• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Azerbaycan ve Ermenistan anlaşmaya vardı

Azerbaycan ve Ermenistan, sınırların belirlenmesi konusunda ikili bir komisyon oluşturulmasına yönelik adımlar atma konusunda anlaşmaya vardı.

Yeniakit Publisher
2021-11-26 21:07:00 -
Azerbaycan ve Ermenistan anlaşmaya vardı

Azerbaycan ve Ermenistan, sınırların belirlenmesi konusunda ikili bir komisyon oluşturulmasına yönelik adımlar atma konusunda anlaştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Soçi’de gerçekleştirdikleri üçlü görüşmenin ardından ortak bildiri yayımlandı.

Azerbaycan-Ermenistan sınırında istikrar ve güvenliğin artırılması konusunda uzlaşı sağlandığı belirtilen bildiride, Azerbaycan ve Ermenistan'ın, sınırların belirlenmesi konusunda ikili bir komisyon oluşturulmasına yönelik adımlar atma konusunda anlaşmaya vardıkları kaydedildi.

Tarafların talebi halinde, Rusya’nın destek sağlayacağına işaret edilen bildiride, Rusya’nın Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi, aralarında komşuluk ilişkilerinin kurulması için destek vermeye devam edeceği belirtildi.

Bildiride, Karabağ’ın ekonomik potansiyelini ortaya çıkarmanın önemine işaret edilerek, liderlerin, sorunları mümkün olan en kısa sürede ele almak için ortak çabaları yoğunlaştırma konusunda da anlaştıkları kaydedildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Metin

Azerbaycan ve Ermeni barışı ekonomik olarak bölge için büyük bir şanstır
 • Yanıtla

deniz

ERMENİSTAN AKLI SELİM HAREKET ETMELİ KAFKAS BİRLİĞİNDE YERİNİ ALMAK İÇİN GAYRET ETMELİ EMPERYALİSTLERİN OYUNCAĞI APARATI OLMAMALI ZARARLI ÇIKAN ERMENİSTAN OLUR BATILI DEVLETLER KIŞKIRTIYOR OLAN KENDİNE OLUYOR AKLI SELİM OL KAFKAS BİRLİĞİNİN ZENGİNLİĞİNDEN YARARLANMAYA BAK SAVAŞ ÇÖZÜM GETİRMEZ SAVAŞ NARASI ATARSAN ZARALI SEN ÇIKARSIN EYY ERMENİSTAN OSMANLI ZAMANINDA SANA MİLLET-İ SADIKA ÜNVANI BAHŞETTİ. AKLI SELİM OL VE BİZE BİAT ET HUZUR GELSİN ZENGİNLİK GELSİN BARIŞ GELSİN YOK DERSEN BEDELİNİ ÖDERSİN AKLI SELİM OLLLL
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23