• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aykut Erdoğdu kovulmayınca CHP'den istifa etti

Eski eşiyle yaptığı telefon görüşmesi internete sızan milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP'den istifa etme kararı aldı.

Yeniakit Publisher
2022-06-29 15:35:00 - 2022-06-29 16:49:16
Aykut Erdoğdu kovulmayınca CHP'den istifa etti

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun Erdoğdu, CHP'den istifa etti.

Erdoğdu'nun 3 ay önce boşandığı eski eşi, yaptıkları telefon görüşmesine ait kayıtları sosyal medyadan paylaşmıştı. Kayıtta Erdoğdu'nun, henüz iki hafta önce evlendiği yeni eşi Tuba Torun'un 50 kişiyle ilişkisi olduğunu söylediği duyuldu.

Erdoğdu sözlerinin devamında CHP içindeki iç çekişmeyi de gözler önüne seren ifadeler kullandı. Konuşmasının kaydedildiğinden habersiz olan Erdoğdu, Torun'un partide yükselmesi için kulis yaptığını eski eşine şu sözlerle anlattı:

"Ben niye Parti Meclisi'ne giremedim biliyor musun? Kemal Bey'i 5 kere aradım, bunu (Tuba Torun) listeye al diye. Oğuz'u (Oğuz Kaan Salıcı) 5 kere aradım, 'Beni çıkarın bunu alın' diye. O insanlar, adam çıkmış, sevgilisi için bunu yapıyor. Bütün kurultayda buna oy topladım, kim yapar bunu be! Bu toplumda bir tane namuslu adam bunu yapar, günah. Bu girsin lan dedim. Bir şekilde hallederiz. Yaptığı iş mi yani."

Kayıtların yayınlanmasının ardından Erdoğdu, Twitter'dan yaptığı açıklamada eşi Tuba Torun'dan özür diledi. Erdoğdu, "Eşim Tuba şu an hastaneye kaldırıldı. Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum. Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba’yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Tuba Torun da bu olayın ardından hesabını korumaya aldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

İlk kez bir CHP ' li 50+1'i yakalamıştı. O da istifa etti. Ama CHP' lilerin çoğu bunun daha fazlasını yapacak kişiliğe sahip.

Yozqatlı

Dolarcılar sizichpkk
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23