirmedi." dedi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mart 2019 Cumartesi 11:39

YORUM YAZ

  • ayşe mutayşe mut1 ay önce
    Allahım bu ülkeyi korumuş MESUT YILMAZ HA MACARİSTAN DA KUMAR OYNAYAN BURNU KIRILAN
  • tarıktarık1 ay önce
    o sevilmeyen,kötü adam bile medeni cesaret gösterip aday olmak istediğini ifade ederken siz elinizdeki başbakanlığı reddedip eceviti başbakan yapmış sonrada apo yu ipten kurtarmıştınız.millet devlet sever ülkücüm benim.
  • Corumlu Corumlu 1 ay önce
    Sende sol kesimden Ahmet Necdet Sezer’i sectirdin memleketi rezil ettirdin. Simdide adamlara zilletciler diyorsun. Bu ne bicim anlayis sayin kucuk reisim

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019